Боледуване на децата ни - тема 38

  • 44 763
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 532
Моят тая сутрин ме събуди с кашляне ooooh! Още в 5 и нещо се събуди и се започна....докато не си изкашля сополите, не заспа ooooh! Иначе пък от носа нищо не издухва и след промивката. Но пък той преди това, докато кашляше, си ги смъркаше навътре и май минаха през гърлото направо Sick Така или иначе, днес не мисля да го водя на лекар, защото в понеделници обикновено си има наплив, а и не знам дали не стачкува и нашият педиатър newsm78

# 46
  • Мнения: 8 952
Кажете нещо за задна хрема....
Вече се чудя какво да капя и няма - все смъркаме храчки...  Sick

# 47
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Кажете нещо за задна хрема....
Вече се чудя какво да капя и няма - все смъркаме храчки...  Sick
При нас е помагал 3% разтвор на коларгол.Действа подсушаващо,но се капе не повече от 5 дни.

# 48
  • София
  • Мнения: 11 489
При нас за подсушаване изписаха адреналиновите капки. Но пък не беше със задна хрема, а с бистра такава. Така че за задна дали става, не знам  Peace. Също не се капе повече от 5 дни, но определено подсушава.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 277
За коларгол капките не трябваше ли рецепта ? newsm78

# 50
  • Мнения: 2 196
Ноември месец детето беше със сополива кашлица и му изписа педи адреналин+физ.р-р(не знам на това ли казвате адреналинови капки или имат и други съставки),но не мога да кажа,че кашлицата(сутрешната,която си е от задна хрема) изчезна т.е.пресушават,но при нас явно не достатъчно.
Като връщам лентата назад сякаш съм най-доволна от Назик,но те са за отпушване с ксилометазолин(пак се капят малко-5 до 7 дни) и ги избягвам,ако носа не е запушен.За Виброцила още нямам трайни наблюдения.Коларгола пък съм го капала само веднъж пак при задна хрема беше,но имаше и някакъв жълто-зелен сопол тогава според педи и комбинирахме с Тобрин....май помогна.От тогава не съм,ама накрая и до него ще стигна  Crazy (до Коларгола)
Тая задна хрема израства ли се  Thinking В смисъл всеки път ли ходенето на градина ще ни е по схемата две седмици там,две вкъщи  newsm78 Ето сега като тръгна последно ходи 3 дни,носа му се разбута,няколко дни Виброцил,че се запушваше и след спиране на Виброцила започна покашляне,с което вече при положение,че е често не мога да го пускам на градина и сега вече си е с хрема както трябва-шупуркащ нос,напред почти нищо,носов говор и кашляне сутрин и през деня от време на време....Дали пък със затоплянето на времето няма да се подобрят нещата  Thinking Силно се надявам  Praynig

# 51
  • София
  • Мнения: 11 489
И аз се надявам със затоплянето на времето да се подобрят нещата.
За адреналиновите капки - наричам ги така, защото се смесва 1 ампула адреналин и една друга, не знам каква  Embarassed (в аптеката по рецептата ми я дават).

# 52
  • Мнения: 1 874
ние долу  горе с хремата се справихме, пак му хърка носа тази нощ,но поне не сумтеше и смъркаше от запушен нос както преди това, сутринта беше му се събрал повече секрет назад някъде явно гъст и си го смръкна навътре... то така  си прави, явно му е по  - лесно и днес гледам вади засъхали сополи.. значи хремата прегаря. Освен тайлола хот,който вече спрях (последно дадох сутринта, нали 3 дни се давал , аз от петак го давам ), прополисовите  капки на често и кремчето Низита, почнах и едно хомеопатично- Хидрастис Канаденсис първо по 5 гранулки на вс два часа, после 3-4пъти по  5 гранулки - явно дава резултат.Това е    за задна хрема.Но сутринта се оплака  че като прегълта му  проболо и заболяло гърлото, погледнах го аз и ми се видя лекооо зачервено и някак  сочно такова, че почнахме и Стрепсилс  детския за смучене на 2-3 часа ... То нещо и аз от вчера следобед нещо ми дразни в носа и гърлото и някак ми  едно таковаа... че и аз съм на тайлол , а зех и витамин ц и двамата пием.

Последна редакция: пн, 28 мар 2016, 12:44 от Lightning

# 53
  • Мнения: 1 427
Добро утро
Нашата нощ и тя мина,ама като си лягах носа му вреше и кипеше,хъркане-ужасТ!Още не сме я пресушили,дано намалее,че не ми се ходи пак по лекари...
Момичета,не ви ли писна това повтаряне на ситуации-лекуваш детето,вземаш бележка,ходи колкото ходи на градина и пак тръгване по лекари,лекуване и т.н.Това много ме натоварва психически мен,сигурно защото не ходя на работа и няма за какво толкова да мисля,освен детето и неразположенията му.

Как да не ме натоварва-не мога да почна работа и аз от тия болести!
Да не говорим, че треперя от всеки сопол да не го обърне на бронхит  Close

Чудя се дали да спра ксилометазолина и да взема коларгол, че май и нашата кашлица е от сополите.
Или виброцил?

Нощес толкова много хъркаше, но като го издухах и капнах и се успокои.
Оф, добре че поне го научих да се издухва

# 54
  • Мнения: 68 646
Кажете нещо за задна хрема....
Вече се чудя какво да капя и няма - все смъркаме храчки...  Sick

Хубаво е педи да огледа гърлото. Да се види цвета на този заден секрет. При нас почти винаги е зелен и не минава без АБ капки. При вас може да е бистър - такъв е обикновено в началото на вирусно заболяване.

# 55
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
За коларгол капките не трябваше ли рецепта ? newsm78
Трябва,ама и без нея дават.
Адреаналинови капки смес(виброцил,ампула адреаналин и тобрадекс) съм капала пак при задна хрема,но с ясно изразен и виждащ се отзад зеленикав секрет.
Принципно и за двата вида капки искат рецепта ама.... Wink

# 56
  • Мнения: 8 952
Кажете нещо за задна хрема....
Вече се чудя какво да капя и няма - все смъркаме храчки...  Sick

Хубаво е педи да огледа гърлото. Да се види цвета на този заден секрет. При нас почти винаги е зелен и не минава без АБ капки. При вас може да е бистър - такъв е обикновено в началото на вирусно заболяване.

Мда... И аз имам наблюдения, че само от АБ капки минава по-трайно. Принципно сме така по цяла зима. Не знам от студа ли се провокира. Не е болно детето, няма кашлица и хрема, но непрекъснато се опитва да прочисти някаква храчка.  Thinking Смърка секрети и ги преглъща.

Редовно промивам носа със спрейчета. Даже се амбицирах и сребърна вода капах сто години и няма. Сигурно втори месец сме така.

# 57
  • Мнения: 68 646
О, не сте само вие...споко. Много сме.. Laughing

И моят сега е така, но е в начален етап, още не е придобил зелен цветец сопола, затова се въздържам от АБ капки.

Но щом не прави усложнение детето...е добре. Израства се, надявам се...

# 58
  • София
  • Мнения: 7 277
При мен пък баткото, като се разболее, хремата му е все напред. Много е обилна и затова го кара да кашля.

А при щерката винаги е задна, но аз под задна разбирам по-скоро такава, която не се стича напред, дори назад не тече. Просто си седи гъста нагоре в носа и детето сумти, но не кашля и не е със запушен нос, а само хърка и има риск този затлачен секрет в даден момент да тръгне към ушите. Може да е въпрос на различно възприятие.

Ми то освен да питам в аптеката дали ще ми направят коларголовите капки. Аз си търся за подсушаване.

# 59
  • Мнения: 68 646
При моето дете за 5 години, откакто се е родило, сополи да се стичат напред и да излизат от носа, не съм виждала. Незнам тече ли и къде тече, но напред да виси сопол...ами Stop Mr. Green
Когато мсе били на преглед, съм виждала нееднократно обаче зелен секрет да виси отзад в гърлото...извинете.

Аш, нали имаш виброцил. Четох, че действието им с коларгола е близко, както и че има оплаквания, че понякога коларгола може прекалено да изсуши лигавицата. И двете са подсушаващи де... като плюс на коларгола отчитам, че е сребърна вода и нещо си...тоест по-безвреден уж материал, докато виброцила си е химийка... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт