Airbnb?

  • 77 446
  • 613
  •   1
Отговори
# 30
  • САЩ
  • Мнения: 666
Мен от хотел са ми отменяли резервация така,  била протекла тръба в стаята ми  Joy

Но наистина неприятна ситуация.
Не знам в коя банка си, но на мен като ми преиздават *кредитната* карта си запазвам номера. Сменя се само датата на валидност. В тоя смисъл, би трябвало да няма проблем? Или на теб са ти прекратили старата и са ти издали нова, вместо да подновяват? Ако е така, пребий си и тия банката в процеса  #2gunfire

# 31
  • Мнения: 490
Аз не мисля, че е изключение смяната на номера на пластиката. Масово е така. Днес като започнах да проучвам темата, се оказва, че възстановяване на средства по изтекла кредитна карта си е много често срещан проблем. Звъннах на някакъв 24/7 тел на банката и след проучване те казаха, че трябва да направя рекламация за частта от сумата и да приложа кореспонденцията с airbnb и че междубанково се връщала.  Мен обаче ме притеснява да направя такава рекламация преди пътуването, доакто се разглежда случая, да не решат airbnb че има проблем и те да канселират и да цъфна на летището в Рим без нощувка Grinning Grinning  Може да изчакам да мине пътуването и после, а междувременно праитх мейл на airbnb пак. ОСвен това - ако решат да ми канцелират и втората резервация пък аз съм пуснала рекламация за част, ще стане голямо мазало Grinning  Ще се зимени сумата за връщане ..примерно..или за доплащане. Много интересен казус се заформи.

Много мила дама ми потвърди резервацията, но всъщност 2 нощи, че сме в друг апартамент в същата сграда и после местим в реално букнатия. Прави ми впечатления, че календарите не са актуални, такива, котио изглеждат свободни за дати, реално не са на точно тия дати..

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Всъщност веднага ли удържат цялата сума при плащане? Защото аз имам фактура за цялата сума. Не знам защо мислех, че първо се взема някакъв процент от сумата, а чак като пристигнеш - останалите пари.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 839
Здравейте, може ли съвет за моя случай с airbnb:



Конкретните ми въпроси са следните, извинявайте за дългия пост, но съм доста изнервена:

1. Знаете ли дали, ако те пуснат възстановяване, цитирайки невалидна кредитна, този превод ще стигне д обанката и ще се асоциира със сметката - нямам как сега пак да проучвам в банката заради празниците Sad
2. Имате ли опит с отменяне на резервации от хазяите? Не мога да разбера, те до безкрай без причина ли могат да отменят? Ами ако ми отменят 3 дни преди пътуването пак?

Благодаря много за всякакви споделени мисли по темата.

Не се притеснявай, ще ти възстановят парите в рамките на няколко дни ако не правиш нова резервация. Но след като ти е анулирана резервацията от хоста, можеш да си резервираш нов апартамент и те ще ти ги приспаднат от платеното. Ако е по-скъпа новата резервация ще доплатиш.
Колкото до отмяната, могат и не 3 дни, а 1 ден преди пристигането да ти я отменят. На мен ми се е случвало това, и то не в някакъв спокоен период, а по Нова година в Тел Авив. Познай как се търси апартамент за това време, след като първия, който го анулираха го бях платил 4месеца предварително.
Затова и плащането, което правиш остава по сметката на аирбнб, а отива към хоста чак 24 часа след пристигането Ви, ако няма някакво оплакване от Ваша страна, примерно че хоста е дублирал резервацията и Вие не сте могли да се настаните или пък просто е изключил за Вас и Вие не сте се настанили Simple Smile
Затова е хубаво всички плащания да минават през сайта, а не да се търси възможност да се спести таксата и да минем по-тънко плащайки директно на хоста.

# 34
  • Мнения: 490
Ще откача, ако ми анулират още веднъж Grinning Това и през буукинг ли се случва?  Хотелите имат ли такава практика или само частните лица? Не мисля, че ще отседна извън хотел вече  Sad

A това е ужасно, ден преди пътуването...голям стрес

Последна редакция: пт, 06 май 2016, 15:54 от tsvetunka

# 35
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Az резервирах апартамент за Лисабон преди 2 месеца за края на м.май. Надявам се да няма изненади с анулиране, че сме доста хора и за доста дни.
За пръв път ползвах сайта, не съм качвала никакви лични данни, не са ми искали дори снимка на фейсбук профила ми.
Съжалявам, че не ползвах нечия покана поне ама здраве да е.Simple Smile

Мисля, седмица преди пътуването да пиша на хазаите за да уговорим настаняването.
След като резервирах и платих получих писмо от тях, че ще са щастливи да ни посрещнат и т.н. . Дано всичко е наред. Peace

# 36
  • Мнения: 490
Всъщност веднага ли удържат цялата сума при плащане? Защото аз имам фактура за цялата сума. Не знам защо мислех, че първо се взема някакъв процент от сумата, а чак като пристигнеш - останалите пари.

Цялата сума ти теглят, веднага щом хостът потвърди резервацията ти.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
 tsvetunka,от банката ти говорят глупости.Скоро имах подобна драма с ПИБ.Закрита карта ,но сметката стои.Имах връщания от 3 сайта.Е,4 пъти ходих до офис и звънях до картов център -нямало ги парите.Е накрая със лек скандал ги намериха къде са,защото те са преведени и им стоят във вътребанковите сметки ,но ги мързи да се размърдат.Даже са длъжни да ги върнат в 14 дневен срок на този ,който ми ги е превел,но те не го бяха направили.Ако мине-е не мина.Точно за 3 минути в София ги намериха и след още толкова бяха в сметката ми.

# 38
  • Мнения: 4 312
Ще откача, ако ми анулират още веднъж Grinning Това и през буукинг ли се случва?  Хотелите имат ли такава практика или само частните лица? Не мисля, че ще отседна извън хотел вече  Sad

A това е ужасно, ден преди пътуването...голям стрес

И хотели анулират, и полети анулират, и война избухва, или епидемия, всичко се случва.

# 39
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Ползвам сайта много редовно и съм повече от доволна, особено откакто имаме бебе. Цените, които намирам са много по-изгодни от хотели, примерно в букинг, а и кухнята ми е задължително условие Simple Smile

# 40
  • Русе
  • Мнения: 658
Здравейте,
тъй като за първи път резервирам през airbnb, имам един специален въпрос Rolling Eyes
Прието ли е да занеса малко подаръче за хоста? Или просто си вземам ключа и си казваме довиждане?
Вие как постъпвате?

# 41
  • София
  • Мнения: 2 296
Здравейте,
тъй като за първи път резервирам през airbnb, имам един специален въпрос Rolling Eyes
Прието ли е да занеса малко подаръче за хоста? Или просто си вземам ключа и си казваме довиждане?
Вие как постъпвате?

Зависи, на едно място бяхме в апартамент, даван от собственичката, със съвсем домашен вид, много чисто и спретнато. На хладилника ѝ имаше оставени от предишни ползватели картинки, подложки от бира и др. подобни с различни пожелания. Ние сложихме на хладилнилника магнит от България с листче, на което написахме 2-3 думи за благодарност.
На другите две места квартирите явно бяха наети от фирма за отдаване под наем, малко тип общежитие, много прилични също, но не оставихме нищо, обстановката не го предразполагаше, написахме само мнение в сайта.

# 42
  • Русе
  • Мнения: 658
Аха, чудесно, благодаря ти!!!

# 43
  • Viena
  • Мнения: 3 579
Аз не съм носила подарък,но е идея  bouquet

# 44
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
аз също никога не съм носила нищо  Peace

Общи условия

Активация на акаунт