Airbnb?

  • 77 747
  • 613
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 16 871
Затова не се бях сетила, но аз и не ги ползвам често. Преди имаше точен адрес (2015 за първи и последен път ги ползвах).

# 436
  • Мнения: 70
Здравейте. А какво се случва, ако домакинът реши да отмени резервацията? Ясно ми е, че от Airbnb ще ми върнат парите, обаче това не ме топли особено, защото надали ще намеря подобна стая на подобна цена за същия период. Знаете, едно е да си намеря изгодна оферта за лятото сега, от зимата още, съвсем друго е, когато лятото вече е започнало.

P.S.: Ще помоля да ми отговарят само хора с горчив опит, т.е. на които им се е случвало домакинът да им отмени резервацията.

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 07:50 от KitKatChunky

# 437
  • София
  • Мнения: 2 855
Ами риска си има цена - по - евтина оферта от airbnb - по - висок риск, по - скъпа оферта от Booking - по - нисък риск. Не бих рискувала изобщо аз, но.. всеки си преценя, доколко има нерви за трошене.

# 438
  • София
  • Мнения: 1 841
Ами риска си има цена - по - евтина оферта от airbnb - по - висок риск, по - скъпа оферта от Booking - по - нисък риск. Не бих рискувала изобщо аз, но.. всеки си преценя, доколко има нерви за трошене.

Helene S, чудя се и не мога да разбера как установихте, че при Букинг има по-нисък риск, а при АирБнб по-висок. От Вашата практика и опит с двете платформи или просто ей така?
Защото много от апартаментите присъстват и в двете платформи.  Тоест домакинът може да отмени резервацията без да му пука дали е от АирБнб или от Букинг.
Лично аз при над 20 апартамента, наети през АирБнб имам много по-голямо доверие на тях отколкото на Букинг,  където несигурността е в пъти по-голяма.

# 439
  • София
  • Мнения: 2 855
Съвсем не мога да се съглася с твърдението ви. Но нямам намерение нито да ви убеждавам, нито пък темата е за/против едната или другата платформа. Само ще ви кажа, че отмяната на нито едно място не е "без да му пука", щото като му припука, ще си спи сам в имота за нощувки.

# 440
  • Мнения: 4 133
В airbnb може да контактуваш директно със собственика
Има доста апартаменти с канселиране 24ч преди настаняване и са доста по-евтини от букинг
За същите пари в букинг наемах стая, а не апаратамент

# 441
  • Мнения: 4 327
По мое мнение за наемане на апартамент Airbnb е по-добрата платформа като реализация. Букинг е за хотели. Виждал съм много повече хора да се вкарат в проблеми с наемане на апартамент през букинг, но всеки си знае какво му харесва

# 442
  • София
  • Мнения: 1 948
На първо четене ми идва наум един аргумент в подкрепа на платформата airbnb - когато хост отмени резервация, това се отразява в профила на имота. Докато при букинг нищо не се вижда от потребителите и не могат да напишат дори отрицателен отзив, ако не са ползвали резервацията.
А иначе и при двете платформи хостовете избягват да правят това и карат клиента да отмени резервацията си сам, защото иначе следват санкции за тях. Затова е задължително кореспонденцията с хоста да става през платформата.
И двете платформи са длъжни при отмяна на резервация да намерят ново подобно настаняване и да покрият разликата в цената.
Вече и в букинг за някои имоти се появява опция за контакт със собственика преди да е направил резервация.

# 443
  • Пловдив
  • Мнения: 2 517
Не резервирам имоти, в които се вижда, че собственикът е отменял резервации. Значи може да отмени и моята.
Разбира се, причини винаги могат да възникнат внезапно, но въпросът е каква е практиката.
Не ми се е случвало до сега да ми отменят от airbnb, въпрос на късмет.
Затова пък няколко пъти са ми отменяли от букинг, като съпорта са се свързвали с мен преди даже да си видя пощата и са реагирали много адекватно.
На всички платформи може да се случи, не само на тези двете. Така че хубаво четете отзивите, обикновено стигат за ориентация.

# 444
  • София
  • Мнения: 39 765
От платформите използвам единствено irbnb. Контактувам с хостовете през платформата.
Не съм отказвала и не са ми отказвали резервация до момента. Само за последната хоста ми писа, че ми е разгледал профила и обикновено съм пътувала с дете, но неговата къща не била пригодна за деца и като цяло не иска деца. Уверих го, че ще пътувам само с ММ и нямаше проблеми. Той май се води супер хост, каквото и да значи това.

# 445
  • Мнения: 282
Споделям личен опит - при канселиране от страна на хоста airbnb обезщетява наемателя с купон, стойността на който не мога да кажа на какъв принцип се определя, но в нашия случай беше 49 евро за наем от около 800 евро.

# 446
  • Мнения: 1 678
И аз съм резервирала през двете платформи, по-често през Букинг. Имахме супер неприятен момент в Прага, когато пред сградата се обадихме на собственика, че сме долу, и той каза, че имал някакви проблеми и не може да ни настани и ни пренасочи към хотел. Лошото беше, че бяхме с две деца и желанието ни беше за апартамент заради кухнята, която , естествено , в хотела липсваше. И това в 17 часа. Та тоя ден настроението беше под нулата. Естествено, че после не можехме да оставим коментар, т.к. не сме се регистрирали в апартамента. Вече в БГ звъняхме на Букинг, но нямаше полза или каквато и да е компенсация.

# 447
  • Мнения: 8 939
Здравейте. Резервирах 4 нощувки в един апартамент в Милано през airbnb,  имаше опция да платя 50% и да доплатя останалите 50% по-късно, но сега не виждам от къде да доплатя останалите пари.

# 448
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте. Резервирах 4 нощувки в един апартамент в Милано през airbnb,  имаше опция да платя 50% и да доплатя останалите 50% по-късно, но сега не виждам от къде да доплатя останалите пари.

На определената дата ще ти ги изтеглят от картата.

# 449
  • Мнения: 8 939
Няма как, защото плащам с виртуална карта и тя е празна. Трябва да заредя определена сума, когато трябва да плащам. Как да разбера, коя ще е тази дата?

Общи условия

Активация на акаунт