С каква храна храните котката си?

  • 119 872
  • 1 294
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 000
Щом ти е за първи път, не взимай нещо голямо и скъпо. Има едни по 10 лв само на стойка.Може изобщо да не я погледне и после да се чудиш къде да я слагаш. Моят каприз така с леглото на моменти придава инати. Последният път аха да го изхвърля и той реши пак да си го ползва.

# 181
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Съгласна съм, не се изхвърляй.
Ние точно така направихме, бяхме ентусиазирани и накрая котарака не ги използва за нищо, дори не се катери по тях, не ги доближава, само събират прах.

Спечелих легло от Гурме, сигурна съм, че котарака няма да го погледне, като беше бебе му взехме и една секунда не е стоял в него.

# 182
  • Varna
  • Мнения: 414
Някой храни ли с гранули Анимонда?

# 183
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Някой храни ли с гранули Анимонда?
И аз ще се радвам на мнения  bouquet

# 184
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Гледайте състава на храната, това ще ви помогне да се ориентирате дали е добра, а не дали Пенка от форума храни с нея. Пепелта трябва да е най-много 5-6 %, зърненото и въглехидратно съдържание минимално, протеиновото - максимално.

# 185
  • Мнения: 3
Мойте 4 най обичат Felix и понякога сменям на квадратчета от Тмаркета

# 186
  • Мнения: 5 508
Мойте 4 най обичат Felix и понякога сменям на квадратчета от Тмаркета
В тези храни няма нищо полезно за месоядно животно ...

# 187
  • Мнения: 4 275
Мойте 4 най обичат Felix и понякога сменям на квадратчета от Тмаркета
В тези храни няма нищо полезно за месоядно животно ...

Истина е, но има и друга истина. Финансово предизвикателство си е да изхранваш 4 котки с качествена храна Simple Smile На моето маце му поръчах консерви за 90 лева, с които изкара около месец, месец и малко. Като се умножи по 4  Money И логично, сигурно ще има въпроси, като не можеш да ги храниш с качествена храна, за какво са ти четири котки, ама.... Както някой беше писал в другата тема, по-добре под грижите на някой, пък макар и хранени с мляко и консерви от СБА, отколкото на улицата - глад,  студ, кучета, отрови, автомобили. Така, че ако са спасени от улицата и сигурна смърт котета, май пак си остава нелош вариант Simple Smile

Има и междинен вариант, който не излиза чак толкова скъпо - купува се месо и се готви. От едно кило излизат немалко котешки консерви, а струва около 5-6 лева (говоря за свинко).  Hug

# 188
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
А каква е логиката тогава да имаш толкова котки и да се чудиш как да ги изхранваш качествено?

# 189
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
А каква е логиката тогава да имаш толкова котки и да се чудиш как да ги изхранваш качествено?
Тя, жената , си каза каква е логиката. Спасени котета от улицата. Похвално е,че са спасени, а ще ги храни според възможностите си. Или да останат на улицата?

# 190
  • Мнения: 4 275
И логично, сигурно ще има въпроси, като не можеш да ги храниш с качествена храна, за какво са ти четири котки, ама.... Както някой беше писал в другата тема, по-добре под грижите на някой, пък макар и хранени с мляко и консерви от СБА, отколкото на улицата - глад,  студ, кучета, отрови, автомобили. Така, че ако са спасени от улицата и сигурна смърт котета, май пак си остава нелош вариант Simple Smile

Това е логиката Laughing

Не мога да кажа как ще им повляе този Феликс на котките, но гледайки снимките се умилявам. Имат си братчета и сестричета, имат си човек, който да ги дарява с любов и да ги храни. Имат си и домашен любимец: кученца  Flutter Flutter Flutter  Мисля, че живеят много по-добре от котките по улиците, които често имат по-кратък живот дори и от заболелите от лоша храна. А да не говорим, че уличните котета често се хранят от контейнери, където си хвърляме застоялата храна и така поемат сол, подправки и лук, който бил токсичен за тях. Та, аз лично предпочитам лоша консерва, но домашен уют и да си имат човек, отколкото на улицата и да ги дебне опасност от всеки ъгъл.

# 191
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Абсолютно съм съгласна, има разлика.

# 192
  • Мнения: 239
Трудно намерих темичката и се включвам.Имаме котенце - на 17ти декември ще стане на 8 месеца.В петък на 08,12 беше на кастрация - мъжко е.Тежи 3,5кг.Взехме го на 40 дена и постепенно го приучих на суха храна.Като за начало давах Уискас,но явно не му хареса,защото мини подуши купичката и я обърне без да хапва.Смених с Фрискас но от нея получава разстройство.Преминахме на Феликс паучове яде ги с кеф.От 3 месеца яде и суха храна на Кошида но ми казаха че е боклук и да я сменя...сега се чудя каква да му дам...Давала съм и домашна храна - понякога хапва понякога не.Търся нещо което и финансово да не ме срути хих.Котето не е лакомо - мисля че се храни нормално.3 пъти на ден му слагам в купичката а понякога и 2 пъти ако не си е изял всичко на закуска.Прясна вода също слагам при всяко хранене.Посъдила съм и котешка трева да си гризка.Вчера му купих и витаминки по препоръка на ветеринаря.Марката не я знам защото те са на бройка - 30ст едно витаминче.На 18ти ще дам хапче за обезопаразитяване и на 23ти сме на ваксина.Моля за съвет за добра марка храна за котки.Благодаря ви предварително.

# 193
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Прочети темата, смятам, че ще ти е полезна информацията.

# 194
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Някой хранил ли е с храната Sam's Field? Отзиви?

Общи условия

Активация на акаунт