Перилни препарати и омекотители – 38

  • 81 599
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 207
Magairlin, указанията на пликчето са пределно ясни - слагаш прах за пране в отделението за основно пране и цялото съдържание на пликчето (за 4-5 кг зареждане). Пише си: "Поставете цялото съдържание на опаковката към праха за основната програма за пране. При ръчно пране съдържанието на опаковката се разтваря 7 л топла вода и дрехите се накисват в разтвора най-малко за около 1 час заедно с праха за пране. След това се пере както обикновено."

# 46
  • Мнения: 879
Благодаря, Гес. И аз така предположих, но моя препарат е изцяло на български, не е добавен превод. Не е упоменато "ръчно пране". Има нарисувана пералня и леген. Благодаря отново, реших да питам, вместо да сътворя някоя глупост  Peace

# 47
  • Мнения: 2 742
Включвам се, за да похваля новия Ариел за цветно. Пробвах го в събота върху ефирни черни ризи, които бях изпрала преди това пак с Ариел, но стария и омекотител Форест. Блузите ухаеха на омекотителя навсякъде, но подмишниците миришеха на смесица от пот и рол он, което ме втрещи. Все едно не бяха прани. Накиснах ги с новия Ариел за една нощ и на следващия ден ги тръкнах малко на ръка и ги пуснах в пералнята да се изплавят. Познайте! Толкова силно миришеха на праха, че дори повторния омекотител не се усеща. Така че съм много доволна и ще продължа да ползвам този ариел.

Имам проблем обаче с цветоулавящите кърпи. Пуснах цветни хавлиени кърпи - цикламени и зелени (като цяло са в по-тъмната гама) с черно бельо на програма 60 градуса с 3 кърпички и познайте - едната цикламена кърпа излезе на черни петна, а зелената излезе оранжева, на най-голямата й няма нищо, т.е цикламена си остана. Thinking Цветоулавящите кърпи са по-цикламени от кърпите и тук там имат по малко черни точки. За първи път ми се случва с кърпички да имам оцветяване. Моля, някой да ми препоръча някои, които еползвал, аз сложих Брайт, защото ако трябва да отделям всичко по цвят, означава, че трябва да пускам почти празна пералня и по 5 пъти на ден.  Confused Rolling Eyes

# 48
  • София
  • Мнения: 3 817
Вие сте доволни от омекотителя Май Форест, но при мен дрехите излизат наелектризирани... Тоест, няма антистатичен ефект след като изсъхне...  Освен това прави пяна в чекмеджето.
Толкова ми хареса синия Силан, най-накрая свежа и лека миризма, обаче и той няма добър антистатичен ефект...
Не държа на омекотяването, но статичното електричество ме побърква...
Май ще се връщам на Коколино, но всички аромати са ми или втръснали, или не ми харесват (тези новите са ми ужасно тежки)... Sad

# 49
  • Мнения: 2 742
Вие сте доволни от омекотителя Май Форест, но при мен дрехите излизат наелектризирани... Тоест, няма антистатичен ефект след като изсъхне...  Освен това прави пяна в чекмеджето.
Толкова ми хареса синия Силан, най-накрая свежа и лека миризма, обаче и той няма добър антистатичен ефект...
Не държа на омекотяването, но статичното електричество ме побърква...
Май ще се връщам на Коколино, но всички аромати са ми или втръснали, или не ми харесват (тези новите са ми ужасно тежки)... Sad

Зеленият Коколино ми е най-свеж, особено след като изсъхнат дрехите. След Фореста ще взема пак него или Сано, на зеления Коколино съм му фен,  а Сано не мога да си харесам аромат, но трябва да се пробва, може след изсушаване да ми допаднат. Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 43 903
water lily&pink grape balsam  на коколино си е лек и свеж...

# 51
  • Мнения: 5 593
Здравейте, може ли да ми препоръчате сапун за ръчно пране (за цветни дрехи). Ползвам някакъв немски, бял, на който пише, че е за ръчно пране. Е не знам защо но имам проблем с изплакването на дрехите, т. е. не успявам да ги изплакна , все едно се пресича сапуна.

# 52
  • Мнения: 2 062
Имам 2 тънки палта, едното с 60% вълна, другото с 70%.
Мога ли аз да си ги изпера в пералнята, не ми се дават пак на химическо.
Единствено там ще ми изгладят. Дали пък няма много да ми се намачкат?  newsm78
Има ли малки разфасовки прахове за вълна?

# 53
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Имам проблем обаче с цветоулавящите кърпи. Пуснах цветни хавлиени кърпи - цикламени и зелени (като цяло са в по-тъмната гама) с черно бельо на програма 60 градуса с 3 кърпички и познайте - едната цикламена кърпа излезе на черни петна, а зелената излезе оранжева, на най-голямата й няма нищо, т.е цикламена си остана. Thinking Цветоулавящите кърпи са по-цикламени от кърпите и тук там имат по малко черни точки. За първи път ми се случва с кърпички да имам оцветяване. Моля, някой да ми препоръча някои, които еползвал, аз сложих Брайт, защото ако трябва да отделям всичко по цвят, означава, че трябва да пускам почти празна пералня и по 5 пъти на ден.  Confused Rolling Eyes
Със сигурност на хавлиите ти пише на колко градуса да се перат и със сигурност не са посочени 60 градуса. Знам, че искаш да са ти изпрани по-хубаво, т. е. на по-високи градуси, но в случая ще трябва да се съобразиш, защото и цветоулавящите кърпички няма да могат да ти помогнат. Аз бих пуснала хавлиите на дълга програма на 40 градуса и предполагам, че няма да имаш проблем с оцветяване. Надявам се и да са добре изпрани.  Peace

# 54
  • Варна
  • Мнения: 28
Привет!
Какво ще кажете за омекотел на Ленор!
И с какво да почистя пералнята, че вече се отчаях! newsm78 Пробвах със специализиран препарат, нищо, абсолютно нищо не помогна. След това тук от форума научих за лъжица сода в пералнята (бабина деветина), и това пробвах, не мога да кажа,че имаше кой знае какъв ефект. Но поне барабанът е по-бял. Ще се радвам да споделите и вашия опит, па дано накрая има резултат! Simple Smile

# 55
  • Варна
  • Мнения: 250
Ще кажа, че е най-големият боклук в България #2gunfire Остава неприятна, изкуствена миризма на чорапи, или нещо подобно, а съм пробвал поне 4 вида.Върхът беше, когато отидох да пренощувам при една жена, и...подуших споменатата миризма, и я попитах дали е изпрала спалното бельо с Ленор...и се оказах праф Joy hahaha

# 56
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
На мен омекотител Ленор също не ми харесва.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 296
stedra, всяко твое включване е хит  newsm20
На мен някои аромати на Ленор ми харесват.

Антоанетааа, пусни програма на 90 градуса с половин доза (70-80 мл) прахообразен за бяло пране - Омо, Ариел, Персил. И спри да переш с течни препарати на програма от 30 минути (или на 30 градуса - по избор)  Wink

# 58
  • Варна
  • Мнения: 250
Поласкан съм от признанието, но аз обикновено повече питам, отколкото давам информация bowuu Чудя се за новия Ариел за цветно от Кауфланд, за който пишете, че бил много добър.Но не разбрах как изглежда, нито каква е разликата с гръцки или немски Ариел Color & Style...

# 59
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Ох, помагайте!
Какво да правя с леко памучно одеяло, което пуска ужасно много мъх.
Чисто ново, изпрах го два пъти, отделно и само го плакнах.
Направо облак се вдига като го размърдам. Същата история е и с хавлиите и халатите от микропамук на Яна, но те поне в един момент спират да пускат.
Имам някакъв спомен, че не трябва омекотител да се ползва при прането им.

Общи условия

Активация на акаунт