Перилни препарати и омекотители – 38

  • 81 720
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 402
Момичета, тези сашета заслужават ли си за 3,80 (в Елитис)? Махат ли петна? Кутийката е малко по-различна, но мисля, че е същото.

Скрит текст:

# 61
  • Мнения: X
Ох, помагайте!
Какво да правя с леко памучно одеяло, което пуска ужасно много мъх.
Чисто ново, изпрах го два пъти, отделно и само го плакнах.
Направо облак се вдига като го размърдам. Същата история е и с хавлиите и халатите от микропамук на Яна, но те поне в един момент спират да пускат.
Имам някакъв спомен, че не трябва омекотител да се ползва при прането им.
Сушене в сушилня би те спасила.
След няколко пранета и сушенета и мъховете ще останат във филтрите. Препарат - надали може да помогне.

# 62
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Нямам сушилня....
Да се надявам ли, че след 3-4 пранета ще поизпадат?
Поне с халатите ми се получи.

# 63
  • Мнения: X
Ами сигурно ще изпадат - рано или късно... Не знам на какъв принцип работи Первола против завалване. Дали няма да помогне по-бързо да изпадат мъховете? Само Гес може да помогне по този въпрос.

# 64
  • Мнения: 2 742
[/img]
Имам проблем обаче с цветоулавящите кърпи. Пуснах цветни хавлиени кърпи - цикламени и зелени (като цяло са в по-тъмната гама) с черно бельо на програма 60 градуса с 3 кърпички и познайте - едната цикламена кърпа излезе на черни петна, а зелената излезе оранжева, на най-голямата й няма нищо, т.е цикламена си остана. Thinking Цветоулавящите кърпи са по-цикламени от кърпите и тук там имат по малко черни точки. За първи път ми се случва с кърпички да имам оцветяване. Моля, някой да ми препоръча някои, които еползвал, аз сложих Брайт, защото ако трябва да отделям всичко по цвят, означава, че трябва да пускам почти празна пералня и по 5 пъти на ден.  Confused Rolling Eyes
Със сигурност на хавлиите ти пише на колко градуса да се перат и със сигурност не са посочени 60 градуса. Знам, че искаш да са ти изпрани по-хубаво, т. е. на по-високи градуси, но в случая ще трябва да се съобразиш, защото и цветоулавящите кърпички няма да могат да ти помогнат. Аз бих пуснала хавлиите на дълга програма на 40 градуса и предполагам, че няма да имаш проблем с оцветяване. Надявам се и да са добре изпрани.  Peace
Кърпите са микропамук и пише 60 градуса на етикета  Crossing Arms така че температурата не би трябвало да е проблемът:( съсипах ги, а бяха почти нови... сега ще трябва да взема още едни нови Sad

Последна редакция: пн, 04 апр 2016, 23:05 от Vanchita_345

# 65
  • Мнения: X
Пробвай да ги оправиш с ентфербер. Peace

# 66
  • Варна
  • Мнения: 250
Пробвай да ги оправиш с ентфербер. Peace

Какво е това ?

# 67
  • Мнения: X
Препарат, който оправя точно такива поразии. Peace
Скрит текст:


# 68
  • Варна
  • Мнения: 250
Благодаря...аз пък се вбесявам, че се вдига облак прах, когато изтупвам вълнени фанели или чорапи, с какво ли не съм ги прал...този препарат ще оправи ли проблема ?

# 69
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 684
Ванчита, хавлиите в повечето случаи се перат на 60 градуса /пише го на етикетите/ и ако са качествени не би трябвало да оцветяват, но черното бельо в никакъв случай не бива да се пере на тази температура. Черно се пере според етикета на 30 или 40 градуса /дори и тогава може да пусне/, затова много тъмни и черни дрехи се перат самостоятелно. Аз лично не съм виждала да се препоръчва пране на тъмни и черни дрехи на повече от 40 и никога не пера черни и червени дрехи с други цветове.
Опитай с тези препарати за засечено, макар, че се съмнявам да помогнат.

# 70
  • София
  • Мнения: 44 115
Кърпи и хавлии, памучните поне  обикновено се перат на 60-90 градуса по етикет.
Обаче до колкото разбирам не кърпите са боядисали нещо, а кърпите са се боядисали от черно бельо (това чаршафи ли трябва да са)?
И те ли са били нови, че не е било ясно, че ще пуснат? С неща, които пускат много се слагат и много кърпички, ако ще разчиташ на тях. Но ако ще се пере наистина черно на високи градуса бих го пуснала само с други много тъмни  неща. Иначе по-ниските градуси са препоръчителни за черното, не само защото може да оцветява, а и за да се запази все пак по-дълго наситено черно.

Иначе може да пробваш да си спасиш кърпите.
Аз навремето бях боядисала едно боди на детето бяло, беше станало на цветни петна, след накисване със сано кал и пране на високи градуса се изчисти.

# 71
  • Мнения: 2 742
Благодаря за съветите! Ще пробвам с нещата, които сте написали, ако успея да поопрвя положението,макар че вече ги прежалих в интерес на истината... в общи линии е станало мазало в пералнята от цветове - черно, цикламено, зелено. Но си е от моята глава и сега ще си оправям кашите, ако не - нови кърпи и това е. Повече щеше да ме е яд ако бях съсипала чаршафите  Laughing Реших, че след като на всички етикети пише 60 градуса, мога да ги пусна на веднъж с няколко цветоулавящи кърпи, но съм сгрешила. Simple Smile

# 72
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 812
Аз нови цветни дрехи първо ги пробвам с пране на ръка дали ще пуснат и след това ги слагам в пералнята. Но при теб вече е късно. С времето може и да се оправи оцветяването.

# 73
  • Мнения: 175
Здравейте Simple Smile Днес видях в магазин ЦБА,промоция на омекотител Ленор,голяма синя опаковка май беше за 200 пранета(14лв)Много приятно мирише Simple SmileИи видях промоция на прах Ариел,за цветно 65 пранета-17 лв( ако не се лъжа)Омекотителят го взех,защото и преди съм го ползвала.Аромата е много приятен и траен.За праха се чудя Simple SmileДано информацията,да ви е полезна Simple Smile

# 74
  • Мнения: 1 893
Здравейте!
Какъв препарат бихте ми препоръчали, с който да изпера зимните якета от гъши пух?

Общи условия

Активация на акаунт