Перилни препарати и омекотители – 38

  • 81 717
  • 730
  •   1
Отговори
# 645
  • Варна
  • Мнения: 939
ОМО вече се продава и в малки пакетчета за 3 пранета за тези, които желаят да пробват как се справя.
И аз ги видях тези пакетчета, но не ми остана ред да ви информирам. Иначе аз си купих от големите и мога да кажа, че определено не е толкова силно миризлив като стария. Като изпиране не намирам разлика сякаш, все така добре си пере.
Еве, съжалявам за варицелата. Моите мъници я минаха края на зимата и беше някакъв ад. Бързо да се оправяте.

# 646
  • Мнения: 68 647
Ев,
Скрит текст:
аз затова си прегледах детския картон, че на майка не й вярвам много много кво помни LaughingДа се оправяте бързо всички и без остатъчни белези Peace

# 647
  • София
  • Мнения: 2 296
Дидник, Тета bouquet
Скрит текст:
Малкото я изкара по-леко от хрема, слава Богу, но родителите му ....  Ill

Новината за малки пакети Омо е много добра, че чакам да ми свършат запасите, за да го пробвам. Сега ще го направя по-рано.

Да питам за идеи - имам страхотни старовремски чарашафи от египетски памук - прилича на много дебел лен. Въпреки че ги суша в машина, си стоят твърди и хлапето не ги иска и ме кара да ги сменям (понеже са единични, само за нейното легло са подходящи). Ще ми се да ги ползвам, ако успея някак да ги омекотя, без омекотител обаче. Не съм пробвала с гладене, но се съмнявам, че ще бъде значителна разликата. Помня, че като дете и аз ги недолюбвах  Laughing
Нещо друго да опитам?

# 648
  • София
  • Мнения: 44 106
Можеш да пробваш освен гладене и топки за сушенето...  но ако и ти си ги недолюбвала, може би просто си е груб плата.

# 649
  • Мнения: 2 742
За тези, които са в София - в Хали Бодинор има Ленор 28 пранета за 2.99 лв.
Да няма грешка в цената  newsm78 Прахообразен ли е? Получавам брошурата, но винаги я хвърлям.... До коя дата е промоцията, че не мога да излизам от вкъщи?
Омекотител, извинявам се, че не съм пояснила. А препарат за пране Ленор също имаше на нормална цена, но не обърнах внимание колко беше. Той добър ли е, не съм ползвала? Когато го видях преди месец се изненадах, защото мислех, че има само омекотител. Промоцията е до 20.06, т.е. средващата събота, поне така ми казаха в магазина.

Последна редакция: нд, 12 юни 2016, 19:19 от V_345

# 650
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 684
Еv_e,
Друг вариант е ако имаш поне два, да ги съшиеш един за друг и да ги ползваш за спалня.

# 651
  • Мнения: 2 070
Слънцето е голяма работа - петно от манджа на бяло, никак не изпрано, след сушенето е изчезнало  #Crazy
Забелязала съм го и друг път, но сега просто беше невероятно.

# 652
  • Мнения: 2 742
Слънцето е голяма работа - петно от манджа на бяло, никак не изпрано, след сушенето е изчезнало  #Crazy
Забелязала съм го и друг път, но сега просто беше невероятно.
Това и при мен се е случвало. Чела съм някъде из нета, че повечето препарати действат и по време на сушенето, ако е на открито.

# 653
  • Мнения: 5 207
Слънцето е голяма работа - петно от манджа на бяло, никак не изпрано, след сушенето е изчезнало  #Crazy
Забелязала съм го и друг път, но сега просто беше невероятно.
С какво го пра? Ако е с Ариел, това е напълно резонно да се случи.

# 654
  • Варна
  • Мнения: 7 702
За тези, които са в София - в Хали Бодинор има Ленор 28 пранета за 2.99 лв.
Да няма грешка в цената  newsm78 Прахообразен ли е? Получавам брошурата, но винаги я хвърлям.... До коя дата е промоцията, че не мога да излизам от вкъщи?
Омекотител, извинявам се, че не съм пояснила. А препарат за пране Ленор също имаше на нормална цена, но не обърнах внимание колко беше. Той добър ли е, не съм ползвала? Когато го видях преди месец се изненадах, защото мислех, че има само омекотител. Промоцията е до 20.06, т.е. средващата събота, поне така ми казаха в магазина.

 Прахът за пране Ленор като качество на изпиране не е бог знае какво,но като аромат е божествен. Аз си го поръчвам от Германия и го ползвам и течен и прахообразен за цветни дрехи. Недолюбвам омекотителите,а с него всичко е ароматизирано и без тях. Нямам кой знае колко мрусни дрехи и ме устройва.

# 655
  • Мнения: 2 070
С какво го пра? Ако е с Ариел, това е напълно резонно да се случи.
Не, с ония Есекс от Гърция, за който пак питах тук. Ползвам си го, не го върнах.

Също съм впечатлена как на 2 бели блузи се махнаха жълтите петна под мишниците с Pulirapid. Цяла нощ с препарата и после пране. Жалко, че свърши. Май пак трябва да купя. За по-цветните обаче не знам как ще е.

# 656
  • София
  • Мнения: 2 296
Прахът за пране Ленор като качество на изпиране не е бог знае какво,но като аромат е божествен.
И аз така знам от темата. Но веднъж си купих праха от Гърция и приятно се изненадах. Изобщо не останах с впечатление, че не пере добре.  Със сигурност качеството на изпиране е в пъти по-добро от това на Май Форест или на Савекс, примерно.
Затова бих си взела отново, ако ми попадне на добра цена. Виждала съм го паралелен внос, но с доста надута цена.

# 657
  • Мнения: 2 742
Цената на праха Ленор беше приемлива, по спомен, не му обърнах внимание вчера. На My forest му се точа от година може би. Изчетох мненията за него в по-старите теми и се разколебах, след като видях, че са в двете крайности. Сега за 1.69 лв малката кутия се престраших, все още не съм я отворила. Надявам се да не се разочаровам и аз, защото ми допада идеята за екологично чист препарат и най-вече, че е български. Все пак цената му е висока, дори по-висока от тази на Ариел и Персил на места, това ме кара да мисля, че не би трябвало да е чак пък толкова зле  Simple Smile. А сравнен със Савекс, моето мнение е, че всеки прах или гел е по-добър. Това е дъното в личната ми класация за перилен препарат и за мен е непонятно как хората го купуват. Не бих го причинила нито на дрехите, нито на кърпите и чаршафите си.

# 658
  • Мнения: 308
Не знам дали само на мен, но ми се струва, че много от най-популярните тук, имат малко по-различен аромат от същите, купени в друга държава. Дали го правят съобразено нещо с предполагаемите местни афинитети или е свързано с качеството?

# 659
  • София
  • Мнения: 9 920
Мисля да си взема 7кг пералня.
Мога ли да съчетая повече дрехи (по цвят) и как? На 30градуса? Искам да избегна в края на седмицата да въртя по 2-3 перални (сега съм с 5ца).
Имам и светли чаршафи (сини, зелени) те към цветното ли отиват? Белите са ми малко, като цяло и пера на 1-2седмици веднъж.
Кой бял прах последно да си взема-работните ми дрехи са бели и искам малко да ги освежа. Някои явно са потъмнели при смесено пране.

Пп. Трябва да взема втора пералня по-тясна, сега ми докараха една Миеле 5кг с горно (тепърва ще я разучавам), чудех се има ли 40см? Тази е 45см.

Общи условия

Активация на акаунт