Топло лято ето че дойде, мартеничките се готвят за море

  • 11 764
  • 240
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 410
Добро утро, мамчета,

Кали, сещам се за теб от Дир-а! Имаше една калинка, дето щъкаше по постинга, нали? Тук наистина е мног по-структурирано и лесно , в сравнение с Дир-ския форум.
Вчера имахме тежко утро! Първо трудно заспа вечерта, после и нощта бе неспокойна, а сутринта като се събуди и ме няма, макар, че татко му е там, като ревна за мен, отидох, а той не знае какво иска, как да е успокои се, но не ме пуска на раота, пак плач и т.н. И после не давал на баба си и бавачката да го пипат, тако му правил сутрешната баня...Абе... Но после се бе успокоил като се обаждах.
И снощи в 22.30 беше заспал. Тази нощ - мирна и тиха. Бях се наспала в 6 и станах да му сготвя, преди да дойда на работа. Добре че обичам ранното ставане!
Джони, не можах да дойда вчера, но съм си тръгнала в 19 почти от работа.
Дано се пооправи малко това време. За събота и неделя сме планирали Велинград, ама знае ли човек...Ако е дъждовно и студено, си е безмислено!

Лек ден, дами! Wink

# 166
  • Мнения: 2 751
Добро утро, мамчета,

Кали, сещам се за теб от Дир-а! Имаше една калинка, дето щъкаше по постинга, нали? Тук наистина е мног по-структурирано и лесно , в сравнение с Дир-ския форум.
Вчера имахме тежко утро! Първо трудно заспа вечерта, после и нощта бе неспокойна, а сутринта като се събуди и ме няма, макар, че татко му е там, като ревна за мен, отидох, а той не знае какво иска, как да е успокои се, но не ме пуска на раота, пак плач и т.н. И после не давал на баба си и бавачката да го пипат, тако му правил сутрешната баня...Абе... Но после се бе успокоил като се обаждах.
И снощи в 22.30 беше заспал. Тази нощ - мирна и тиха. Бях се наспала в 6 и станах да му сготвя, преди да дойда на работа. Добре че обичам ранното ставане!
Джони, не можах да дойда вчера, но съм си тръгнала в 19 почти от работа.
Дано се пооправи малко това време. За събота и неделя сме планирали Велинград, ама знае ли човек...Ако е дъждовно и студено, си е безмислено!

Лек ден, дами! Wink

Имах една калинка, да  Joy
Вече я смених с Калоян  Wink

# 167
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
зДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА.
Милена, като чета какви ги върши твоята мадама направо се плаша. Ей , ама много палави тези мартенички.
Аз, както и предния път от дете не мога да се оплача (пу, пу, пу) - почти не се бие т.е за 1 месец имаме регистрирани 2 сблъсъка в градината и той много се радва, че лелките го наказват. Май хич не разбира възпитателният замисъл на стоенето прав до саксията - само ме чака да се прибера вечер и разказва с възхита как го наказали прав до саксията, защото ухапал Владко Crazy Но тоава са по-скоро единични случай за сега. Ние превантивно постоянно обясняваме колко е лошо да се бие, как само слабаците и глупацитте се бият и т.н, но и вие сугурно постоянно ги говорите и явно си е до дете. Пък и то мйто милото детенце с тази майка цербер как да не е послушно. Пък и аз наистина ъм си страшничка - колегите в офиса питали мъжа ми (с негоп от 7 месеца работим в една фирма) - "И у вас ли е толкова зла" Mr. Green
Искам да ви се похваля за последната си гениална глупост: Понеже много искам детска стая, а в момента няма възможност за такава си направих детска тоалетна. Разбирайте - тоалетната се нуждаеше от ремонт, който накрая завърши с обляпянето на цялото помещение в бледолилави тапети на меченца. Боби е много щастлив от мечешката тоалетна и първата една седмица като се прибереше вкъщи веднага отваряше тоалетната да провери още ли са там. Сега иска да порасне голям за да може да пипа мечетата, които са на високт.
По повод тоалетната да се оплача, че се видях в приключение да си намеря детска седалка. Исках да си сложа от тези едновремешните, дето са си постоянно на тоалетната и само се вдигат и свалят също като капака. Обиколоих 10 магазина и навсякъде нямаше, но в крайна сметка открих в един смотан магазин за домашни потреби.
Надявам се, че мечешката тоалетна и новата седалка ще ни помогнат да свали памперса по-лесно, което е планирано за това лято докато не е на градина. Стискайте палци на есен да тръгнем на градинка само с песен и без памперс Grinning
Леле, аз май съм се заела да си наваксвам, за пропуснатото писане през последните месеци.
Поздрави и целувки на всички  bouquet

# 168
  • Мнения: 410
Добро утро!

Милена, може да не си легнала да почиваш, но си почива психиката ти! Това е важно. Ня са ти очите и мисълта на 10, само в една точка: Ради, Ради, Ради! Сега и Тати може да се вреди! Laughing

# 169
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 923
Милена, ако знаеш само как ти завиждам за почивката.  Grinning Аз не съм по цял ден с Теди, баба й я гледа. Но се чувствам толкова уморена, че няма накъде. И вечер като се прибера вместо да обърна повече внимание на детето, аз се пльосвам на дивана и само дето не заспивам пред телевизора. Лошото е, че на нас отпуска ни дават трудно. През лятото имаме право само на две седмици, за да можем всички да се изредим и в същото време работата да върви. А иначе имаме освен задължителните 22 работни, още 14 допълнителни дни заради нерегламентирано работно време. И аз в момента съм натрупала някъде към 200 дни отпуска, които нито знам как ще взема, нито пък ще мога да взема някога напълно. Но в медийния бранш е така. В същото положение са всички колеги, което е ужасно. Та сега стискам зъби и чакам юли, когато най-сетне, живот и здраво, и аз ще мога да си почина.
Момичета, някой от вас да има вест от Чоколина, че много дълго се изгуби? Започвам да се притеснявам за нея и Мони. Дано всичко да е наред.  Praynig

# 170
  • Мнения: 2 751
През лятото имаме право само на две седмици,
На мен пък не ми дават повече от една седмица накуп  Crossing Arms
Миналото лято се преборих за 10 дена, това лято пак ще се мъча за 10, дано стане  Praynig

# 171
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 923
Кали, аз по принцип ще си взема на два пъти по една седмица. Не че няма да ме пуснат за две накуп, но за да ги взема по този начин трябва да се отчета с толкова много материал, който няма кой друг освен мен да свърши, че направо не ми се мисли. Миналата година направих такава грешка, после първата седмица бях ни жива, ни умряла. Та "дългата" отпуската ми излезе направо през носа. И сега твърдо съм решила - по-добре по една, но поне да е истинска.

# 172
Ей ме на! Завърнах се от командировка вчера!
Кали, добре дошла!
Цяла седмица бях по морето, по работа, де  Simple SmileА времето беше ужасно и ни една баня не можахме да направим. Докато ме е нямало Ния е била много послушна и с баща й са се гледали добре. Аз също бях спокойна за тях. Те за пръв път остават толкова дълго сами. А аз пък не че съм си почивала, но поне тази смяна на обстановката и липсата на домакинса работа и 24 часа ангажираност с нещо, много освежаващо ми подейства.
От снощи вършея из нас-пера, готвя и т.н. все познати неща, за да можем утре да ходим за риба някъде на прохладно извън София.
Да ви кажа за биенето- случвало се е и Ния да посяга, но много по - често й посягат на нея и на мен ми става толкова жал, же съжалявам че не се е научила да се бие и да се отбранява. Миналата седмица се прибра от яслата ухапана до синьо.
От известно време се е научила като й се караме или не й даваме нещо да казва "ти си лош/лоша", дори днес сутринта й се карахме и тя ми казва "ти си най-лошата". В началото това ме стряскаше, но сега й казвам "може да съм лоша, но трябва да ме слушаш" и спирам да се впрягам на мрънкането й. След 2-3 минути тя идва и започва да се гушка в мен. Трудно ми е на моменти с нейния инат, голямо тръшкане пада. Например снощи стана голям панаир, защото като тръгвахме за магазина тя реши, че аз трябва да си взема чантата и започна да реве "вземи си чантата..."

# 173
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Кали, добре дошла!  Hug Ей-сега ще ви вмъкна във списъка!
И Мони е доста агресивна понякога, имам чувството, че по външен вид (нямам друго обяснение - става въпрос за деца, които не познава!) избира децата, които й допадат и тези, които не - и посяга да удря вторите, не иска да играе с тях, блъска ги. От друга страна, не умее много да си брани играчките - редовно някое детенце й ги взима, а тя пристига при мен, плачейки. И аз се надявм да е просто някакъв период, успокоява ме и това, че все пак има деца, с които  няма проблеми и си играе. Обикновено обаче предпочита по-големи, децата на нейната възраст не са й особено интересни май  Thinking.

Ние сме добре, миналата седмица бяхме оставили Мони с баба й - да се гледат, за пръв път се разделихме за цели 6 дни! Но трябва да свиква, лятото ще я оставим на нашите за цели 2 седмици, а ние ще ходим на готи на брат ми в Лондон  newsm44 - досега уреждахме визите.
Защо имате толкова малки отпуски?! newsm78 По Кодекса на труда минимумът е 20 дни. Само за лятото ли не ви пускат по повече или просто шефовете си правят каквото искат?


Миленка, хубаво е да си починеш, нали?! Heart Eyes Наслаждавай се, защото като се върне Ради, ще ти се иска пак да имаш 5 минутки за себе си!
Честито приемане в яслата! Сигурна съм, че на Ради ще й хареса с децата!

дрехите на Ради. Нейния скрин вече се пука по шевовете от тоалети. Ей, това дребосъче има повече дрехи от мене и баща и, взети заедно Blush

Това важи в пълна сила и за скрина на Мони. И чекмеджето под леглото й е претъпкано! А всички продължават да й подаряват дрехи! #Crazy

От известно време се е научила като й се караме или не й даваме нещо да казва "ти си лош/лоша"

И Мони много често ни го казва, смешното е, че го казва и на неодушевени предмети - на масата, в която току-що се е ударила, на някой стол, който й се е "изпречил" на пътя... и на разни животинки - днес например видя една мравка и започна да се мъчи да я настъпи  Confused, като й казах Недей, защо така правиш?", тя ми отговори "Мавката лош!".
Освен това от известно време казва, че я е страх - понякога от тъмното, понякога от Баба Яга (никога не сме я плашили с нея - явно яслата), понякога - от "бубата" (буболечката). Страх я е със сигурност от гръмотевици, а доскоро и от самолети. Като чука някой съсед - също. Доскоро не беше така, затова сега ми е странно - в някакъв нов етап ли навлиза?! newsm78

Имам предвид, че устничката й не е така дълбоко цепната. А и вече хвана коричка. Ле-ле докато я убедим да не пипа и чопли коричката... Rolling Eyes 

Съжалявам за премеждието! Ако случайно остане белег на Теди, мажи я с "Мадекасол" - това ми препоръчаха мамите в Здравния форум, за да третирам белезите на Мони от варицелата (и тя много се чопли) - мисля, че има ефект, макар че е още рано да се каже дали дупчиците ще се махнат изцяло!

Поздрави но всички мартенски сладурковци и техните мами!  bouquet

# 174
  • Мнения: 532
Здравейте, момичета,

отдавна не съм се включвала и много истории са се насъбрали  Mr. Green

Може ли да попитам - вие изкарали ли сте всички зъбчета? На Йони й остават последните 4 кътника и понеже нещо напоследък ми отказва да яде, а вечер като й мия зъбките и успея да дзидзякна в устата й, сякаш са й побелели венците там отзад....

ооох, аман тия зъби беееее, то акулски да бяха, щяха да са излезли  Laughing

# 175
  • Мнения: 2 751
chockolina, имам толкова малко отпуска накуп. Иначе си имам 20те дена. Аз съм графичен дизайнер в списание и няма кой да ме замества. А списанието е месечно. Просто няма как за повече от седмица-10 дена, защото няма как да излезе списанието, дори и да работя нощем.Е, ако датите са по-раздалечени, може, но тая година точно броевете през август и септември са много близо  #Cussing out

sneji_73, на Калоян сравнително скоро му излезе 17тия зъб. Беше АД  Cry Cry Само ревеше и мрънкаше. Една нощ не спа изобщо. Цяла нощ рева. Накрая стана 6 часа и той изпадна в истерия, започна да хвърля разни неща, да ме блъска...беше ужасно. аз знаех, че нещо го мъчи и търпях и го успокоявах, а хич не се сетих да му дам Панадол  Embarassed На другия ден рязко се успокои, а на следващия му видях 17тия зъб-кътник  Hug

Сега пак му расте-друг, и е същия ад  Crossing Arms А как успява да напъха и двете ръце в устата, не знам  newsm78

# 176
  • Мнения: 410
Здравейте! Ето ни и нас! Прекарахме чудееесно на Велинград 2 дена! Даже на тати не му се тръгваше май вчера. Чак след 7 отлепихме! А се притеснявах, че на него ще му е тъпо. Но си имаше компания, а и с майка ми се разбират идеално! Борис също бе повече от добре! СПа добре. Малко мрънкаше, но се притесняваше може би да не го оставим при баба и дядо, ли , и аз не зная. Бяхме при тях, в Балнеохотел ( хотел ) Велинград. Хубаво е. Отзад почва гората! Това е което търсех, а не хотели в града, ресторанти и т.н.
В Събота тръгнахме късничко, към 15 ч, но Борис поспа по пътя, проспа  Laughing завоите и се събуди точно на време на Батак, да гледа язовира. Носехме си кошничка за шишарки от Пловдив! Лелките в санаториума умряха да му се радват как ходи важно, важно с кошничка! HugТа тръгнахме по баирите, върви без да се оплаква, стигнахме до полянка, беседка, изворче, на воля шляпа и се мокри. Накрая седна на дървените пейки и каза " Сега каката да донесе кафето "  kaffeetrmker_2Татко му искаше по-рано кафе, и той решил, че и в планината каки носят кафенца, щом има маси и пейки! smile3521
А вчера ходихме на басейн. На съседната база на военните , хотел Вита. Там нощувката е даже 14 лв! Супер беше доволен. Пляска с краката, седнал на ръба на басейна! Поиска да го вкарам, но се уплаши и не го насилвах, а и той си игра с водата на воля, с още едно момиченце! Най му беше кеф да ми хвърля топката и аз да я гоня в басейна и да му я бутам с уста, като плувам с ръце зад гърба " Като делфинче " ( делфините на Делфинариума нали така бутат топките!
остави ха ни до колкот искаме вчера да не освобождаваме стаята, наспахме се след обед и така тръгнахме.
Много съм доволна, че и на трима ни ни понесе и ни хареса!

Айде, отивам да свалям снимки и ще пусна линк!

Добре завърнала се Чоколина, бяхме се притеснили вече какво става с теб! newsm45

# 177
  • Мнения: 410
http://community.webshots.com/user/7411258036

Хайде на снимките!

Май глажни герои са баба и Бори! Laughing
Няяямаше по-щастлива баба!

Богатство си е мин. вода. Не мисля че си втълпявам, но ми наорави впечатление снощи, че Борис имаше на 2те крачета по 1 пъпка от какво ли не знаяв, строфулус бяха казали, и много трудно отминаваха. С какво ли не съм мазала. След няколко бани  под душа с мин  . вода и плацикане вчера в басейна, снощи бяха изчезнали!

А за зъбките, нашите излязоха всички. наистина го болеше. " Боли го бузката  Борето" казваше дойкато разбере, че е зъбчето. Найстина нервни нощи изкарахме.

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Мариета - снимките са ви супер. Личи, че сте изкарали чудесно Grinning
Милена - дано успеем да се видим като дойдете в Пловдив, ще чакам да кажеш кога ще идвате. Ние от 17 юли сме на море.
Кали - похвали се, че да знаем кое списание да купуваме Laughing
Чоколина - печете ли вече Мони на плаж? На нас много добре ни подейства слънцето за заличаване на обривите от шарката.
Момичета, пожелавам ви да ви дадат визи и да отидете да видете близките си Hug
Снежи - нашите зъби всички пробиха и определено мога да кажа, че нощния сън се подобри. Вече е по-спокоен нощем.
Единствено, което го притеснява нощем е, че не иска да пишка в пампата. Нали през деня вече сме без пампа и нощем се сеща и се върти, но като се изчишка и пак заспива Laughing
Цветелина ти да не си ходила на Албена на медийния фестивал? Я сподели.
Важното е, че си починала.
Ние вчера ходихме до вилата ни и аз починах, но не е като да го оставиш дечко поне за една нощ. Не дава на никой да го приспива нощем...
А за говоренето...такъв бъбривко е станал, че го моля да млъкне Mr. Green Вечер особенно не издържам и главата ми е надута #Crazy

# 179
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 923
Здравейте и от нас!

Мариета, разгледах снимките, много са хубави. Мястото е наистина красиво. Аз съм била във Велинград няколко пъти, но все в града. Само последният бяхме в някаква станция, превърната в хотел, в края на града и от нас започваше гората. Сигурна съм, че сте си починали и прекарали чудесно.  coolcool

Чоколина, привет! Радвам се, че при вас всичко е О.К. Благодаря ти за инфото за мазилото. Ще го вземем веднага, тъй като Теди е постоянно с обелени колене и вече има един малък белег. За последно падна в събота в парка "Заимов". Точно всички рани ни бяха зараснали и ето ни пак с обелени крака и ръце. ooooh! Но нейното тичане просто е нещо страшно. Само малко да порасне и веднага я записвам да тренира някакъв спорт, че да изразходва енергия.
А що се отнася до отпуската, то и аз съм в същото положение като Кали. Даже май е още по-неприятно, че съм журналист в културен отдел на ежедневник. Реално всички имаме много отпуска, заради ненормираното работно време. Но просто няма как да я вземем, защото хем от една страна всички колеги трябва да се изредят, хем вестникът трябва да излиза ката ден. На практика почиваме по две седмици през лятото и две през зимата. Естествено, през останалото време, когато се предполага, че няма чак толкова ваканционно настроени души, може пак да вземаме отпуска. Но като цяло е трудно. Аз поне трябва да свърша наистина страшно много работа, която да оставя за времето, през което няма да ме има. Затова и предпочитам да си разделя лятната ваканция на две и да почивам по една седмица два пъти, вместо две накуп. Sad
Снежи, в началото на юли ние смятаме да скокнем до Варна, така че непременно ще ти се обадя. Теди от известно време постоянно спи с един голям рапан и само за море говори, така че решихме вместо през август, този път да заминем през юли.  grinning039

Общи условия

Активация на акаунт