Забавни въпроси за бременността

  • 1 377 845
  • 18 320
  •   1
Отговори
# 615
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Да бе!
Как може да съм толкова невежа?  bash

# 616
  • София
  • Мнения: 30 107
Линк към тази тема трябва да се изпрати на МОН и да се вземат спешни мерки.

Ужас и безумие! ooooh!

# 617
  • София
  • Мнения: 4 328
ми на жената цикъла и дошъл. много ясно, че е бременна Party
сега може да пита дали след като е забременяла анално и от там ще ражда. и това не би ме изненадало вече.

# 618
  • Бургас
  • Мнения: 1 649
Линк към тази тема трябва да се изпрати на МОН и да се вземат спешни мерки.

Ужас и безумие! ooooh!




И защо пък към МОН? Защото имат неграмотни майки ли? Стига сме отнасяли всичко към МОН,
когато не се справяме с децата си!
Извинявам се,че се намесвам!

# 619
  • София
  • Мнения: 6 166
Линк към тази тема трябва да се изпрати на МОН и да се вземат спешни мерки.

Ужас и безумие! ooooh!




И защо пък към МОН? Защото имат неграмотни майки ли? Стига сме отнасяли всичко към МОН,
когато не се справяме с децата си!
Извинявам се,че се намесвам!
Точно защото някой трябва да се погрижи за дъщерите и за синовете на неграмотните/срамежливите/незаинтересованите майки и бащи, за да не се мултиплицира неграмотността и непознаването на собствения организъм и функциите му.

# 620
  • София
  • Мнения: 30 107
Линк към тази тема трябва да се изпрати на МОН и да се вземат спешни мерки.

Ужас и безумие! ooooh!




И защо пък към МОН? Защото имат неграмотни майки ли? Стига сме отнасяли всичко към МОН,
когато не се справяме с децата си!
Извинявам се,че се намесвам!

Защото майките и бащите, които са неграмотни, няма как да върнем в училище, но можем да предотвратим трагедията, тези хора да създадат поредното неграмотно поколение, което ще предаде тази неграмотност на следващите и така до безкрай.

п.с. Mrs Jan, вече е писала.

# 621
  • Бургас
  • Мнения: 1 649
То има и грамотни родители с неграмотни деца.Пак МОН ли е виновен? Или търсим вината все в другия?

# 622
  • София
  • Мнения: 30 107
То има и грамотни родители с неграмотни деца.Пак МОН ли е виновен? Или търсим вината все в другия?

Да, вероятно има, но в крайна сметка функцията на МОН е да образова. Чудесно е, ако това се случва и в семейството, но ако има някакви липси в сем-то, то добре би било държавата в лицето на МОН да ги компенсира, доколкото е възможно, защото има опасност да бъдем пометени от вълна неграмотници, които ще се увеличават с всеки изминал ден и докато ние се чудим, дали и кой е отговорен, влакът вече ще е изпуснат безвъзвратно.

Неграмотник няма как да създаде грамотен човек. Майка, която се чуди, дали може да забременее през гащите, няма как да обясни на дъщеря си/ сина си истината за секса, контрацепцията, болестите и т.н.

# 623
  • Бургас
  • Мнения: 1 649
В училище няма сексуално възпитание.Личния лекар за какво е? Въпроси относно бременност към него...не е ли така?

# 624
  • Мнения: 8 860
В училище няма сексуално възпитание.Личния лекар за какво е? Въпроси относно бременност към него...не е ли така?

Ти сериозно ли?
Би било хубаво, но в масовата практика ЛЛ се посещава при грип или нужда от направление и повечето хора го правят веднъж/два пъти годишно. Няма беседи на тема сексуална култура.

Мнението ми е, че трябва да се въведат такива часове в училище и то около 5-ти клас, не в гимназия.

# 625
  • София
  • Мнения: 30 107
В училище няма сексуално възпитание.Личния лекър за какво е? Въпроси относно бременност към него...не е ли така?

Лекарите трябва да влязат в училищата и да има лекции на тема' сексуална култура". Не става дума само за бременност. Децата трябва да са наясно със секса, методи за предпазване от болести, забременяване, овулация, МЦ и т.н. А, не да ми говорят глупости.

ЛЛ няма да седне да изнася лекции с часове. Поне така си мисля.

# 626
  • Мнения: 9 616
Едно време, още в 5 клас някъде, изучавахме мъжка и женска полова система, забременяване и бременност.
Достатъчно е да се прочетат тези три, четири урока от учебника за да е ясно, че през дрехи и през телевизор не става.  Rolling Eyes
Отделно от това в "Час на класа" (има ли още такова нещо?) многократно сме коментирали полово-предавани болести, предпазни средства и т.н.

Основата я има, просто някои хора са си природно тъпи, може би заченати през дънките.  Rolling Eyes

Допълнителните лекции никога не са излишни, НО да не са след 9 клас, а от много по-рано.

# 627
  • Мнения: 7 171
В училище няма сексуално възпитание.Личния лекър за какво е? Въпроси относно бременност към него...не е ли така?

Лекарите трябва да влязат в училищата и да има лекции на тема' сексуална култура". Не става дума само за бременност. Децата трябва да са наясно със секса, методи за предпазване от болести, забременяване, овулация, МЦ и т.н. А, не да ми говорят глупости.

ЛЛ няма да седне да изнася лекции с часове. Поне така си мисля.

Тук тази функция я изпълняват учителите по физическо възпитание, които от определен момента нататък се водят учители по "health". Учат ги година след година. Повтарят, повтарят. Последно учиха за STIs и наркотични вещества. Правят презентации, търсят информация от гугъл. изобщо, информират се.

# 628
  • София
  • Мнения: 3 833
 Laughing Laughing Винаги съм си представяла как едно 12-13 годишно момиченце отива при личната/личния си и почват да си говорят за сексуална култура. Аз също мисля, че училището е мястото , където трябва да се получат тези знания. Ние например почти всяка година си имахме 1-2 часа за сексуална култура в Час на класа Wink Отделно в 7 клас се изучава анатомия и физиология на човека.  Wink Точно към МОН трябва да бъде отнесен този въпрос Wink

# 629
  • София
  • Мнения: 30 107
Скрит текст:
В училище няма сексуално възпитание.Личния лекър за какво е? Въпроси относно бременност към него...не е ли така?

Лекарите трябва да влязат в училищата и да има лекции на тема' сексуална култура". Не става дума само за бременност. Децата трябва да са наясно със секса, методи за предпазване от болести, забременяване, овулация, МЦ и т.н. А, не да ми говорят глупости.

ЛЛ няма да седне да изнася лекции с часове. Поне така си мисля.
Тук тази функция я изпълняват учителите по физическо възпитание, които от определен момента нататък се водят учители по "health". Учат ги година след година. Повтарят, повтарят. Последно учиха за STIs и наркотични вещества. Правят презентации, търсят информация от гугъл. изобщо, информират се.

Да, и това е вариант. Peace

Общи условия

Активация на акаунт