Боледуване на децата ни - тема 39

  • 32 815
  • 720
  •   1
Отговори
# 45
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Аш ми взе думите от устата. Зеленият секрет не гарантира винаги наличието на бактерия. Аз пък много бих се зарадвала на този вариант, това означава, че детето си вирее в симбиоза със сопола и стига да не му дразни при дишане и да не го разкашля, не виждам нищо страшно. Моите наблюдения са, че веднага щом трайно се затопли и напече, всичкото сопол пресъхва. Въоръжи се с търпение, промивай, за да не засъхва съвсем и си свиркай  Mr. Green
Ще включа и аз спрейчето, как не се сетих за простия ФР, много съм застреляна.

# 46
  • София
  • Мнения: 7 277
И при нас пресъхва, като се затопли времето. Simple Smile Респективно, тръгва наесен при първите дъждове ...

# 47
  • Мнения: 1 148
О-о, на промиването сме номер едно- сутрин, обед и вечер с помпата, ФР и капки с прополис. Сега съм в отпуск и сме вкъщи на тоя режим, ама от понеделник човекът трябва да ходи на ясла и ужасно ме е срам да го прибирам така сополив. Иначе сестрите изобщо не го правят на въпрос, което хич не е о кей по принцип.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Няколко доктора са ми казвали, че не винаги има бактерия, когато цветът е кофти. Просто застоява секрет и трябва да се промива често - например на всеки два, три, часа.
Така е. Моят точно от АБ капки беше завъдил перманентни зелени сополи, не минават и не минават. Докато се успокои тази лигавица и престане да ги бълва беше кошмар. Затова АБ капки повече не слагам, освен ако наистина не се докаже необходимостта от ползването им. Дори и бактерии да има в носа организмът в много случаи успява да се справи сам. Това е при моето дете де, за другите може да не важат изводите ми.

# 49
  • Мнения: 8 241
Превенция за въшките - пръскам с това:
http://www.afya-pharmacy.bg/productbg/3748
изцяло е билково. Проблема е , че в първият момент мирише много. Та намалих пръсканията от 3 на едно в основата на тила и хубаво разтривам. Пръска с  това вече почти 4 месеца и е до средата. Тоест за една учебна година ще стигне.

Зелен сопол без бактерия, нито съм видяла нито съм чула. За разлика от жълтият - там е ясно, че може да има и може да няма бактерия.
Въпроса е, че когато АБ капките не са правилни...бактерията си се развива и зеленият споло си продължава с пълна сила. Разбира се, не е необходимо всяка бактерия да се мори с АБ. Даже вече е модерно организъма сам да се бори с повечето бактерии - като преди 80 години /близо до природата/. Но за моето детето това не е вариант. От наличие на бактерия моя трудно се отървава сам.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Снощи имаше температура 37.5 и й се гадеше,но й се размина ,хапна за вечеря малко,после заспа.Пак й беше лошо после,въртеше се и викаше че й се повръща,сложих й към 22 ч свещичка пак за повръщането и заспа.През нощта ходи на разстройство веднъж и до сутринта спа спокойно,става да пие доста пъти водичка.И тази сутрин мислех че като се събуди ще е по-добре,но тя вика лошо ми е.Не й се повръща,но е отпаднала,според мен е от обезводняването,направих хидратин алфа в чайче,и започвам да й давам сега от него по-често.

# 51
  • София
  • Мнения: 7 277
Моите бяха развили резистентност към всички АБ в капките, освен към левофлоксацин (според антибиограма, когато имаше бактерия - но секретът бе по-скоро бял и мътен, даже едното дете нямаше дори секрет, но имаше бактерия). Мисълта ми е, че и с капките не се излекуваха тогава, а пиха АБ после през устата и се излекуваха. Но ето детето на Ант Джи излекува пиогенес с АБ капки - така че явно всичко е възможно.

# 52
  • Мнения: 68 646
Будико, на лекар ходихте ли всъщност? Може би не е лоша идея педиатър да го види все пак...

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
от Хидратина й се надигна и повърна сега,не беше от вчера сутринта.
Не сме ходили ,но ако продължава така ще я заведа.Обикновено при такива симптоми педиатъра казва първо да се спре повръщането ,после да се оводнява,но ако не успеем в къщи може да се наложи на система ....

# 54
  • Мнения: 68 646
Имах предвид да се изключи нещо друго...при нас е нямало толкова дни с повдигане и повръщане, но при другите май е имало...незнам. При всеки явно е различно..

Дано се оправи скоро детенце..

# 55
  • София
  • Мнения: 7 277
budiko, от колко дни не е добре детето? Мисля, че ние сме имали два, максимум три дни, със симптоми на повръщане и гадене.

# 56
  • Мнения: 2 196
моето дете го тресна лятото един вирус като само първия ден повръщаше,но пък гаденето продължи 4-5 дни,че и не ядеше тогава почти нищо именно,заради това  Peace Помня само,че първия ден още вечерта след повръщането ходихме до спешен кабинет,биха му деган(той освен за повръщане е и за гадене май) и предложиха система,но аз я отказах(не,че не е хубаво,даже много добре се отразява,но по мои си други съображения не се съгласих и бях на тръни да не продължи повръщането)  ooooh! Витамините също са важни като се пооправи,за да живне малко организма  Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 11 488
При нас повръщането е било не повече от 2 дни. Като за 2 дни повръща примерно 5 пъти.

# 58
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ох,не ми говорете за въшки и подобни.... Sick Почвам да се чеша неистово..
Само се моля да не прихваща дъщеря ми,че с това косище освен ножицата няма друго отърване.
Как се чисти такава коса Tired
Скрит текст:

Освен,че е къдрава е и гъста и всяко третиране с гребена е ох и ах.... ooooh!

Навремето ни мажеха с газ,мас и оцет  Mr. Green Добрата стара комбинация.
Е,действаше  Peace

Аз съм намерила алтернативно решение.Слагам 4,5 капки ЕМ от чаено дърво в шампоана и мия косите с него.Може да се накапе и директно в шепа и върху него да се шампунира косата.
Освен полезно за скалпа е и превантивна мярка.
Ето това ползвам:
Скрит текст:
Освен това е и широко спектърно в много диапазони  Wink
Повече за него тук,ако на някой му е интересно:
http://apteka-optima.com/183/%D0%B7%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B … 1%80%D0%B2%D0%BE/

п.п:Ароматът му не е от най-приятните..има лек мирис на нафта... Mr. Green но,това е оригиналният му вариант и не бива да ви тревожи... Grinning
В началото и аз се бях стресирала,но се оказа излишно.
Най-добрият варинат:да ни прескочат гадините  Whistling

# 59
  • Мнения: 8 241
Dev~ страхотна коса!
Дано не прихваща, че незнам какво ще правиш.

Общи условия

Активация на акаунт