Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 60

  • 66 042
  • 792
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 509
Елба,
О, аз изобщо от нищо не съм застрахована, а от намален яйчников резерв ме делят сигурно 2 години време, кой знае!
Имах една куха, 2 с фрагментации... общо взето дефекти. Tired
Въпроса е да се приемат добавки с одобрението на лекар .

А иначе могат много неща да се изследват , но от реакцията на моя лекар се ориентирах , че няма особено голям смисъл. Питах за генетичен тест, питах за андролог.
По принцип има връзка между тестостерона и инсулина , но той пък не е с няккаво напълняване или проблем видим с теглото, така че и това не се взе под внимание.

В общи линии - да не се мотаеме - беше препоръката от 2-ма лекари.
А и се пиха 4 месеца специалните витамини и спермограмата се влоши. Така че моя скептицизъм си остава.

Това че лекар реагитра по определен начин не е показателно. Аз имам Хашимото, освен това огромни възли, които растяха. След следене, консултации с едни от най-добрите ендокринолози, всички ми казваха че трябва да се оперирам. Само че 3 месеца след преживяна не лека операция, още една ми изглеждаше лудост. Започнах да спазвам определен хранителен режим, макар че лекарите ме обявиха едва ли не за луда и че от това няма никакъв смисъл. Следях се постоянно. В момента, две години по-късно, възлите не растат, хормона си е в граници, ТАТ И МАТ с нормални стойности, а жлезата е с почти нормални размери. Peace

# 766
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Здравейте, днес започнах клостил за 5 дни и се чудя сега трябва ли да спирам добавките или да си ги пия  newsm78. Вие как процедирате?

# 767
  • Мнения: 1 849
Благодаря, непременно ще изследвам само не знам вит. Д общ или вит Д (1,25 OH 2-D3). Може ли да ми кажете разликата?
Вит Д 25-ОН  Peace
Пух, аз всеки път питам лекаря си и досега съм ги пила до пункция  Peace Питай, за да си спокойна.

# 768
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Мерси та.ра. 😉

# 769
  • Мнения: 4 009
Момичета, аз се чудя до колко стойностите при едно изследване на вит Д биха се повлияли от слънцето. Имам в предвид, че планувам почивка на море. Ако пусна след това изследването, да не би да ми покаже по-висока стойност на вит Д или пък няма да окаже влияние? newsm78
Слънцето помага много за синтеза на този витамин.Цяло лято се пека на плажа и дано има ефект. Simple Smile

# 770
  • Мнения: 1 669
Аз вероятно ще изследвам вит Д и НК клетките, както и ще направя обременяване с глюкоза, защото ще се самофинансираме за ин витро и смятам, че по-добрият вариант е да вложа малко пари в тези изследвания предварително, а не да чакам неуспешен опит, за да ми ги назначат и да съжалявам, че не съм ги пуснала предварително, защото 200-300 лв са нищо на фона на 5-6000 за инвитро. Още повече, че сме с неизяснен стерилитет и изобщо не знаем къде е проблема  Rolling Eyes

# 771
  • Мнения: 4 009
Съгласна съм с теб Ема,и ние не сме по фонда и разчитаме изцяло на себе си.Затова каквото може да се изследва е добре да се направи.

# 772
  • Мнения: 1 433
Момичета, имам отново задържан фуликул. Ден 15 и е 25мм, отделно имам още три по 13-15мм. Какво се случва с тях. За тази овулация ли ги броим или за следващата!?
Днес пуснах микробиологията, мико и уреплазми, хламидия ДНК и чакам резултати.
Много ме тормози този задържан фуликул. Каза минкварталния гинеколог да пия Дуфастон, но се тревожа да не разбутам нещо системата и няма да пия.

# 773
  • Мнения: 3 048
Момичета, аз се чудя до колко стойностите при едно изследване на вит Д биха се повлияли от слънцето. Имам в предвид, че планувам почивка на море. Ако пусна след това изследването, да не би да ми покаже по-висока стойност на вит Д или пък няма да окаже влияние? newsm78
Слънцето помага много за синтеза на този витамин.Цяло лято се пека на плажа и дано има ефект. Simple Smile

Стефи, ако не усвояваш вит.Д слънцето няма да ти помогне  Peace  Пример за това съм, а и не само аз , но ти го пиша от личен опит : миналото лято, отивам с тен на 17 юли при Конова и ми пускат за първи път вит.Д - 15, при долна граница 30  Wink Много хора си мислят, че само слънцето е достатъчно, но понякога не е така, за това е добре да се изследва  Peace

И както Ема е написала, аз също реших сама на своя глава с помощата на момичетата от форума и много четене, да пусна всичко възможно преди опита, а не да стигам до провал и след това да се ядосвам , че съм си спестила няколко стотин лева или съм чакала някой доктор да ми каже какво да изследвам  Wink  Дали сме пари за безумни тестове, които са били отрациателни, но имам и такива, благодарение на които в момента успявам да износвам бебето си и пак не чакам на докторката ми от ЖК да ми пуска неща, защото пуска типичните изследвания по ЗК, ама да следи вит.Д, Б12, желязо, фолат - при положение, че съм с рискова не усвоявам фолиева .... Да не говорим, че даже и не ме пита дали си пускам редовно коагулацията заради инжекциите с ниско молекулярен хепарин ......  ooooh! И за съжаление не е само тя, а е масова практика ...

# 774
  • Мнения: 4 009
Магнетиче,искам да те питам имала ли си някакви специфични симптоми на дефицит на вит.Д?
Може би трябва и него да изследвам,защото имам болки в гърба и се чудя дали не е някакъв признак?

# 775
  • Мнения: 3 048
Магнетиче,искам да те питам имала ли си някакви специфични симптоми на дефицит на вит.Д?
Може би трябва и него да изследвам,защото имам болки в гърба и се чудя дали не е някакъв признак?

Стефи, не съм имала абсолютно никакви симптоми и не съм и вярвала, че не усвоявам вит.Д при положение, че живея на морето, ходя на плаж, почернявам и т.н. И даже след приема на капки едвам минах 30 но не стигнах 40и все още съм така  Whistling 

Моя съвет е да го пуснеш за да не си блъскаш главата дали или - ако скоро  ще пускаш изследвания го направи с тях, ако не няма значение на кой ден ще го пуснеш и дано резултатът е добър  Hug

# 776
  • Мнения: 4 696
Често хората с проблеми с ЩЗ имат дефицит на вит. Д.

# 777
  • Мнения: 4 009
Преди малко прочетох,че вит.Д се изследва сутрин на гладно две седмици след спиране приема на витамини.Задължително условие ли е това?
Аз в момента приемам витамини и може би след около две седмици ще ми е стимулацията.Не мисля да ги спирам точно преди процедура.Ще окаже ли влияние ако пусна изследване при тези обстоятелсва?

# 778
  • Мнения: 19 733
Аз си го изследвам по всяко време. Досега не са ми казвали да има изисквания  newsm78

# 779
  • Сливен
  • Мнения: 4 083
Аз преди 3 месеца пуснах изследване за вит.Д и се оказа,че е 40 при долна граница 50,при положение че 3 месеца преди това пих витамини актив мама,които съдържат вит.Д 2.5мг,което покриват 50% от нужната доза за деня.Последните 3 месеца пих течен вит.Д по 8 капки на ден,правих 2 седмици почивка и в понеделник ще пусна ново изследване ,защото и на мен от лабораторията ми казаха да са минали 2 седмици след последния прием.Но понеже и на мен ми предстои септември ин витро от края на юли пак пия актив мама по препоръка на док и не съм ги спирала.Мисълта ми е ,че ако пиете комбинирани витамини предписани от репродуктивен лекар,а не самостоятелно вит.Д не мисля,че ще окаже голямо влияние на изследването.

Общи условия

Активация на акаунт