Параноя от летене

  • 31 098
  • 315
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 517
Като летя сама не ме е страх, но като сме цялото семейство /особено детето като е там/ и откачам  Rolling Eyes Като котка на горещ покрив съм. Последният път без малко да взема самолета на абордаж, за да държа под контрол нещата /реших, че рано почна да снишава  Blush/

Решението ти е мъжа ти да поеме детето а ти се напий или финно се надрусай до прилична степен на непукизъм Wink Напълно сериозно го казвам.

# 31
  • Мнения: 3 031
Алкохолецът хич не се препоръчва при голям страх, може да го изостри допълнително Peace

# 32
  • Мнения: 619
Алкохолецът хич не се препоръчва при голям страх, може да го изостри допълнително Peace

Всичко е в правилната дозировка  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 3 031
Абе веднъж като не успяхме да кацнем се молехме за по водка, но ни отрязаха Laughing

# 34
  • Мнения: 1 253
От личен опит, само алкохолът помага, даже става весело. Не знам дали от височината или какво, но от много малко алкохол, много качествено се развеселявам.  А имам сериозен проблем с летенето и височините.

Преди ми помагаше и да пазарувам от каталозите сякаш животът ми зависи от това да избера правилната глупост. Помага, но откакто сме в ЕС май няма каталози. Един път една чешка симпатична стюардеса седна до мен и заедно пробвахме всички бижута и парфюми, беше забавно. На този полет открих Бехеровката, чудно питие. Мъжът ми още се смее как съм се появила весела и доволна, че съм му купила купища мъжка козметика, каквато той изобщо не ползва Simple Smile

Имала съм случай с едно паникьосано момиче на едно летище в мъгла, беше като призрак и обикаляше при хората да ги пита дали да се качва и дали самолета ще падне и какво била сънувала. Аз бях споделила с една жена, че си нося водка в малки бутиличици и ме извикаха да спасяваме положението. Тя казва "ама аз не пия", а ние "пий!" После в самолета и винце пийна и много весело си изкарахме, скъса се да ни благодари после.

Колкото до хапчетата - един път специално си бях взела от лекар ксанакс (бензодиазепам), но изобщо не помогна. Увеличих дозата, нищо. И, за съжаление, не можех да пия алкохол, защото не бива да се комбинират и полетът ми беше много тежък. Беше с България еър, а те нелюбезни, нямаха билков чай, нито доматен сок, нищо без кофеин, което да ме поуспокои.

Така че непременно си вземи малки бутилчици нещо силничко и ще си ок. Това са само нерви, всъщност летенето е приятно. А и не сме се родили да си живеем живота страхливо, нали така?

Последна редакция: пт, 13 май 2016, 00:34 от Lucy in the Sky with Diamonds

# 35
  • Мнения: 5 060
Еее, ама опасни сте. Жената иска съвет как да преодолее страха си, вие детайлизирате турболенции, аварийно кацане и алкохолно мацане.

# 36
  • Мнения: 1 253
Моля, моля, аз само весели неща разказвам. Най-забавните не са за разказване, естествено Simple Smile

И съвсем практични съвет дадох - пие, пазарува, и никакви хапчета.

# 37
  • Мнения: 3 031
Аз по-гадни случки имам с кола. Но все някак трябва да се придвижваме от т.А до т.Б.

# 38
  • Мнения: 11 517
Еее, ама опасни сте. Жената иска съвет как да преодолее страха си, вие детайлизирате турболенции, аварийно кацане и алкохолно мацане.

Аз не видях някой да е писал за турболенции и аварийно кацане. Обаче да се очаква, че човек с фофия ще РАЗБЕРЕ, че не е опасно и ще му мине е ... много забавна стратегия на успокоение. Почти равностойна на това да я съветваме да си дойде в Бг летейки размахвайки ръце + задължителното положително мислене  Crazy

# 39
  • София
  • Мнения: 4 328
ох, бе,  the Дорис Joy

# 40
  • Мнения: 619
 Joy задължително положително мислене  Joy

# 41
  • Мнения: 5 060
Ти не видя, но аз видях.
Правилно си писала, положителното мислене е крачка към първото стъпало в самолета.  Grinning

# 42
  • Мнения: X
Почти равностойна на това да я съветваме да си дойде в Бг летейки размахвайки ръце + задължителното положително мислене  Crazy

Аз като прочетох заглавието помислих, че има фобия от летене. Т.е. ужасно се страхува да размаха ръце и да обиколи квартала по въздух.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 197
Да кажа, едни 5-6 валидола за 4часа не помогноха. Явно в алкохола е истината.
Ей,това с пазаруването е супер.  Един приятел така си лекува всички видове кризи,нерви, депресии и пр.и то доста успешно.

# 44
  • Мнения: X
Ами те затова са измислени магазините точно преди да се качиш в самолета.
Аз трудно схващам от какво точно може да те е страх в самолет, повече от коя да е ежедневна ситуация, освен ако не живееш близо до северния полюс в компанията само на един елен.

Какви валидоли и алкохоли, сериозно ли говорите? Имам предвид алкохол, до степен да се замоташ, че да не разбираш, че си в самолет? Един такъв преди няколко дни го чакаше полицията на кацане. Представям си ако половината от пътуващите имат "параноя от летене" и се отцепят безпаметно, независимо кой какво пиянство има.  ooooh!

Последна редакция: пт, 13 май 2016, 00:49 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт