Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 30

  • 131 011
  • 796
  •   1
Отговори
# 765
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Потвърждавам мнението за безхаберието на общинарите, ако някой съсед не ви натопи, никой не проверява.
Тука имаме едни строят без табела и без прогледна ограда на улицата, да ама започнаха да строят с цигани, а те да си хвърлят кутиите от цигари и какво ли не около пътя. А ни е чистичко тука и хубавичко, та скоро ще ги натопя аз.
Да си контролират майсторите.
Всеки нов строеж, около къщата става кочина! Даже един ден дойде самия собственик да види купчината боклук баш пред входната си врата, та си овика и го почистиха.


Табелата не е задължителна за 5-та категория. И ние строихме без табела. А за боклуците, които оставят строителите след себе си не знам решение. Едните ни бяха културни - всеки ден почистваха след себе си, но другите... бяхме оставили кофи за отпадъци на всеки ъгъл на строежа - да им е удобно, крещях и метох демонстративно в тяхно присъствие - ефект 0. Слава Богу, цапаха само в двора, та не се наложи да чистя половината квартал след тях.

# 766
  • Мнения: 1 744
Те и нашите прасета бяха същите - хем имаме кофа на двора, хвърляха угарки и кутии по целия двор.
Сега ще правим тавана, понеже си е доста голям и като му сложим ватата и ламината / някой друг слагал ли е друга настилка освен ламинат на тавана?/ така се замислих и него да взема да го направя една мансарда .....
Нас / освен обзавеждането/ ни остава двора.
Вие барбекюто и беседката сами ли си ги измисляхте или ползвахте дизайнер?

# 767
  • Мнения: 4 785
На нас архитектката ни направи и дизайна на барбекюто, то е покрито съответно и е с конструкция, нали заради него сега допълваме РС.

Аз пуснах и искане да ми оправят улиците до имота... ще чакам да видя слънце от запад изгрява ли Joy

# 768
  • Мнения: 11 338
Аз пуснах искане до общината за запълване на няколко дупки на главният път и за табела с наименованието на улицата ни, но ни вест ни кост до сега. Улицата трябва да се асфалтира, но не вярвам, че ще го направят.  
Само с уличните кучетата успях да се справя бързо. Писах директно на общината (защото общинският кучкарник си направи оглушки)  дойдоха взеха ги, кастрираха ги и ни ги върнаха.

Мъ℘♥Мяɣ, успех и да се похвалиш с асфалтирани улици Wink

# 769
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Аз пуснах искане до общината за запълване на няколко дупки на главният път и за табела с наименованието на улицата ни, но ни вест ни кост до сега. Улицата трябва да се асфалтира, но не вярвам, че ще го направят.  
Само с уличните кучетата успях да се справя бързо. Писах директно на общината (защото общинският кучкарник си направи оглушки)  дойдоха взеха ги, кастрираха ги и ни ги върнаха.

Мъ℘♥Мяɣ, успех и да се похвалиш с асфалтирани улици Wink
Я, каква идея !  Не ми е хрумвало да пусна искане до общината.
Ние сме в едно селце , кмет си нямаме, а кметски наместник, който се назначава от големия град наблизо. Съветваме се със съседи  как да си надпишем улицата и как да разчистим  точно 14 кучета, които са родени  от една и съща женска кучка в района. Ако продължи да ражда на всеки 6 месеца по 6-9 кученца до 2 години ще са над 40. При цялата ми обич към животните и специално към кучетата, това ми звучи ужасяващо.
На кого да пишем за улицата , тротоарите и кучетата? На кмета на голямата община или на кметския наместник?

# 770
  • София
  • Мнения: 4 192
Общо взето оправянето с кучетата е нехуманно за събаление. Звъняла съм десетки пъти на Екоравновесие и то за София - не си мръдват пръста. Накрая явно някой отрови животното  Tired

# 771
  • Мнения: 4 785
4 лапи имаха кампания за безплатна кастрация на бездомни животни, може да пробвате с някоя такава фондация. Иначе пишете до кметския наместник с копие до кмета и се подпишете колкото може повече хора!

# 772
  • Мнения: 424
Здравейте! За вътрешните стени - с вата с гипсокартон ли да правим или мазилка? В момента за това се чудим. Отвън ще имаме изолация 10 см стиропор или вата, зависи от цената, а за отвътре поне на външните стени и таван се чудим за ватата с гипсокартон. Ще се радвам да чуя вашите мнения.
Какви входни врати имате? Дограмата е поръчана и чакаме другата седмица да ни монтират и остана само врата да изберем.

# 773
  • София
  • Мнения: 4 192
Мазилка  Peace
Освен ако зидарията ви не е много крива, тогава разходът за мазилка няма да е оправдан.

# 774
  • Мнения: 227
....., а за отвътре поне на външните стени и таван се чудим за ватата с гипсокартон. Ще се радвам да чуя вашите мнения.
...
Най-добре вароциментова мазилка - стените дишат докато гипсовата мазилка или гипсокартона задържат влагата отделно от това гипса е алерген.

# 775
  • Стара Загора
  • Мнения: 101
Ние сме с гипсокартон и вата на външните стени и тавана. Тухлите предварително бяха измазани и после сложихме картона. Отвън сме с 8см изолажия и нямаме влага или мухъл. Има огромна разлика обаче в топлината в къщата в сравнение със съседите, които са само на варова мазилка макар и с 38см тухла.

# 776
  • Пловдив
  • Мнения: 409
 Ние в момента правим мазилка и замазка. ММ не е много доволен. Все кривини вижда и не знае ще ги оправят ли с шпакловката. Ще вика баш шефа на обекта, да видим какво ще каже.
 
 За пореден път се убеждавам, че с майстори е голяма мъка. Мръсотия на всякъде, не се напрягат да пазят. А миналия ден, майсторът посрещнал ММ  на кавга: 'Кой бил правил тия стени? Много криви били. Кой правил ел. инсталацията? " Луда работа!  #Crazy

 Сега трябва да търсим плочки за баните. Мислех, че ще е приятна работа, ама вече ме заболя главата...

# 777
  • Стара Загора
  • Мнения: 101
Ние правим вдичко сами, след като майсторите ни оставиха на стоманобетонов скелет и казаха ,че имали много нови обекти и не могат да иззидат стените. Явно улучихме момент, в който и свободни други имаше най-рано за след месец ,та се хванахме с гледане тук там и ги иззидахме сами. Малко бавно стана ама поне не се изнервяхме с други. От тогава всико сами сме правили, е виждаме ,че не е идеално навсякъде но се преглъща. Като гледсм покрай нас с майстори колко кусури има ние сме китка ,а и цената е друга. За плочките ми направи впечатление ,че повечето периодично влизат в промоция може 10% да са но пак е +. Успех и спокойно, всичко се нарежда само търпение се изисква.

# 778
  • sofia
  • Мнения: 8 937
Ние в момента правим мазилка и замазка. ММ не е много доволен. Все кривини вижда и не знае ще ги оправят ли с шпакловката. Ще вика баш шефа на обекта, да видим какво ще каже.
 
Тук в пълна сила е продължението на вица, в който кривата зидария щял да я оправи мазача, кривото мазане, ще го оправи бояджията, а бояджията казал "А, ще сложите картина там".
С шпакловка не се изправя. Не, че не може, но е безумно трудно и едва ли някой би се наел. Зависи и какви са кривините и колко е криво, ама с един дълъг алуминиев мастар и нивелир се проверява таз работа.

# 779
  • Мнения: 1 744
Нашите стени са с поротерм 38, с изолация и с ВЦМ

Правете сега таваните с минерална вата, не като нас - къщата обзаведохме и правим и тавана. Хубавото е барем, че сме с подпокривна плоча, та майсторите си работят горе.
Без изолация на тавана топлинният комфорт на къщата пиши го бегал.

При нас единствения плюс на цялото мазало е, че строителя ни беше дал една огромна сума за изолацията на тавана с вата, осб, а майсторите ще я свършат същата работа с цена наполовина, иначе дори не искам да си спомням оная люта зима дето я преживяхме....

Общи условия

Активация на акаунт