9 ФЕГ - 2

  • 77 508
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 5 361
Ох, и аз съм 75 , но не помня до кой клас слагах престилка. На бригада не съм ходила, но в комсомола бях.
Помня обаче на какви яки училищни екскурзии ходехме, на лагери за по 2 седмици за жълти стотинки направо.

# 691
  • София
  • Мнения: 2 686
кативики, а вие коя христоматия взехте, че в темата циркулираха май две различни?

Игривата слива, и аз ги помня добре, още си пазя писмата от родата и от приятелки - била съм на море, на планина, на първото 20 дни без мама и тати преди трети клас - мъчно ми беше, но си беше купон.

Лека седмица на всички!

# 692
  • Мнения: 35 951
офф: темата май ще бъде супер забавна и не само училищна Grinning
до тук в нея имам съученичка, състудентка /аник - не знам дали знаеш/, поне две съквартални дами и ако се видим на живо с повечето, кой знае още с кого ще се окаже, че се познаваме Joy

# 693
# 694
  • София
  • Мнения: 2 768
77, но в клас със 76. Носихме малко престилки, връзвахме връзки. В кариерата стигнах до пионерче, тъкмо щяхме да държим изпити за комсомолци и ни се размина.
Мартеа, и аз в твоя отбор , набор 1977 но от шестгодишни в първи клас по експериментална прогама-целодневно обучение, спяхме между 2 и 4’ часа в отделна стая-спалня, с триетажни легла , голяма веселба беше с пижамите 😂
Иначе престилки имахме и стигнахме червените вратовръзки, когато ни свАриха промените.
АниК , и аз имам слабост към френския, само надничам тук към 9 фЕГ, пусто обаче девойката искаше математика, но уви-няма такава, в комбинация с френски Sad

# 695
  • София
  • Мнения: 1 108
Сънчо, на мене не ми беше купон. Аз се развилнях като студентка. Слава богу,че бяхме първите ,които отърваха политическия изпит.
Иначе която и христоматия да вземете няма значение. Учителката по бел не държеше на христоматия и учебници.

# 696
  • София
  • Мнения: 5 361
кативики, а вие коя христоматия взехте, че в темата циркулираха май две различни?

Игривата слива, и аз ги помня добре, още си пазя писмата от родата и от приятелки - била съм на море, на планина, на първото 20 дни без мама и тати преди трети клас - мъчно ми беше, но си беше купон.

Лека седмица на всички!

Сънчо, най- хубавата част беше картичката. Накупиш, за мама, за баба, за всичките ти лели, приятелки от блока, сега ме хвана яд на фб и интернета... няма ги вече тези спомени!
Моят нищо не чете. Мързел си е отвсякъде. Утре ще мръднем до библиотеката, за да вземем Дон Кихот и ще видя, кое още ще му хареса.

Звездица, къде ви приеха вас?В моето училище спяха само 6- годишните.

Бубанка, може и някоя роднина да се открие😜

# 697
  • София
  • Мнения: 1 108
Дон Кихот си е отвсякъде мъка. Те дори тази година не успяха да го минат. Госпожата държеше на старобългарската литература и Илиада, защото класното първия срок беше върху това.

# 698
  • Мнения: 976
Ами ако майката мисли, че нещо е мъка, как ще го прочете детето? Ние семейно го четохме, на глас, че и аз си го припомних. Една от основните фигури на световната литература, к как без него? Вярно, че изисква доста богата култура, за да се възприема, но сега инфо в нета но колкото искаш ...

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 09:44 от m.cha-cha

# 699
  • София
  • Мнения: 11 961
Набор 73 - и малко комсомол хванах, че и една бригада. Обаче само с минусите, без плюсовете. Беше дневна - хем береш моркови и картофи през деня, хем няма купон вечер. Frowning1 Престилките се понасяха - навивахме ги, рисувахме ги, любовната биография си пишехме по тях. Joy Обаче аз хванах и други униформи - с поли с безумна дължина и форма /липса на такава/ и сака във вид на яке с умопомрачителен десен. Е, няма такава грозотия! Ако ще Ел Макферсън да си, пак ще изглеждаш безформен. Laughing Мразя ги! Генезисът и символиката на униформите у нас са съвсем различни от тези в западните училища. Там са символ на престиж и принадлежност, а у нас - на уравниловка.

# 700
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Привет,

Позагубих се малко, но... без деца съм. Разходки, срещи... не остава време за форума.
Ние бяхме за малко във вашата компания, на второ класиране младежа се премести напред, записан, прошнурован и прономерован и за момента доволен. Има някаква вероятност да чакаме и четвъртото класиране, но ще видим. Както и да е. Здраве и късмет да имат децата!

Аз съм набор 76 - хванах по малко от всичко. Престилки, чавдарче, пионерче, комсомолче. Баба ми плетеше якички на една кука и коланчета, да ми "украси" грозната престилка. Хванах и една бригада за домати, една за ягоди, няколко лагера и едно екскурзионно летуване. Само на военно не ходих. Легенди се разказваха...

За четенето: освен христоматията, няма да чете друго. То и нея не знам дали е започнал, но в петък отпрашвам към морето и почивката му приключи.

Хубав ден, момичета!

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 12:55 от Drina

# 701
  • София
  • Мнения: 2 686
Момичета, да ви попитам за лагера - получих потвърждение за регистрация с активни препратки към фактура, но на плащане седи нула и Approved не е активно.
Чака ли се някаква форма на одобрение или нещо при мен се бъгна? Ако знаете и срок, в който трябва да се плати, че моята непостоянна Близначка...

Питах ги на мейла, но вие ще сте по-бързи.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 108
Явно нямам достатъчна култура за Дон Кихот.

# 703
  • Мнения: 4 065
звездица, и аз бях по експерименталната програма, цял първи клас "спяхме" следобед. От спалното си гледах в нашия хол (блокът ни беше срещу училището) и не можех да разбера каква е тая глупост сега.

Нищо не е чела до момента. Ще трябва да се захваща в един момент. Засега спи, яде, разхожда се - бебешки режим. А да, и рисува. Нека малко й се проветри главата преди новия напън.

# 704
  • София
  • Мнения: 2 768
звездица, и аз бях по експерименталната програма, цял първи клас "спяхме" следобед. От спалното си гледах в нашия хол (блокът ни беше срещу училището) и не можех да разбера каква е тая глупост сега.

Нищо не е чела до момента. Ще трябва да се захваща в един момент. Засега спи, яде, разхожда се - бебешки режим. А да, и рисува. Нека малко й се проветри главата преди новия напън.
хехее, мартеа, да не сме били в едно училище  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт