9 ФЕГ - 2

  • 77 405
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 806

Нищо не е чела до момента. Ще трябва да се захваща в един момент. Засега спи, яде, разхожда се - бебешки режим. А да, и рисува. Нека малко й се проветри главата преди новия напън.

Аз вече го писах в другата тема същото за Мила. Даже и с гаджето не се среща, а той горкия все я кани да излезат Open Mouth

# 706
  • София
  • Мнения: 6 085
Аз съм млада. Outta Joint  Нищо не помня, ни униформи, ни бригади, ни министър Фол...
А военното се казваше НВО /начално военно обучение/, между другото.

# 707
  • Мнения: 36
Плащането на лагера е до 9 август. Писмото с указанията и при мен се забави.
Моят чете Библията. После каза, че ще чете Илиада.
Ако има навити, като посрещаме децата от лагера да се срещнем 1-2 часа по-рано, да се запознаем, да пийнем кафенце. Пада се събота. Само не се сещам около стадиона има ли къде да се пие кафе. Идеи?...

# 708
  • Мнения: 1 806
  Аз бих дошла на среща с удоволствие, въпреки, че моето момиче пропуска лагера, заради съвпадение с наша почивка  Simple Smile
  И въпрос към майките старши класове.До колкото разбрах нашите зайци започват втора смяна и часовете са на блокове. От колко часа започват обедните часове ?

# 709
  • София
  • Мнения: 6 085
Плащането на лагера е до 9 август. Писмото с указанията и при мен се забави.
Моят чете Библията. После каза, че ще чете Илиада.
Ако има навити, като посрещаме децата от лагера да се срещнем 1-2 часа по-рано, да се запознаем, да пийнем кафенце. Пада се събота. Само не се сещам около стадиона има ли къде да се пие кафе. Идеи?...
Аз съм на линия. По Гурко и съседните улици е пълно с кафенета.

# 710
  • Мнения: 19
Здравейте,
и ние току що направихме регистрация за лагера.
Получи се чудесно, защото се разминава за мъничко с нашата планирана почивка... късмет.

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 4 356
bubanka, аз все да напомня, че сме колежки от университета, но реших, че може да не ме помниш 😂 Миналата година на морето една състудентка ме разпозна 🤪
И аз спях в училище в първи клас, легла на два етажа.
Да не е съвсем спам, още се мъчи моят човек с Хамлет. През уикенда се убих да търся в старите си книги Библията, преразказана от Пърл Бък, но местихме апартамент и половината ми книги липсват 😖 Открих архаични издания на Дон Кихот, Илиада и т.н. Всичките съм ги съхранявала в подвързия 😂 На Дон Кихот му стои отметката докъде съм стигнала -няма и до половината ☺ На киндъла не личи колко е дебела книгата, да не се плаши наборът 😀

# 712
  • Мнения: X
Леле, колко сте изписали... Връщам се да чета, няколко дни ни нямаше, качихме се на Скакавица с малката, страхотно беше.
И моят син не е учил френски. Аз написах по-горе, понаучаваме по нещо с Дуолинго. Запомня доста по-добре от майка си, която даже е учила малко френски.
Малко са училищата с френски език до 7 клас, предполагам че много малко деца ще има, които ще знаят нещо от езика.

А приемате ли на срещата такива, чиито деца не са ходили на лагера? Че моят син нещо упорито отказва за момента.

АниК, да не записахте при нас. Леле, вярно колко много хора от другата тема.

И моят не чете. Взели сме Илиада, от библиотеката, 2 издания, пълно и кратко. Не ги е отворил.
Учителката ни по БЕЛ ми каза да вземем митове и легенди за първо произведение, това им било най-лесно. Още не съм го направила, той си чете книгите на влогърите и Хари Потър, всяка книга сигурно е прочел по около 38574629 пъти, но нова литература - ц. Той и в седми клас не беше много на Ти с произведенията, нещо си създаде отвращение към литературата май той, благодарение на Вазов, Ботев и Чинтулов. Много му е далечно.

Моят обикаля улиците с приятеля си от квартала и гледа куче. Похвалих ли се, че взехме хъски, по случай влизането в елитно училище. Wink  Бях му обещала плейстейшън, той обаче отказа и реши, че иска куче. Та общо взето чисти след кучето, че то бая цапа и унищожава.

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 12:28 от Анонимен

# 713
  • София
  • Мнения: 222
    И въпрос към майките старши класове.До колкото разбрах нашите зайци започват втора смяна и часовете са на блокове. От колко часа започват обедните часове ?

Един блок е от 2 учебни часа по предмет с 5 мин почивка между тях. Стандартно първият блок започва в 14:05, обаче ако имат нулев болк (т.е. 4 предмета по 2 часа - 8 учебни часа), тогава нулевият блок започва в 12:30. Обикновено в сряда имат и час на класа с начало 13:15.

# 714
  • Мнения: 264
Плащането на лагера е до 9 август. Писмото с указанията и при мен се забави.
Моят чете Библията. После каза, че ще чете Илиада.
Ако има навити, като посрещаме децата от лагера да се срещнем 1-2 часа по-рано, да се запознаем, да пийнем кафенце. Пада се събота. Само не се сещам около стадиона има ли къде да се пие кафе. Идеи?...


Чудесна идея за срещата! А какво ще кажете да е на изпращането? Simple Smile Не за друго, но нашата девойка е на друг лагер от 31-ви и няма да се прибира с организирания транспорт.

Ха-ха, 72-ра познахме и престилки, и НВО (ама ОНОВА НВО, не сегашните му версии 😂), и ученическите бригади.
Санака, униформите с плисираните поли не бяха ли на СМГ, помня, че сестра ми (една година след мен) имаше такава Wink

# 715
  • Мнения: X
Аз съм 78, хванах малко от престилките и връзките. Тъкмо взех пионерска и ги махнаха. На 11 бях. Въпреки, че едва ги помня, съм по-скоро против.

Спунк, и аз се хванах Wink

# 716
  • Мнения: 19

maman_ours, плисираните поли май бяха доста актуални за униформи тогава... В техникума по строителство и архитектура "Христо Ботев" след престилките имахме униформа - плисирани пепитени поли и червени сака...
Аз съм 73 .....

# 717
  • София
  • Мнения: 6 085
Нищо не пречи да се пие кафе и след изпращането, и преди прибирането. Ще се включи кой когато може.

# 718
  • Мнения: 4 026
Ама чудесни сте с тия срещи, браво. Ще гледам и аз да дойда.
Чакам Алегра да се включи, дали се записаха, че нали се чудеше как ще е на 22ри.

# 719
  • София
  • Мнения: 5 352
По принцип съм на линия за кафета, ако нещо не се обърка по трасето.
Може ли малко повече инфо за часовете на блокове? Невежа съм в това отношение.

Общи условия

Активация на акаунт