Любители на котки - Тема 106

  • 58 154
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 483
Здравейте от мен. Моята Дори расте, хубавее, заглади косъм. Дотук добре, обаче се държи много агресивно с децата. Малкото например си играе кротко и си пее, тя го дебне и скача да го хапе. На големите скача по краката, прибира уши назад и напада със злоба. Никой нищо не ѝ прави. Не знам защо прави така. Пръскам я с вода като прекали, ама малкото само пищи от нея и редовно е одран, включително по носа и изобщо по лицето. Какво да правя? Вечер например идва уж да я галя, обаче няколко минути стои и после започва да ме хапе и мен. Започвам да се изнервям вече.

# 736
  • Мнения: 46
Здравейте не съм сигурна дали трябва да пиша тук или да направя новата тема, ако съм в грешка моля да ме извините. Имаме проблем с нашето котенце и се моля всички които са минали през нещо подобно да се включат със съвети. Накратко предистория моята котка е на 10 години първите 3 си бяхме само двете, след това със съпруга ми и от три месеца с бебето ни. След появата на малката котката беше доста стресирана и се криеше също почна да повръща доста често, но ветеринара каза че няма проблем и повръща само косми. После изглежда се успокои и всичко беше наред допреди 5 дни когато и открих разчесано петънце на вратлето с леко разкървавено и коричка заведох я на ветеринар и се оказаха гъбички -  микроспория Cry Cry Cry
След, което я командировахме при роднини никога за 10 години не сме се разделяли и не сме я местили от жилището ни, много трудно приема промяната само се крие зад едно бюро откакто е там. И аз много тежко приемам ситуацията, но за малки бебета било опасно да не ги прихванат тези гъбички ставали като лишеи по кожата които много сърбят и може да се наложи да пие антибиотик тъй като дъщеря ми няма и 3 месеца още може да разберете как ми подейства тази информация и се наложи да вземем трудното решение да я преместим докато се излекува. И двамата със съпруга ми я приемаме като член на семейството и ни е много трудно. Познавам много хора които отглежда бебе заедно с котка и през ум не ни е минало да се разделяме с нея след като се роди малката. Просто не мога да си обясня, защото ни сполетя това нещо за 10 години не ми е боледувала нито веднъж, и точно сега когато имаме бебче и не може да рискуваме се случи това. Моля всеки който има някаква информация за тези гъбички и лечението им да се включи. Не мога да си обясня как ги е прихванала тя не излиза, ние с обувки не влизаме вкъщи и дрехите си сменяме веднага след като се приберем винаги сме спазвали перфектна хигиена аз чистя всеки ден без пропуск прахосмукачка, моп пребърсване на прах. Винаги съм знаела че който иска животно трябва да чисти често заради космите,но никога не ми е пречело. Според нашия ветеринар ще успеем да ги убием за около месец и да си я вземем вкъщи, но това което аз четох в интернет не изглежда обнадеждаващо пише че са много упорити понякога хронични и че много трудно се убиват от дрехи, чаршафи и т.н. също имам едни братовчеди, които преди много години около 20 се заразиха от нещо подобно и започна да им пада косата на петна затова се наложи да им обръснат косата  Shocked , според ветеринара ни това няма как да стане с нас защото имаме силен имунитет но аз все пак се притеснявам. Ще съм благодарна за всякакви съвети от хора минали през това. Благодаря предварително на всички, които ще се включат

# 737
  • Варна
  • Мнения: 6 281
Здравей, OliviaP
Временната раздяла с любимата котка е тежка, но бебето е по-важно. Успокой се, ще се справите!  Hug
Микроспорията ще се излекува-ветеринарят ще каже как. Като се излекува котката, ще я приберете. Чудесно е, че има кой да ви помогне в този случай. Тъй като котката е ваша, вие трябва да я лекувате и да следите лечението, да я водите на прегледи и т. н.
Питайте ветеринарят си за ваксина за по-натам.
Подсилете имунната система на котката. Примерно по съвет на лекаря подсилвах моите с бирена мая. Едната-докато се възстанови, а другите две-да не прихванат от нея.

Petia, ах, тази малката бандитка! Никога не разрешавайте да дере по кожата ви-пляскайте с ръце, стряскайте я, подрежете връхчетата на ноктите. По-груба игра, с драскане-само с ръкавици(кухненски). Дай на малкия си син чифт ръкавици и да си поиграят с писанката. Като посегне да дере, бутайте и плюшена играчка-с нея да се бори. Още е малка, но възпитанието започва от първия ден. Ще дойде денят, в който ще си седне на задничето. Пак да спомена моята Женя-ей така ни подхапваше и тя, като беше котенце, но сега е най-деликатната котка на света.  Grinning

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 483
Ей сега с една играчка тип въдица играят. Голям кеф пада, обаче тя без да иска пак го одраска по бузата най-малкото. Той и той е бандит и изобщо... Дупе да ми е яко. Дано се кротне като поотрасне. В тая жега ръкавиците нещо хич не ме привличат.  Grinning

# 739
  • Мнения: 3 248
Оливия, със сигурност ви е тежко. Гъбичната инфекция е трудна за лекуване, но с правилните мерки се оправя. Явно й е поспаднал имунитетът. Може с всичко да се е вкарало отвън. Ако е прекалено стресирана на новото място и дълго време все не свиква там, стресът може да окаже негативно влияние въху лечението. Нормално е известно време да се крие и шашка като е на ново място. Но ако не става, ако е опция да си я вземете, но да седи затворена в една стая, далече от бебето, помислете и за такъв вариант.
Ветеринарят определи ли точно какви гъбички са? Не всички могат да се прехвърлят между видовете.
Ще се оправи, ваксинирайте я и ще си я приберете.
А иначе за гъбични инфекции се приемат противогъбични препарати, не антибиотици. Те са против бактерии.
Домът с едно яко почистване и пране на висока температура и ще се дезинфекцира.

# 740
  • Варна
  • Мнения: 6 281
Ей сега с една играчка тип въдица играят. Голям кеф пада, обаче тя без да иска пак го одраска по бузата най-малкото. Той и той е бандит и изобщо... Дупе да ми е яко. Дано се кротне като поотрасне. В тая жега ръкавиците нещо хич не ме привличат.  Grinning
Е, то само за малко ще бъдат ръкавиците.  Laughing
Нека има винаги контрол от по-възрастен, докато си играят-да се намеси и напътства, ако играта загрубее.

# 741
  • София
  • Мнения: 2 092
Оливия, дори да попадне на вас заразата, не се плаши. Преди 20 години, когато по-големия син беше в казармата, ги бяха изпратили малка група, свързочници, над Годеч. Там намерили малко коте, и станала тя каквато станала. Върна се в къщи с 56 (броила съм ги) инфектирани места. Котето лежало в леглата им, и всички гепили гъбите. Естествено, пратили ги да се лекуват у дома. Започнах да го мажа с: Антимико ацид, Антимико бета, безцветен разтвор на Кастелани, с клечка за уши.  В точно същия порядък. Излекувах го за няма и една седмица. Безотказно е, трепе гъбите като гаубица. Някак си нямам вяра на сегашните кремчета, гореизброените три мазила са ми основното лекарство в аптечката и при нужда все към тях посягам. Само че не знам дали на котките би понесло, не съм лекувала с тях. Ако решиш да го приложиш на котето, първо се съветвай с вет, освен това задължително да му сложите яка, за да не се ближе. И веднага щом се излекува и махнете яката, да го изкъпете! Защото може да се натрови, ако ближе там. Все пак ти казвам тези илачи, главно в случай че гъбите налазят някой от вас. Успех! Няма да се плашиш, всичко ще се оправи, и скоро ще си вземете писанчето.

# 742
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Оливия, успех и от мен!
Петя, успех и на вас.
Топи също хапе и драска най-вече мен, имам чувството, че не ме обича изобщо Joy,  малката като го набара седи и чинно чака да го намачка, досега не се е случвало, но винаги имам едно на ум.

# 743
  • София
  • Мнения: 13 045
Заповядайте в НОВАТА ТЕМА!

Ако някой желае да добавя любимеца му в списъка, пишете ми на лични! Ако имате и нещо интересно за първи пост - също.  Wink

И не забравяйте данъците и таксите!!!  Wink

# 744
  • Мнения: X
МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ котката ми е болна първо започна да повръща а в момента е много зле не може да мърда диша тежко изобщо не става очите и са отворени и устата и е отворена не може да яде аз и давам вода водих го на ветеринар биха му инжекции но не ми казаха какво му е а котето още си е зле моля ако някой му се е случвало нещо подобно с котето да ми помогне😢

# 745
  • София
  • Мнения: 1 209
Заведи го на друг лекар и разпитвай за всичко, никой не може да помогне през нета. Стискам палци, но наистина-иди на друг лекар веднага.

# 746
  • Варна
  • Мнения: 6 281
За съжаление котката е починала.
Стопанката споделя в друга тема за това.

# 747
  • София
  • Мнения: 1 209
Изобщо не видях, че е стара тема и е писано следобед -  притесних се много.

Общи условия

Активация на акаунт