Децата на АРТ технологиите, размисли и страсти 24

  • 29 138
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 23 170
те пък за всяко нещо различни месеци, за болничен 18, за майчинство 24, за детските година  Crazy

# 31
  • Мнения: 11 479
Знам, Сигме, но общият ни доход е над 1600 лв. Карай, здрави да сме.
Освен да се разведа и да сменя адресната регистрация?  Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 6 302
И аз да се запиша в новата тема.
И да кажа, че и ние сме "богати" и не се класираме за детски  Mr. Green

# 33
  • UK
  • Мнения: 5 999
И ние, не се класираме за детски  Crazy

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 948
И аз предпочитам висок доход, без да ползвам помощта, ама...я ползвам.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
най-тъпото е, че масово тези дето не ги осигуряват на това, което вземат, си си ползват помощите Rolling Eyes ей това не е кеф хич Rolling Eyes

# 36
  • UK
  • Мнения: 5 999
И аз предпочитам висок доход, без да ползвам помощта, ама...я ползвам.
Гале, зависи какво разбираш, под висок доход Crazy защото масово хората прескачат прага с едни 20 лв  Peace което в никакъв случай не ги прави по-богати от тези, които успяват да вземат заветните детски

# 37
  • Мнения: 13 939
Привет момичета, бамба каза, че може да се запиша в тази тема и реших да отскоча да видя актуалните въпроси и отговори, че един ден и мен ще ме вълнуват  Grinning

Повечето от вас ме познават, така че няма да се представям  Grinning

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Кокона, за 20 лева отгоре си е кофти късмет, но пък трябва да има някакъв праг все пак.

Гуги, съгласна съм, че има много тарикати, които се възползват от какви ли не врътки, за да точат държавата. Но има и такива, като моя милост, които са поставени в подобна ситуация. 1 000 пъти предпочитам да ме осигуряват на реалната заплата, да ми плащат за реално изработените часове (включително съботно-неделните, празничните и инцидентно вечерно-нощните дежурства, за които не ми плащат и една стотинка, нито пък мен обезщетяват с по-голяма отпуска). А практиката да осигуряват работника на 4 часа, а той реално да работи минимум 8, няма да я коментирам.

Най-лесно е човек да каже: "Като не ти изнася, намери си нова работа". Но вие най-добре знаете колко удачно е да сменяш работа преди инвитро процедури и то на естествен цикъл, които не са ти в града, а на 450 км.

Сега положението е различно. Не се оплаквам, просто споделям ситуацията, в която някои хора /защото вярвам, че не съм единствена/ са поставени.

Вероятно и държавата е виновна работодателят да се отнася така със служителите си. Затова ще си се възползвам от държавната помощ. Да пийна с нея за утеха едно кафенце на брега на морето Simple Smile

Докато съм писала тирадата, amini  се е включила. Аз не те познавам /дано да имаш лентичка, че да те опозная Simple Smile/, но добре си дошла  bouquet

ПС. Amini, видях, че имаш двойна радост. Честити да са ти близначетата Simple Smile


# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Гале, аз не съм имала предвид теб, съжалявам ако така е прозвучало  Rolling Eyes Hug наистина си е много нюансирана тази тематика, ама като се огледа човек какво става понякога си го доядява  Rolling Eyes аз си имам гледна точка и за майчинството, има сума ти майки, които въобще по цял ден не стоят с децата си и ги оставят за гледане на който дойде и както дойде, в общия случай баби Rolling Eyes обикновено такива харчат и майчинството не за децата, та все си мисля, че трябва да се въведе някаква система да се обхождат домовете, в които се получава майчинство за да се види вясва ли се там дете, ама е сложно да се реализира сякаш Rolling Eyes

# 40
  • UK
  • Мнения: 5 999
Добре дошла на Амини  bouquet
Гале, не визирам теб или някой друг, но праг, не трябва да има, никакъв  Peace
В Европа, чиито директиви толкова стриктно 'уж' спазваме, детските, са за всички, работещи! Като техният размер започва от 200 евро в някои държави и този размер, расте с годините, с покачване възрастта на детето, тк се предполага, че растат и нуждите му. Дори и като студент в университет пак получават детски Wink

# 41
  • София
  • Мнения: 23 170
aма в европа данъците са им мааалко по-различни, майчинството също.
не съм чувала и детски градини за по 60лв да имат.
така че не е съвсем зле положението при нас.

# 42
  • UK
  • Мнения: 5 999
Бамба, така е, но то и лихвите им по кредити са с 0% лихва Wink
Специално за Белгия, която индиректно визирам Wink нищо не се и плаща ти в дг, ни в у-ще. Единствено слагаш храна за обяд на децата и единственото което да плащаш там са изпитите напитки, под формата на сокове, водата е безплатна  Crazy

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
ама те и доходите са им други, затова няма градини за 60 лв. сигурно, сравнение няма просто, то и майчинството им е кратко и работят, а тук хем дълго майчинство, хем ревем, че е малко, хем никой не ще да работи, нито масово да си гледат децата Rolling Eyes

# 44
  • UK
  • Мнения: 5 999
Нямам, намерение да споря Crossing Arms щом сегашното положение, ви устройва,  ок. Нас, не ни устройва, затова си търсим нашите варианти!
Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт