Кое е най-качественото прясно и кисело мляко на пазара?

  • 131 454
  • 508
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 161
LB 3,6%. Срок на годност: 13.08.2016. Отваряно е. Сега го пробвах и не намирам разлики. Това е добър или лош показател?

# 181
  • Мнения: 19 007
МНОГО ЛОШ  Joy

# 182
  • Мнения: 2 156
Да, ако млякото не вкисва, е лош показател. Нормално е да вкисва, за истинското мляко.

# 183
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Ами не е задължително. Зависи с какво се подквасва, това не го прави фалшиво. Ел Би мисля, че има и не по БДС, ако е било такова може и да не вкисне и пак да си е съвсем истинско.

# 184
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Колко струва киселото мляко на ЕлБи? В кварталния ни магазин са заредили Хармоника, но ми е скъпо Confused у нас се купуват ежедневно по 2-3 млека - таратор, айрян, аз сутринта ям с овесени ядки и ...заминават. Да давам по над 100 лв. на месец само за мляко ми идва множко Confused
Засега купувам предимно Маджаров, Олимпус или Елена.
От В.Търново съм.

# 185
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Около левче е ЛБ по БДС в търговската мрежа. В нашия магазин е колкото Вереята - 0.98лв. Във фирменият им магазин е по-евтино, мисля, че беше поне с 15-20ст по-малко.
И сиренето там е чувсствително по-евтино - по спомен около 8лв за опаковка, която в магазина е 11лв.

# 186
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Да се оплача, че както бях супер доволна от качеството на "Ел Би", вчера, като подтоплихме 2 чашки прясно мляко, на повърхността започнаха да плуват някакви странни мазни петънца / мехурчета, немалко на брой. newsm78 Изглеждаха доста гадно, но интересното е, че самото мляко не беше развалено, имаше съвсем нормален вкус. Сложихме си разтворимо кафе в чашите и си го изпихме – всичко OK. Според МЛ, при производството са сложили палмово масло или нещо друго в млякото, ама на мен ми е чудно защо ще го правят. Rolling Eyes

# 187
  • Мнения: 958
Внимавайте с домашното мляко от село, то също е с тия мазни петна. Много са опасни и показват висока масленост. На село масово ползват палмова мазнина, също като еЛБи.

# 188
  • Мнения: 3 161
Olympus пробвах (кисело). "Пивко" е Laughing

# 189
  • Мнения: 9 481
Родопчанка (кофите) и на Билла, тяхното си..
Прясно на Олимпус

# 190
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Внимавайте с домашното мляко от село, то също е с тия мазни петна. Много са опасни и показват висока масленост. На село масово ползват палмова мазнина, също като еЛБи.

   От много време пием "Ел Би" всяка сутрин, но за пръв път виждам такива петна, така че със сигурност не е това причината. Домашно мляко от села не консумираме. То пък, 'щото е истински разкош лой на едри капки да плува по повърхността на чашата ти, мда, мляс-мляс. Crazy

# 191
  • Мнения: 19 007
  Да се оплача, че както бях супер доволна от качеството на "Ел Би", вчера, като подтоплихме 2 чашки прясно мляко, на повърхността започнаха да плуват някакви странни мазни петънца / мехурчета, немалко на брой. newsm78 Изглеждаха доста гадно, но интересното е, че самото мляко не беше развалено, имаше съвсем нормален вкус. Сложихме си разтворимо кафе в чашите и си го изпихме – всичко OK. Според МЛ, при производството са сложили палмово масло или нещо друго в млякото, ама на мен ми е чудно защо ще го правят. Rolling Eyes

Едно време дядо ми купуваше на село прясно издоено  мляко и също имаше 'мазни петънца'. Няма как да знаем, че ЕлБи е читаво, но може пък и да е.  Peace

# 192
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
   Да, да, разбирам, но както вече казах, това се случва за пръв път, а пием "Ел Би" всеки ден от около 2 г. насам, т.е. този път има нещо различно в млякото. А каква е гаранцията, че щом има мазни петна, значи е автентично, никой не може да каже. Peace Има толкова евтини заместители...

# 193
  • Мнения: 958
Гаранцията е, че фирмата е държавна и не виждам причина някой да слага заместители, за да пълни държавния бюджет.
Виж, в частните фирми дори звучи логично да се случва нещо подобно.

И дадените проценти масленост на различните видове млека са минимални изискуеми, т.е. по-малки не може да са, но по-високата масленост е твърде възможна, както и вероятно се е случило в конкретния случай.

# 194
  • Мнения: 8
Единственото кисело мляко на пазара, което се доближава до истинско е Родопчанка и то само в големите кофи.
То е единственото, което се вкисва и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт