Бременна на 41 , объркана съм

  • 12 953
  • 111
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Добър ден .
Не знам  точно тук ли  е мястото да споделя  , а и предполагам  , че има подобни теми ,но не съм наясно със форума .
На 40+ г  и бременна в 8г.с. , семейна  , с дете на  5г.
От две седмици съм в чуденето дали искам или не детето .

Знам , че правилното  и редното е да го задържа  , но   цялото ми тяло крещи  , че не съм готова  и  нямам сили  да се справя- с безсънието , грижите  и не мога да приема подобна промяна .
Чувствам се изтощена и не искам  такава промяна   в живота си .

Има обаче  и друго  , което  ме кара да се чувствам виновна  за чувствата си .Първото ни дете  е  ин витро  бебе , след доста дълга борба  . След раждането много искахме и  второ , опитвахме  , дори и  ин витро опит направихме  - неуспешен . В един момент се примирихме , че няма да имаме друго дете , а с навършване на 40 г , аз се пречупих някак си .
На фона на всичко това , сега е  станало някакво чудо  и е престъпление да кажа , че не го искам .

Но наскоро се преместихме в друг град  , на  квартира ,  с нова работа , доста по забързан и натоварен график и сега едвам вместваме личен живот , работа  и детето .Тук  нямаме никакви познати и  абсолютно няма на кого да разчитаме за помощ. Цялото преместване на мен ми се отрази много зле  психически  , депресира ме . Тъкмо взех да свиквам с промяната  и  сега не мога да приема мисълта за такава сериозна промяна  , като   второ дете .
Мъжът ми  го желае и иска .
Отделно понякога се замислям  , че  може да се случи  нещо  с един от двама ни и  другия сам с две деца , ще  е много трудно .

Щастлива съм  много  с детето ни , достатъчно  ми е  . Тъкмо поотрасна   и започнахме да се чувстваме хора  , да мислим за пътувания  ,почивки . Може и да е  егоизъм поведението ми , но и аз имам право на личен живот .
Отделно възрастта ни -че ние ще сме на  60 г., когато завършва  , тепърва да учи  .Хората на нашите години  внуци вече имат .
Знам какво ще ме посъветват  повечето - роди и гледай детето , дар е . Но наистина не знам как ще се справим.

# 1
  • Мнения: 3 762
 и аз съм за , роди си го, разбирам те напълно , почти на твоите години съм, и си отгледах сама детето, не усетих как порасна , сега се страхуваш, но като дойде човекът няма да имаш време да мислиш,ще се радвате и ще сте щастливи, имаш подкрепа от мъжа си, ако  го махнеш , може да се отрази зле на отношенията ви, знаеш ли сама съм малко след като се роди детето ми и съжалявам,че послушах родителите си , че и си родих друго, нищо че съм сама, това е подкрепа за теб и за първото детенце, аз съм сама и също съм се замисляла ако нещо се случи с мен, какво ще стане с детето, все се смея и му казвам да помни къде е таксата за университета Simple Smile, виж много жени сега се омъжват на по 35+, после дете , стандарта е друг и ще се справиш и то ще те измъкне от депресията, моля те задръжте го bouquet

# 2
  • Мнения: 289
Хвърляш монета. Ези - задържаш го, тура - махаш го. Звучи гадно, имайки предвид за какво избираш. Но докато монетата лети във въздуха, ти ще знаеш какво искаш да се падне...  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 29 166
Аз няма да те съветвам да го родиш. Малко над твоята възраст съм, с едно дете на 5 и категорично не искам второ.
Съпругът ти наясно ли е с нежеланието ти за второ дете? Ако да, и продължава да настоява за него, готов ли е да остане вкъщи и да го гледа той? Обсъждали ли сте такъв вариант?

# 4
  • Мнения: 30 802
С две деца каква точно помощ ти трябва? Не са много по-сложни от едно. С работата проблемът ще се реши, като излезеш в майчинство. Квартирата не е страшна, все пак е годна за живеене, нали?

След децата няма вече такова нещо като "личен живот", има семеен живот, който се опитваш да направиш максимално комфортен за себе си.

Второто ще е с по-малко грижи, а може и да го научиш да спи, ако си го поставиш за цел.

Все пак не е четвърто-пето дете, нали, едва второ...

# 5
  • София
  • Мнения: 6 003
Това си е живо чудо! След процедурите инвитро, спонтанно забременяване!
Ако нямаш здравословни проблеми, съветвам те да го задържиш. След 5 години ще си благодарна за това решение въпреки трудностите.
Наскоро се запознах с една жена родила първото си дете на 35, второто на 40. При нея просто така се е стекъл животът, късно се е срещнала със съпруга си. Между тия две раждания има и спонтанен аборт. Вече второто не го е чакала. И въпреки, че детето е било желано, пак е била уплашена точно като теб, как ще се справи на тия години. Справят се, а много работят.
Нормално е да си уплашена, но щом имаш и подкрепата на съпруга си /много, много важен фактор/, ще се справите.
Желая ти здраве и успешна бременност със здраво бебе bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 16 220
Разбира се, че ще се справиш и с второто, просто в момента от хормоните те е много страх. Аз съм с 3 и с всяко все съм си мислела, че няма да се справя, а гледай ме сега, от 10 години се боря за номер 4 Laughing, чак след 3тото спрях да се страхувам и си повярвах, че мога. Попрочети за impostor syndrom, ще видиш, че всичките ти страхове идват от многогодишно набиване в главата, че си жена и като такава, не си равна...

# 7
  • София
  • Мнения: 12 049
На твоята възраст съм, имам син на почти 15, мъжът ми има син на 9, който не живее с нас, но е достатъчно често вкъщи.
Аз категорично не искам следващо дете, мъжът ми иска изключително много.
Мотивите ми да не искам са напълно егоистични. Но ако се случи бременност, няма да има колебание, ще родя.
Няма как да се откажа от нашето дете.

# 8
  • Мнения: X
Вероятно си шокирана повече от непланираното забременяване отколкото от евентуалните трудности при отглеждането на второ дете. И хормоните със сигурност допринасят за хаоса в главата ти. Постъпи както ти самата желаеш, но за тази цел трябва да си наясно какво точно искаш. Също така трябва да си наясно дали, ако направиш аборт, ще продължиш да живееш спокойно, а няма да се самообвиняваш цял живот. С две думи, поеми точно толкова товар, колкото можеш да носиш. Не се тормози с мисли какво ще стане, ако един от двама ви умре. Всичко се случва на този свят, излишен е предварителният тормоз. Но е добре да имаш готовност да поемеш за двама. На твое място аз бих приела това бебе като подарък от съдбата, но разбира се, аз не съм на твоето място и не е задължително и ти да го приемеш така.

# 9
  • Мнения: 119
Asi родих  на 39г преди година и половина второто си дете
Баткото беше на 15 Laughing Laughing
Хиляди притеснения имах, включително  че ще умра и ще оставя  две деца и мъж

Сега няма по щастлива мама от мен
върнах се на работа след първата година, че с 340лв. майчинство няма как
Чувствам се по  пълноценна и завършена от преди
две дечица - двойно щастие

За пътувани и почивки както  споменаваш -  ние си ги правим с  бебо и баткото заедно
весело е

Пожелавам ти много здраве и ти изпращам най-позитивните си мисли

# 10
  • Мнения: 30 162
С две деца каква точно помощ ти трябва? Не са много по-сложни от едно. С работата проблемът ще се реши, като излезеш в майчинство. Квартирата не е страшна, все пак е годна за живеене, нали?

След децата няма вече такова нещо като "личен живот", има семеен живот, който се опитваш да направиш максимално комфортен за себе си.

Второто ще е с по-малко грижи, а може и да го научиш да спи, ако си го поставиш за цел.

Все пак не е четвърто-пето дете, нали, едва второ...

В другата тема обясняваш как не трябва да се ражда след 40..... newsm78 А тук съветите ти са други!?! Май нещо не си много наясно с позицията си!

по темата: AsiStoevа, според мен просто се страхуваш от неизвестността на новата бременност и раждане. Щом природата е решила да ви даде този дар, особено като сте имали проблеми, би трябвало да го задържиш. Мъжът ти иска, остава и ти да свикнеш с идеята. Успех, каквото и да решиш!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 952
На мнение съм, че това детенце ти е дар от съдбата. Сили и пари винаги се намират.

Също подкрепям тезата, че ако решиш да не го родиш, отношенията с половинката ти може да се влошат и то не веднага, а след години. Имам пример около себе си и жената сега дълбоко съжалява, че не е запазила детето. Когато си на 50, 41 хич не ти се струват много.

Споменаваш, че не знаеш какво ще се случи в утрешния ден и може отглеждането на двете деца да падне в ръцете на единия родител. А замисляла ли си се, че може да се случи нещо и с двама ви и детето ви да остане само. Ако има брат или сестра, няма да се чувства съвсем само.

След време като родиш детето и видиш колко е сладко, умно, усмихнато, ще си кажеш - с какъв акъл съм искала да го махна?!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Ако нямаш здравословни проблеми бих те посъветвала да го оставиш.
Обаче също така мисля, че такива решения е добре човек да взема сам... едно дете трябва да е желано, а не просто да бъде оставено да се роди.

# 13
  • Мнения: 6 627
Аси, много притеснено звучиш. трудно ти е, големи промени са настъпили в живота ти (нов град, нова работа, ново обкръжение, нов дом), при тази ситуация аз също бих се шашнала какво ще правим. и аз нямам сили да гледам пак бебе, а забременях с близнаци. дълго се колебах и плаках дали да ги оставя, не едно, ами две са, ами парите, ами жилищното пространство, ами... и тъкмо започнах да се успокоявам, че е редно и правилно да ги имаме и да ги отгледаме, че ще е радост, ще се справим и т.н. и... абортирах. такъв шамар животът рядко удря, ама с този направо ме зашемети.
та помисли си, ако сега този “проблем“ изчезне щеше ли да се чувстваш по-добре, по-спокойна, по-щастлива? ако да - знаеш какво може да направиш, ако не - хвърляй се смело в бременеенето, ще намерите начин да се справите. всички са хора, а бремеността е едно от най-човешките неща. в работата все ще се разберете, всеки знае какво е, ще посрещнете бебето, ще планирате най-належащите разходи и така. щом и мъжът ти е до теб, двама сте, че и малък помощник имате, заедно ще се справите. “ако стане нещо с мен“ съм го решила със застраховки и малко спестявания в полза на мм и на детето, ще получат сума, която ще им стигне за няколко години.

# 14
  • Мнения: 6
Съпругът ти наясно ли е с нежеланието ти за второ дете? Ако да, и продължава да настоява за него, готов ли е да остане вкъщи и да го гледа той? Обсъждали ли сте такъв вариант?
Наясно  е ,  изборът  трябва да е мой .
Това с варината той да остане у  дома , не  звучи сериозно , впредвид факта  , че той  изкарва доста по- голяма част от доходите ни  , а и  едва ли ще се справи  с кърменето  .


Ако нямаш здравословни проблеми, съветвам те да го задържиш. След 5 години ще си благодарна за това решение въпреки трудностите.

Имам   известни проблеми   - ендокринни , гинекологични ,но не се явяват пречка .  
След  5 години  не знам дали ще съм благодарна   . Страхувам се  не в краткосрочен план , а в след 15-20-25  г , че   ние ще сме старци и  няма да има кой да помога  на тези деца  в живота.

С две деца каква точно помощ ти трябва? Не са много по-сложни от едно. С работата проблемът ще се реши, като излезеш в майчинство. Квартирата не е страшна, все пак е годна за живеене, нали?
Лесно  е да го каже  някой отсрани  , без да знае  живота ни  .Това , че проблема с работата се решавал с излизане  в майчинството   - не е  така . Проблемите започват след това, когато трябва две деца да се водят на градина , ако въобще  приемат второто на ясла !   , да се  бърза  за  работно време , боледувания  ...
В момента сутрин едвам успявам да заведа детето на градина и  да не закъснея за работа. Аз водя детето първо  и го взимам почти последно  , с вечно бързане   -не знам останалите родители с какво  работно време са  ?  или имат баби / дядовци около тях ,  но  отиват в 8,30-9 и  в 16,30 вземат децата . Но това е друга тема .

Общи условия

Активация на акаунт