Страсти – градините в София, кампания 2016/2017 - тема 1

  • 64 334
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 8 942
След цял ден разговори със Столична община и прехвърляне от човек на човек най-после ми казаха, че просто е неправилно написана забележката под полето за отбелязване на настоящ или постоянен адрес и ще "се постараят" да я коригират. Т.е. в случая имаме 3 точки за постоянен адрес в София (без значение в кой район) и 1 точка за настоящ адрес в района на яслата. Което изначално си мислих и аз, но трябва да си оправят в системата какво пише, че много хора могат да изгубят 1 точка, която им се полага.
Т.е. както първоначално предположих, че е грешка допусната в системата.  Peace

# 706
  • София
  • Мнения: 945
Най-добре да изчакаме. Аз не намирам логика в тази допълнителна точка за настоящ адрес. Всеки може да злоупотреби.
Както ми обясниха 3-те точки за постоянен адрес и 1 за настоящ са с натрупване, т.е. тази 1 точка не е за съвпадане на настоящ и постоянен адрес. Така реално 1 точка повече имат хората, които са с постоянен адрес в София, което е и най-логичното. Просто в системата е останало нещо от предложени промени, които не са били приети. Последно говорих с тези, които отговарят и променят елетронната система, преди това с директора на дирекция "Образование", та не мисля, че не са запознати.

# 707
  • София
  • Мнения: 945
След цял ден разговори със Столична община и прехвърляне от човек на човек най-после ми казаха, че просто е неправилно написана забележката под полето за отбелязване на настоящ или постоянен адрес и ще "се постараят" да я коригират. Т.е. в случая имаме 3 точки за постоянен адрес в София (без значение в кой район) и 1 точка за настоящ адрес в района на яслата. Което изначално си мислих и аз, но трябва да си оправят в системата какво пише, че много хора могат да изгубят 1 точка, която им се полага.
Т.е. както първоначално предположих, че е грешка допусната в системата.  Peace
Да, точно! Ама исках да ни е коректно всичко, а тези от Столична община просто не знаеха колко мога да съм настоятелна  Grinning Надявам се да си спазят обещанието и да си оправят нещата.

# 708
  • София
  • Мнения: 2 660
Така реално 1 точка повече имат хората, които са с постоянен адрес в София, което е и най-логичното.
И преди хората с постоянен адрес в София имаха 1 точка в повече. Сега ще имат 2 Laughing Който не плаща данъци в София- аут от детските градини.

# 709
  • София
  • Мнения: 945
Така реално 1 точка повече имат хората, които са с постоянен адрес в София, което е и най-логичното.
И преди хората с постоянен адрес в София имаха 1 точка в повече. Сега ще имат 2 Laughing
Е пак е 1. По К1 3 точки за постоянен адрес и 2 за настоящ.

# 710
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
Така реално 1 точка повече имат хората, които са с постоянен адрес в София, което е и най-логичното.
И преди хората с постоянен адрес в София имаха 1 точка в повече. Сега ще имат 2 Laughing Който не плаща данъци в София- аут от детските градини.
Ние сме така и точките не се променят. Ако беше вярно, щяхме да сме с +1 точка.

# 711
  • София
  • Мнения: 2 660
Да, обърках се  Whistling +1 е, но и преди беше така, та не виждам особено голям смисъл.

# 712
  • София
  • Мнения: 8 942
Смисълът е, че се дава 1 точка на живеещите в района на градината, независимо по постоянен или настоящ адрес. Защото преди бяха равностойни на тези, които работеха в района. СЕга работещите получават само 0.1 и то ако ДГ е приела критерия.

# 713
  • София
  • Мнения: 721
Момичета, кога обявяват свободните места за 2014 г набор?
Не успях да се ориентирам... Blush

# 714
  • София
  • Мнения: 721
20.02 видях в предходни коментари? В календара на системата нямаше

# 715
  • София
  • Мнения: 8 695
Да, 20.02.За всички набори, обявяват свободните места за кандидатстване с тръгване септември  Simple Smile

# 716
  • София
  • Мнения: 2 324
Във въпроси и отговори на 1 стр. от темата прочетох:
3.5. Мога ли да поправя данните на родителите, да сменя първия родител с втория заради адресната регистрация?
Няма значение кой от родителите е записан първи. Достатъчно е адресът на местоживеене на семейството, който сте заявили в профила, да фигурира в една от личните карти на родителите, или да имате удостоверение за настоящ адрес.

5.6. Трябва ли да се регистрират и двамата родители, или е достатъчно единият да има регистрация на територията на административния район?
Адресът, въведен в профила на първия родител трябва да отговаря на реалното местоживеене на семейството. Разглежда се районът на реално местоживеене на семейството. Достатъчно е единият родител да има регистрация за постоянен или настоящ адрес там.
Няма ли противоречие?

# 717
  • София
  • Мнения: 8 695
По-скоро не...макар, че звучи объркващо.
Въвежда се адресът по местоживеене, като трябва да можете да го докажете поне с една лична карта.
Аз съм родител едно, но кандидатстваме с адреса на мъжа ми и него съм въвела като мой адрес(и негов).Никъде не съм въвеждала реалния си адрес по ЛК.

# 718
  • София
  • Мнения: 2 324
Да, и аз го разбирам така. Но ако се задълбоча, никой не може да докаже
Цитат
Адресът, въведен в профила на първия родител трябва да отговаря на реалното местоживеене на семейството
защото  при два постоянни адреса мога да избера да кандидатствам с този, на който реално не живея, ако по ред причини той ми е по-удобен.

# 719
  • София
  • Мнения: 6 215
защото  при два постоянни адреса мога да избера да кандидатствам с този, на който реално не живея, ако по ред причини той ми е по-удобен.
Не разбрах какъв е проблема. Записан ли е адреса в ЛК - да. Тогава решение на кандидатстващия е да избере този адрес, който го устройва, и който може да докаже.

Общи условия

Активация на акаунт