Страсти – градините в София, кампания 2016/2017 - тема 1

  • 64 329
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 8 691
Това, че се избира по-удобния адрес не е проблем.
Миналата година кандидатствахме за ясла.Аз съм от Люлин, таткото от Изток и кандидатствахме в Изток. Тогава живеехме вече в сегашния ни дом, но в личната карта на мъжа ми фигурираше адреса на свекърва ми, която е през няколко улици.
Реално кандидатствахме с нейния адрес, макар че не живеем там, но беше в личната карта на мъжа ми.
Тази година вече съм написала нашия си адрес, мъжът ми си смени картата и адреса Август месец.
Мога да си избера и Люлин, но не живеем там и не ни е удобно.

# 721
  • София
  • Мнения: 8 941
Да, и аз го разбирам така. Но ако се задълбоча, никой не може да докаже
Цитат
Адресът, въведен в профила на първия родител трябва да отговаря на реалното местоживеене на семейството
защото  при два постоянни адреса мога да избера да кандидатствам с този, на който реално не живея, ако по ред причини той ми е по-удобен.
Реално трябва да се напише адресът на който семейството живее. Но дефакто се пише адрес, който ти носи най - много точки и можеш да докажеш. Което не е много редно, но не е в противоречие с правилата.

# 722
  • София
  • Мнения: 2 658
Аз май съвсем се оплетох. Може ли някой да ми разясни? С таткото имаме постоянни адреси на територията на квартал А, но реално живеем в квартал Б. Ще си направя временна регистрация , за да можем да кандидатстваме за детска градина в новия квартал. Ще получим ли пълните 4 точки, след като не живеем на постоянните си адреси?
Извадка от въпроси и отговори в системата на ИСОДЗ: 5.6. Трябва ли да се регистрират и двамата родители, или е достатъчно единият да има регистрация на територията на административния район?
Адресът, въведен в профила на първия родител трябва да отговаря на реалното местоживеене на семейството. Разглежда се районът на реално местоживеене на семейството. Достатъчно е единият родител да има регистрация за постоянен или настоящ адрес там.
Излиза, че за да получим пълния брой точки тярбва поне единия от нас да си смени личната карта, за да отговаря на изискването за постоянен адрес на реалното местоживеене.

Последна редакция: чт, 16 фев 2017, 10:48 от BettyBoop

# 723
  • София
  • Мнения: 8 941
Аз май съвсем се оплетох. Може ли някой да ми разясни? С таткото имаме постоянни адреси на територията на квартал А, но реално живеем в квартал Б. Ще си направя временна регистрация , за да можем да кандидатстваме за детска градина в новия квартал. Ще получим ли пълните 4 точки, след като не живеем на постоянните си адреси?
Извадка от въпроси и отговори в системата на ИСОДЗ: 5.6. Трябва ли да се регистрират и двамата родители, или е достатъчно единият да има регистрация на територията на административния район?
Адресът, въведен в профила на първия родител трябва да отговаря на реалното местоживеене на семейството. Разглежда се районът на реално местоживеене на семейството. Достатъчно е единият родител да има регистрация за постоянен или настоящ адрес там.
Излиза, че за да получим пълния брой точки тярбва поне единия от нас да си смени личната карта, за да отговаря на изискването за постоянен адрес на реалното местоживеене.
Не, не е нужна смяна на ЛК, стига да си оправят забележката в профила на родителите за адресите. Просто на адрес на семейството попълвате адрес Б, а от падащото меню избирате постоянен адрес на територията на Столична Община. И трябва в градината в квартал Б да получите 4 точки за адрес.

# 724
  • София
  • Мнения: 2 658
Не, не е нужна смяна на ЛК, стига да си оправят забележката в профила на родителите за адресите.
Ето това е притеснителното. Ако не я оправят, ще се наложи да сменяме лични документи. Много противоречиви отговори дават.

# 725
  • София
  • Мнения: 2 323
Да, и аз го разбирам така. Но ако се задълбоча, никой не може да докаже
Цитат
Адресът, въведен в профила на първия родител трябва да отговаря на реалното местоживеене на семейството

Само исках да покажа, че начинът, по който отговарят, е малко объркващ.

# 726
  • София
  • Мнения: 8 691
Малко...аз имам чувството, че това са някакви автоматични отговори, които се изпращат от програма, която засича някакви думи в писмото със въпроса.И праща, каквото реши  Laughing  Поне на мен така ми изглежда, че човешка намеса няма.
Аз се зачудих, че тази година няма да получим от точките 0.1 .Миналата година за първо желание бяхме с 8.1 точки, сега ще сме с кръгло число  newsm78 
Малко ми е объркващо, че ще получим точката за посещаване на ясла чак на 01.05 и до тогава все ще сме по-назад в местата и явно ще трябва да си представям  и броя точките наум Laughing

# 727
  • София
  • Мнения: 945
Не, не е нужна смяна на ЛК, стига да си оправят забележката в профила на родителите за адресите.
Ето това е притеснителното. Ако не я оправят, ще се наложи да сменяме лични документи. Много противоречиви отговори дават.
Това ми казаха и на мен по телефона, но ме и увериха, че дори да не оправят забележката, няма да имаме проблем при записването. Дано наистина е така...

# 728
  • Мнения: 3 060
А като излезе класирането през м.май, още тогава ли ще бъде записването?
Как се издава и как изглежда документа от ЛЛ: Имунизационен паспорт или писмо от личния лекар за имунизационния статус на детето съгласно изискванията на Наредба № 15/2005 г. на Министерството на здравеопазването за имунизациите в Република България - оригинал.
За колко време се издава и какво се пише за ваксините? Като има забавяне в слагането им как се процедира?

# 729
  • София
  • Мнения: 8 691
МИналата година срокът беше 2 седмици, до 27 май.
Имунизационният паспорт е една малка картонена книжка, която се купува отделно.Попълват се сравнително бързо документите или може предварително да се разберете и просто да звъннеш да ги подготви и да минеш. За имунизационния статус не помня...май беше малка бележка  newsm78 

При забавяне на ваксините не знам...моят син има всички.

# 730
  • София
  • Мнения: 11 783
Seti Beti, аз всички документи събрах за един ден, включително и от педиатърката. На нас ни издаде един лист на който е описано здравословното състояние и поставените ваксини. От работа колежките са ми страхотни и всичко ни приготвиха за няколко часа.

# 731
  • Мнения: 475
Здравейте,
При моето дете ваксините бяха също доста забавени, при записването през май месец им предоставихме първи документ и при реалното постъпване втори документ от педиатъра с допълнително сложените ваксини след месец май.
Успех!

# 732
  • София
  • Мнения: 8 941
А като излезе класирането през м.май, още тогава ли ще бъде записването?
Как се издава и как изглежда документа от ЛЛ: Имунизационен паспорт или писмо от личния лекар за имунизационния статус на детето съгласно изискванията на Наредба № 15/2005 г. на Министерството на здравеопазването за имунизациите в Република България - оригинал.
За колко време се издава и какво се пише за ваксините? Като има забавяне в слагането им как се процедира?
Моите деца нямат имунизационен паспорт. ЛЛ издава здравно профилактична карта, в която се попълват и ваксините.

# 733
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 430
Относно ваксините, зависи от забавянето.

Ако просто не са били сложени последната или последните 2 ваксини, да речем, поради вирусно заболяване или неразположение на детето, педиатърът трябва да предостави документ за това, а в последствие, когато ваксините бъдат направени, също се добавят бележки към общата документация и на базата на тези бележки се допълва здравната карта на детето на място, от медсестрата в яслата или градината.

При отлагане на ваксините обаче задължително се носи протокол от решение на лекарска комисия, че детето е освободено от ваксини (временно, до дата). В този протокол се съдържа и причината за отлагането (например атопичен дерматит, АБКМ или както в нашия случай, че детето е родено преждевременно и е имало ИВК).

Ако по принцип нямате намерение да „освободите“ детето от всички ваксини, има начини липсата на ваксини да се документира и навакса. При нас стана така, затова съм сигурна.

И още, записването става през май, но при тръгване на детето за първи път се носят още документи (и изследвания). Ако детето бъде прието, Вие ще получите писмо, съдържащо пълния списък от необходими документи за записване и при постъпване в ДГ (ако не греша, така се води). А и винаги може да се пита на място в ДГ, да не би да имат някакви специфични изисквания.

# 734
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 689
Относно ваксините - маята дъщеря тръгна миналата година с почти 8 месеца забавяне. Имаше операция и е с ТЕЛК.
Като я записвахме казаха, че искат копия от документите около операцията и от ТЕЛК-а и допълнително ме накараха да занеса бележка от ЛЛ, в която пише с нейният почерк точната причина. ЛЛ беше изненадана като отидох за още една бележка, но сестрата я искаше.

Имунизационен паспорт ЛЛ ми отказа да попълва, даде ми картона на детето, снимах го и го занесох в ДГ. Другите ваксини като ги сложи ми пишеше бележки, за си ги отбелязват и в ДГ. Така беше при нас.

Общи условия

Активация на акаунт