***МИТНИЦА*** - информация, въпроси, отговори и споделяне на опит - 3

  • 122 214
  • 765
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 16 871
Не мога да дам отговор каква е логиката, но аз поръчвам с dhl и ми е много удобно те да ми свършат цялата работа и да ми доставят пратката до вратата.
Освен пълномощно трябва да си извадиш и еори номер. Натанък те се грижат за всичко. Изпращат ти документи, които се попълват за освобождаването, платежните за дължимото ДДС и мито и т.н.
Иначе човек може да си скъса нервите и да си загуби ден/два в разходки до митницата и попълване на документи.

# 751
  • Мнения: X
Благодаря за отговора. За съжаление разходката до митницата не ми мърда, защото нямам ЕОРИ номер, но така или иначе от DHL ми обясниха, че трябва да ходя и до техния офис, който е на летището, за да ги упълномощя, та ще съчетая и двете неща.

# 752
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Обикновено за ЕОРИ номер се чака, а DHl май имаха и такса магазинаж ако пратката не се вземе в определен срок. Аз също съм доволна от техните услуги. Всички необходими документи от тях получих по ел. поща. оригинала на пълномощното предадох на куриер, а после кореспонденцията е само по ел. поща.

# 753
  • Мнения: 16 871
Аз за Еори отидох един следобяд, дадоха ми го веднага и после отидох до dhl да оставя пълномощно и еори.
Такса магазинаж не са ми взимали, защото като освободят пратката и ми я доставяха в офиса.

# 754
  • Мнения: X
Така смятам да процедирам и аз. И също си мислех, че не е редно да ми начисляват такса, защото пратката реално е в митницата, а като я освободят, би следвало да ми я доставят.

# 755
  • Мнения: 1 109
Здравейте, имам пратка на Митница и мисля да избера Български пощи да ме представлява пред Митническите органи. Но не рзбирам точно какви документи трябва да им представя:

- Документ, съдържащ описание, стойност и условия на доставка на получаваните стоки.

- Поръчка от сайта или фактура, съпоставима с номера за пролседяване на пратката
.
- Извлечение за заплашане от Банкова карта /Pay Pal/

# 756
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Разпечатка от сайта, от който е пазарувано и разпечатка от банковата карта е достатъчно. Не е необходимо да се заверяват извлечения.

# 757
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Искам да поръчам една машина която струва 631 долара и доставка до б-я още 200 долара .
Може ли някой да ми каже колко ще ми излезе цялата сметка с всички разходи ?
С D HL е .

# 758
  • Мнения: X
ДДС се начислява на общата сума, т.е. машина+доставка. На мен митото ми беше по-малко от 1%, не знам по какви съображения, но то варира и за него не се наемам да се изкажа. Другите разходи ми бяха - 6 лв. пълномощно за DHL и 6 лв. банкови разходи. Много съм доволна от DHL, спестиха ми много време.

# 759
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
ДДС се начислява на общата сума, т.е. машина+доставка. На мен митото ми беше по-малко от 1%, не знам по какви съображения, но то варира и за него не се наемам да се изкажа. Другите разходи ми бяха - 6 лв. пълномощно за DHL и 6 лв. банкови разходи. Много съм доволна от DHL, спестиха ми много време.
Много благодаря !!!

# 760
  • Мнения: 1 414
Ако в тракинга на DHL пише "shipment has been given a release by Customs" значи ли, че пратката е минала митница и мога да очаквам доставка на адрес?

# 761
  • Мнения: X
От DHL ми пратиха мейл и СМС, да си чакам пратката в деня на доставката.

# 762
  • Мнения: 16 871
От DHL ми пратиха мейл и СМС, да си чакам пратката в деня на доставката.
+1
Даже дали не пращаха и мейл Thinking

# 763
  • Мнения: X
Да, пращат и двете Simple Smile.

# 764
  • Мнения: 512
Здравейте,новак в пазаруването от чужди сайтове съм.Искам да попитам,ако поръчвам голямо количество дребни неща на отделни пратки с ниска цена,може ли от митницата да направят проблем за количеството и общата сума?Пратките са под 10$ и всичко ми идва в пощата,но доколкото разбирам всичко минава първо през митница и тогава в пощата.Ако за месец абщата сума е около 1000лв например ,това проблем ли е за митницата и съответно за мен като физичессо лице?

Общи условия

Активация на акаунт