MЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - ТЕМА 9

  • 70 950
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 592
Цвети,

Е как инсеминация при мъжки фактор ?? Outta Joint И то няколко ?  Stop


Луда работа.

# 16
  • София
  • Мнения: 509
Цвети,

Е как инсеминация при мъжки фактор ?? Outta Joint И то няколко ?  Stop


Луда работа.
Емии срам ме е, но се доверих, смятах че там са най-добрите и знаят най-добре. Докато не осъзнах че сме дойна крава. Но минало гледаме напред и чакаме нашето ангелче скоро да дойде при нас.

# 17
  • Мнения: 1 592
Няма защо да те е срам тебе , а клиниката .  Peace
И после - защо хората се лекуват във форумите. Tired
То не че сме големи специалисти ..  Grinning

Аз даже не мога да разбера зашо изобщо се практикува инсеминация при репродуктивни проблеми , независимо от чия страна ! Успеваемост 15% , а при мъжки фактор сигурно е нула !
Не съм прочела за 1 успешна такава, а струва пари . И като направиш 2-3 , ето едно инвитро.

# 18
  • Мнения: 240
Не съм много запозната с АРТ методите.. при инсеминация не правят ли някакъв подбор на сперматозоидите  newsm78 или няма такова нещо? Аз, и особено мъжът ми, все още ни е трудно да повярваме, че ни чака ин витро. Чудя се какъв е шанса да имам нормална бременност с тези показатели, и доколко биха могли да се повишат, ясно е че при всеки е различно, но все се опитвам да намеря информация, която да ме успокои.

# 19
  • Мнения: 4 696
Е, инсеминация се прави и при мъжки фактор. Зависи какви са отклоненията, ако не са съществени е хубаво да се опита първо с инсе. Все пак това е доста по - щадящ организма метод.

# 20
  • Мнения: 177
Maya bee ,чакахме два месеца да ни се промени статуса на "одобрена"сега започва голямото чакане за заповед GrinningА през това време ,ако показателите на мм са се подобрили от добавките,може да направим една инсеминация докато чакаме.Пък дано недочакаме заповед.Успех на всички момичета Peace

# 21
  • Мнения: 1 592
Maya bee ,чакахме два месеца да ни се промени статуса на "одобрена"сега започва голямото чакане за заповед GrinningА през това време ,ако показателите на мм са се подобрили от добавките,може да направим една инсеминация докато чакаме.Пък дано недочакаме заповед.Успех на всички момичета Peace

 Daно и ние , и вие да не дочакаме заповед ! bouquet Hug Peace

Аз съм в стимулация и другата седмица към края ще е пункцията !  Tired Praynig

Надявам се да накарам ММ да пие Омега 3 или Вит. Е до самото оплождане, че вече се разпусна и нищо не пие.

Последна редакция: сб, 30 юли 2016, 20:43 от Maya Bee

# 22
  • Мнения: 177
Стискам палци  да успеете PeaceДано всичко е наред и да се похвалиш накрая с положителен резултат GrinningУспех Peace

# 23
  • Мнения: 80
Моничета здравейте! Искам да споделя накратко през какво преминахме с моя мъж Simple Smile При нас проблема беше 0%морфология в началото.Бяхме като ударени с мокър парцал,защото аз тълкувах това като нулева възможност за успех при инвитро.Съответно се започна с ходенето по мъките-всякакви прегледи в различни градове-няма видима причина,няма варикоцеле,хормоните в абсолютна норма,сди долу горе добър 18%...абе с две думи навсякъде ни казваха,че причина няма!Мъжа ми е вземал сигурно всички възможни хр.добавки,които са ви известно,но процента не мърдаше грам-дори нещата станаха по зле...намали се почти до 0 и подвижността.Вече тотално отчаяни решихме да се хвърляме в боя-спря всякакви лекарства и 2 мес след това започнахме икси процедура.Резултат-7оплодени и хубави ембриона и най-хубавото-аз съм бременна вече в 3месец!Надявам се живот и здраве всичко да е наред Simple Smile Малко дълъг ми стана поста,но исках да го напиша,защото не се среща рядко толкова лоша морфология и дай Боже на някой да съм била полезна! Пожелавам на всички ви успех-нещата не винаги са толкова трагични,колкото ни ги обясняват Wink

# 24
  • Мнения: 4 696
Да, наистина 0% не означава, че няма годни сперматозоиди, тъй като се изследват само 200 от целия еякулат. Ние сме с 1%, както и с намалена подвижност и концентрация и се оплодиха всичките 14 яйцеклетки, 8 стигнаха до бластоцист.

# 25
  • Мнения: 1 592
Винаги е хубаво да се прочетат итории с хубав край !:)Simple Smile

# 26
  • Мнения: 240
Здравейте отново, момичета Simple Smile Да ви питам, тези от вас, които са правили СДИ теста. Нали са 2 показателя: DFI и HDS. При нас DFI е много добре 3,9% при нормални стойности <27%, обаче  HDS е леко завишен - 22,60% при стойности <15%. Заключението е висок оплодителен потенциал, но нищо не пише за другия показател. Почти нищо не намерих в нета за него, освен че става въпрос за незрял хроматин, и само на едно място прочетох, че се свързва с по-голям риск от ранни спонтанни аборти, каквито има при нас! Имаме и само 3% морфология по Крюгер, но андроложката ме убеждава, че не може това да е причината. Не знам какво да си мисля вече с тези противоречиви резултати.. Едни лекари казват има значение морфологията за абортите, други казват- няма! Моля ако някой е имал подобни резултати от HDS показателя да сподели мнението и препоръките на лекуващите лекари! Благодаря!  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 509
6u6ulita при нас резултатът от SDI теста беше добър и не съм чела много, за да мога да коментирам вашият. Пиша ти обаче за друго, в друга тема съм чела момичетата да говорят за изследване за наличие на ембриотоксин при случаи с повтарящи се аборти. Ако има такъв се правят вливания, но може да потърсиш информация в нета или тук във форумът, за да не те объркам допълнително. Поздрави Hug
ПС: намерих и дискусията "Дългото чакане след трансфер" :
Момичета, пускам инфо за теста за ембриотоксини  http://reproinova.com/%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82 … 0%B5%D1%81%D1%82/

Фиоре, палчета за теб  Hug

Веси, страхотна изненада и новина  Hug успешна бременност до финал  Praynig Heart Eyes

Последна редакция: сб, 06 авг 2016, 11:20 от Cveti

# 28
  • Мнения: 1 592
6u6ulita,

Пусни си изследване за Тромбофилия. Може има там причина.
Аз си пусках и имам отклонения точно касаещи съсирването на кръвта, така че може аборта да е причинен от това. Peace
Не знам дали знаеш за това изследване , но можете поне да го елиминирате като причина .
Или твоите яйцеклетки да имат генетичен дефект примерно и да не се делят правилно ?  newsm78

# 29
  • Мнения: 240
6u6ulita при нас резултатът от SDI теста беше добър и не съм чела много, за да мога да коментирам вашият. Пиша ти обаче за друго, в друга тема съм чела момичетата да говорят за изследване за наличие на ембриотоксин при случаи с повтарящи се аборти. Ако има такъв се правят вливания, но може да потърсиш информация в нета или тук във форумът, за да не те объркам допълнително. Поздрави Hug
ПС: намерих и дискусията "Дългото чакане след трансфер" :
Момичета, пускам инфо за теста за ембриотоксини  http://reproinova.com/%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82 … 0%B5%D1%81%D1%82/

Фиоре, палчета за теб  Hug

Веси, страхотна изненада и новина  Hug успешна бременност до финал  Praynig Heart Eyes
Благодаря ти!  bouquet Ще проуча за този тест!
6u6ulita,

Пусни си изследване за Тромбофилия. Може има там причина.
Аз си пусках и имам отклонения точно касаещи съсирването на кръвта, така че може аборта да е причинен от това. Peace
Не знам дали знаеш за това изследване , но можете поне да го елиминирате като причина .
Или твоите яйцеклетки да имат генетичен дефект примерно и да не се делят правилно ?  newsm78
С тромбофилията не исках да избързвам, понеже знам, че при много жени има нормална бременност и дори не разбират, че я имат, други пък имат аборти, но на по-късен етап. Все пак това ще е следващото ми изследване, заедно с други, за да го изключа. За яйцеклетките няма как да знаем със сигурност, иначе пуснах АМХ-то и е добре (3,9), и прогестерона е добре. За сега мислим да пробваме последно сами след 1-2 месеца и ако отново не се развие бременността, продължаваме с изследванията и ще видим кои процедури са подходящи за нас.
 Благодаря ви, момичета bouquet Радвам се, че ви има и винаги можеш да споделиш с някой! Дано скоро започнем да се засичаме в другите групи  Peace

Общи условия

Активация на акаунт