Винаги закъснявам

  • 33 187
  • 558
  •   1
Отговори
  • Мнения: leet
Здравейте! Реших да пусна темата, защото проблемът ми е доста тривиален, но за околните е досаден и неприятен. Става въпрос, че много закъснявам - винаги. Не го правя умишлено. Старая се да стигам винаги на време, но по Закона на всеобщата гадост, колкото повече бързам, толкова повече закъснявам. Закъснявам за работа, закъснявам за козметик, закъснявам за киното, онзи ден в последния ден, в който изтича направлението на детето го закарах. Тук не опира до несериозност, а до някакъв явно проблем - по всяка вероятност психологически. Както се досещате - този ми порок дразни страшно много хората, обаче каквото и да направя, каквито и обяснения да дам, те се ядосват и с право! Като си правя някаква среща, приятелите ми се научиха да идват с 15-20 минути по-късно и въпреки това, аз закъснявам на тяхното закъснение.. ужасна работа. Случаите, в които съм била точна се броят на пръсти и то е ставало по някакви неведоми пътища. Струва ми се, че дори ми е генетично заложено, защото майка ми закъснява повече от мен. Да ми е жива и здрава, но съм сигурна, че някой ден ще закъснее и за погребението си.
Искам да ви питам - как организирате времето си, имате ли някакъв механизъм, който да споделите - нещо, което да ме посъветвате, че да започна да бъда точна?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 328
ти си мечта за всеки, който има среща с теб Laughing
и си много симпатична в признанието си.
организирам се лесно, стига някой като теб да не ме възпрепятства. това ще се случи веднъж. после ще знам. Wink
има си организирани хора, има и такива като теб. предполагам това не те прави лош човек.
премести си часовника напред Simple Smile

# 2
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 390
Аз пък ти се зарадвах искрено на споделения "проблем",защото явно си доста спокоен човек и не си даваш зор за нищо,което в днешните напрегнати времена си е направо за завиждане Mr. Green Grinning
Продължавай в същия дух,хич да не ти дреме -така се живее до 100г Wink

# 3
  • Мнения: 1 283
И аз съм така - все бързам, а винаги закъснявам. Околните са ми свикнали.

# 4
  • Мнения: leet
Аз пък ти се зарадвах искрено на споделения "проблем",защото явно си доста спокоен човек и не си даваш зор за нищо,което в днешните напрегнати времена си е направо за завиждане Mr. Green Grinning
Продължавай в същия дух,хич да не ти дреме -така се живее до 100г Wink

Ама аз почвам да се тревожа, че минавам границите, а не го правя умишлено. Ето днес имах среща в 11 часа. Излязох в 9, уж да мина през мола и да не закъснея. Стигнах в 11,30. Добре, че беше срещата с майка ми (да ме пита някой, за какво бързах), че тя дойде след мен. Въпросът е в това, че съм чела, че някои хора имат проблем с "вътрешния часовник" и не могат реално да прециняват времето, а това може да доведе до проблеми. То хем е смешно, хем трагично.. даже не мога да го опиша като хората Simple Smile

# 5
  • HH
  • Мнения: 3 261
Рядко бързам и обикновено точно тогава закъснявам. Най-смешно е като се успивам сутрин. Случва ми се 2-3 пъти в годината и ставам със завидно спокойствие и си продължавам спокойно. И без това съм закъсняла, ако тръгна да се вайкам и да бързам няма да стигна навреме.

Опитай се да си подготвиш всичко предварително. Какво ще облечеш, чантата да ти е готова, ключа да е в нея и т.н. Това може да помогне  Peace

# 6
  • Мнения: leet
Стигала съм до там, че си изтървах полета от САЩ за Европа.. бях решила да въведа система. Така я въведох, че почнах да ходя на работа не в 11, а в 10,30 часа, като се има предвид, че съм от 9. Добре, че колегите са разбрани. Затова си мисля, че нещо не е в ред..

# 7
  • Мнения: 11 405
Има една много хубава мъдрост:

По неизвестни причини тези, които закъсняват за срещите са много по-щастливи от тези които ги чакат там  Joy

# 8
  • HH
  • Мнения: 3 261
Ами какво да ти кажа, час и половина си е сериозно закъснение. Опита ли да ставаш 2 часа по-рано?

Дорис  hahaha в десетката.

# 9
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Едно от нещата, които могат да ми създадат негативно мнение за някого , е точно това.  Шемети.... Grinning
Мисля, че за хронично закъсняващите няма друго обяснение освен неспособност за организиране. Всичко друго са глупави оправдания. На всеки му се случват каръщини, но нормалните хора предвиждат аванс във времето за да са точни.
Това естествено не те прави принципно по-лош човек от незакъсняващите. Само дето създава впечатление, че на теб не може да се разчита, несериозна и неорганизирана си.
Не знам налага ли ти се да ходиш на работа, но с това си качество ще се задържиш ли някъде...
30 минути не е закъснение, ами направо "вързана тенекия".

Сложи си часовниците с 30 минути напред....

# 10
  • София
  • Мнения: 4 328
Така я въведох, че почнах да ходя на работа не в 11, а в 10,30 часа, като се има предвид, че съм от 9. Добре, че колегите са разбрани. Затова си мисля, че нещо не е в ред..
досега да съм те уволнила Laughing
еее, ся, това че сме точни и нямаме проблем с организирането на времето не ни прави нещастни Stop
носи часовник!

страшно лежерна съм за много неща. за срещи, работа, полети etc. не мога да си позволя лежерност от типа закъснение. не ми и тежи, де. спортът много ме дисциплинира. пък и отвътре сигурно ми идва.

# 11
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 682
Половин час закъснение ок,но час и половина и два си е вече много.За среща близки и приятели трябва вече да са ти свикнали,но за работа?Наистина ли не ти създават проблеми колеги не ами шефовете?Аз съм другата крайност.Прекалено подредена и организирана.И това не е никак лесно.......за околните.За всяка среща и за работа съм поне 15 минути преди уговорения час. Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: leet
Така я въведох, че почнах да ходя на работа не в 11, а в 10,30 часа, като се има предвид, че съм от 9. Добре, че колегите са разбрани. Затова си мисля, че нещо не е в ред..
досега да съм те уволнила Laughing
еее, ся, това че сме точни и нямаме проблем с организирането на времето не ни прави нещастни Stop
носи часовник!

страшно лежерна съм за много неща. за срещи, работа, полети etc. не мога да си позволя лежерност от типа закъснение. не ми и тежи, де. спортът много ме дисциплинира. пък и отвътре сигурно ми идва.

Хубавото на моята работа е, че нямам шеф (директно на главата, а е далеч) и второ, че като закъснея си доработвам допълнително. Тя е така да се каже творческа и може би, заради това я работя. Иначе не виждам, кой ще ме изтърпи и 2 дни.

# 13
  • Мнения: 30 802
Купи си Time Timer, или ап.

Тръгвай директно за срещата, без ангажименти преди това. Повечето закъсняващи минават през 2-3 места преди срещите, не тръгват от дома директно на среща.

Аз обикновено гледам да съм много по-рано и си нося книга. По-добре 20 минути по-рано, отколкото 5 по-късно. Прави лошо впечатление.

# 14
  • Мнения: 6 682
Аз такива периодични закъснения ги възприемам като неуважение към другите.Щом аз мога да ставам рано, да бързам, значи и другите могат.Ама такъв им бил вътрешния часовник, биоритми и други бла,бла оправдания.Естествено вски има моменти да се заплесне и закъснее, говоря за редовните, хронични закъснения, те не са никак приятни.

Общи условия

Активация на акаунт