Винаги закъснявам

  • 33 200
  • 558
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 523
Предполагам, че закъсняващите точно толкова ненавиждат невротизираните бързаци.

Трябва да уточня, че съм от подраняващите.

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Предполагам, че закъсняващите точно толкова ненавиждат невротизираните бързаци.
...
А тези, които са точни и не бързат нервно, как са?

# 32
  • HH
  • Мнения: 3 264
Предполагам, че закъсняващите точно толкова ненавиждат невротизираните бързаци.
...
А тези, които са точни и не бързат нервно, как са?

И те са хора като останалите  Peace

# 33
  • Мнения: 73
Добре че няма такива торби край мен.биха ме извадили от равновесие.

# 34
  • Мнения: 14 654
Закъснявай, щом има кой да те чака. Принципно съм на мнението на Лиляна, но не толкова крайно.  Имам една близка, която е от закъсняващите и не искам да я игнорирам, просто отивам половин час след уговорката. Интересното е, че тя ми звъни точно пет минути, след като е зачакала, да провери идвам ли, но иначе не се впечатлява, че ти й звъниш от мястото на срещата, а тя тамън излиза.
А колкото до навиците, които не се променяли - променят се с подходяща мотивация. Ако те уволнят от работа заради редовни закъснения, на следващата позиция много ще се постараеш да си точен.

# 35
  • Мнения: leet
Аз само не разбирам, защо някой, като споделя проблем (спрямо неговите разбирания) трябва да бъде категоризиран, като "мърда", "торба", "нещастни" и прочие?

# 36
  • София
  • Мнения: 4 328
невротизираните бързаци според мен са именно тези, които обикновено закъсняват Simple Smile
няма нужда от крайности.

DV84, ако отглеждаш детето си в Щатите, социалните няма да ти дадат много шансове след първото закъснение Peace

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...

И те са хора като останалите  Peace
Хора, които проявяват уважение към останалите, които са свързани с тяхната точност - среща, работа.
Много важно, че си е изтървала някакъв полет, ама да караш хората да те чакат, щото си си втълпила, че си такава, не говори добре за такива хора.

# 38
  • Мнения: leet
невротизираните бързаци според мен са именно тези, които обикновено закъсняват Simple Smile
няма нужда от крайности.

DV84, ако отглеждаш детето си в Щатите, социалните няма да ти дадат много шансове след първото закъснение Peace

Не го отглеждам там, а и към момента съм далеч от посещение от социалните. Да чукам на дърво.

# 39
  • Мнения: 11 523
Смешни разбирания за УВАЖЕНИЕ. Аз не чакам да ме уважават по часовник

Предполагам, че закъсняващите точно толкова ненавиждат невротизираните бързаци.
...

А тези, които са точни и не бързат нервно, как са?

Някой хора по което и време да дойдат, като са неприятни такива си остават.

# 40
  • Мнения: 3 784
Конкретни неща, които можеш да направиш:

- обърни внимание колко време ти е нужно да се приготвиш и придвижиш. Примерно, днес си отишла на работа в 11 - в колко си станала? Ако си станала в осем и си пуснала една пералня, значи утре, за да си на работа в 9:30, трябва или да станеш в 6:30, или да спестиш пускането на пералня и да станеш пак в осем.

- постави си за цел да отиваш половин час по-рано. Както си свикнала да закъсняваш, ще закъснееш с половин час спрямо "твоя час", но ще си абсолютно точна за човека, с когото имаш среща. Примерно, трябва да си на работа в 9:30. Реши, че ще си там в 9:00, за всеки случай, и ще се озовеш там в 9:30  Laughing

- не се разтакавай. Понякога, когато човек види, че е готов навреме, че и доста по-рано, си казва "Аз сега ще имам време да свърша това и онова, я да взема да го направя." Не. Отивай директно, другите неща - после.

- слагай си "маржове". Примерно - мислиш, че ти трябват 30 минути, за да стигнеш до работа. Предвиди си 50. Или, преди дадена среща, трябва да минеш през някоя банка и знаеш, че обикновено там ти отиват 15-ина минути. Предвиди си 30.

Ако просто търсиш материал за статия и видя съветите си някъде из сайтовете, ще си поискам хонорара.  Laughing Mr. Green Mr. Green

# 41
  • Мнения: 14 654
Обикновено закъсняващите могат и да са точни, стига да имат голям интерес или пък да знаят, че ги грози санкция, тогава не закъсняват. Закъснява се за уговорки с приятели най-вече, защото си знаеш, че са ти свикнали и кой знае каква последица няма да има. Това го правят хора, на които не им дреме особено за другите.

# 42
  • Мнения: leet
Вълшебница, спокойно - ще се изплатя! Ама с моята точност, не се знае кога  Mr. Green Мерси  Hug

# 43
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Как си с желанието да държиш под контрол света около теб /събитията, околните/?

# 44
  • Мнения: 6 709
Закъсняването може да е дреболия, но аз не бих имала доверие и за нещо важно, свързано с периодично закъсняващ човек.Ще имам едно на ум, че този човек може да ме издъни-важна среща, свързана с работа, бизнес, ангажименти с деца, пътувания и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт