Банята - 26-та тема

  • 122 186
  • 732
  •   1
Отговори
# 615
# 616
  • Мнения: 171
  Ако има само 1 сифон на пода в душ-зоната, а тя е ниво надолу, добре ли е? Банята е малка 1.3/2м., като душът ще е а 70 на 100, отделен със завеса. Вратата е на тясната стена, а душът на другата тясна. По средата мивка и евентуално моноблок.

# 617
  • Мнения: 6 297
 Ако има само 1 сифон на пода в душ-зоната, а тя е ниво надолу, добре ли е? Банята е малка 1.3/2м., като душът ще е а 70 на 100, отделен със завеса. Вратата е на тясната стена, а душът на другата тясна. По средата мивка и евентуално моноблок.
По ръба, където ще се прави (вкопава) душ зоната външните плочки се правят на нивелация по принцип. Ако сифона е един,  няма да се изтича водата там ако миете с течаща вода пода или стане друг инцидент. Обикновено се слагат сифон във вкопаното корито със собствен наклон на пода и един отвън, към който се завърта другия под.
Щом ще слагате завеса нивелация по ръба на коритото реално не Ви е нужна, но не знам колко ще е красив така пода.

# 618
  • Мнения: 171
 Ако има само 1 сифон на пода в душ-зоната, а тя е ниво надолу, добре ли е? Банята е малка 1.3/2м., като душът ще е а 70 на 100, отделен със завеса. Вратата е на тясната стена, а душът на другата тясна. По средата мивка и евентуално моноблок.
По ръба, където ще се прави (вкопава) душ зоната външните плочки се правят на нивелация по принцип. Ако сифона е един,  няма да се изтича водата там ако миете с течаща вода пода или стане друг инцидент. Обикновено се слагат сифон във вкопаното корито със собствен наклон на пода и един отвън, към който се завърта другия под.
Щом ще слагате завеса нивелация по ръба на коритото реално не Ви е нужна, но не знам колко ще е красив така пода.


   Да разбирам ли, че ако е с 1 сифон вкопаното корито трябва да е с нивелация, а останалата част с наклон към него? Това е всъщност нашата идея. Не ми се иска да слагаме 2 сифона, много е малка банята. При положение, че има нивелация как няма да се изтича водата? Последното изречение за нивелация по ръба на коритото и слагането на завеса не го разбрах.

# 619
  • Мнения: 6 297
Ами няма как по плочки монтирани на нивелация вода да се изтича, в която и да е посока. Това е равна хоризонтална плоскост. Прието е последните плочки по ръба, където ще слиза надолу коритото да се монтират на нивелация, най-вече заради монтаж на стъкла на кабина.
Вие ще слагате завеса и ако НИКОГА не мислите да слагате стъкла, нивелирани плочки по ръба не са Ви необходими на всяка цена.
Като сложите един сифон само във вкопаното корито ще трябва външния под да се завърти около това корито с наклон надолу, да се задигне по краищата и пред вратата, там ще ви стане най-високата точка в банята. Вътре в коритото си се прави наклона към самия сифон. Това е.

Последна редакция: ср, 19 окт 2016, 10:00 от drago_2008

# 620
  • Мнения: 5 234
Мерси за коментарите.
И при нас банята е малка и си мисля да затворим единия сифон и да остане само този в душ пространството и всичко да се наклони натам. То да е едно ниво надолу и ще има врата хармоника.
Същевременно ме е страх без праг да не излиза вода навън и да се мокри банята, това ми е кошмара. Simple Smile

# 621
  • Мнения: 1 416
Здравейте лятото ремонтирахме банята и сложихме нова лира.Сега когато пуснаха парното тя е студена.Обезвъздушихме я,но пак е студена.Казаха ни че тези новите лири били такива и не топлели.За мен това е абсурдно.Вие имате ли такъв проблем.Парното е ТЕЦ.

# 622
  • Мнения: 6 297
Това е абсурдно. Ако имате спирателен кран развийте леко едната тапа ако има как и вижте пълна ли е с вода и водата с каква температура е. Няма как да влиза вътре вряла вода, а тя да е студена освен ако няма изолация или нвметална, за да не провежда топлина Joy

Последна редакция: ср, 19 окт 2016, 15:26 от drago_2008

# 623
  • София
  • Мнения: 1 742
Отворили ли сте двата крана.

# 624
  • Мнения: 1 416
Пипахме тръбите и тази която влиза в лирата е студена.или няма достатъчно налягани или не е свързана както трябва.Според мен е второто.
лирата е пълна с вода но студена
да всичко е отворено

# 625
  • Мнения: 6 297
Ако нямате отделни спирателни кранове сложени допълнително или имате и те са отворени се обадете на човека, който ви е свързвал лирата да дойде. Няма как да няма налягане ако другите Ви радиатори са горещи. При такива повреди нищо няма да е топло.

# 626
  • Мнения: 1 416
спирателни кранове към самата лира няма.ние сме на база и навсякъде парното е пуснато и съответно еднакво топло.точно с този,който ни монтира лирата говорих и той ми даде това абсурдно обяснение.Колкото повече гледам тръбите,т,олкова повече вярвам че не ги е свързал правилно.Лирата е от тези,които приличат на стълба.Като застанеш срещу нея водата влиза отдолу вдясно и излиза отдолу вляво.Според мен трябва да влиза отгоре и да излиза отдолу.Вашите как са?

# 627
  • Мнения: 6 297
Дай снимка.
Да нямате глух кран от ляво и да не е развит. Обикновено се развива с шестограм или отвертка.

# 628
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Да ви питам как ви се струва стъклен параван за душ да се монтира с просвет от пода? Т.е. да не е стъпил на пода, а да е на милиметри разстояние. Искам да отделя душ пространство с параван, но не искам праг, защото там където ще се влиза в душ пространството няма да има врата и ще ми стои грозно този праг, като място за спъване. Не искам и различни нива. Още по-грозно ми е. Помещението има два сифона. Предложих на майстора да направи два наклона на пода, които да се събират точно където ще стъпи паравана. Разбира се ще се получи фуга там и ще се прекъсне шарката на плочките, но паравана ще е стъпил плътно на пода. Той ми обясни че водата ще преминава отвъд тази фуга/граница и ще се стича чак към другия сифон. Предложи да запушим единия сифон и да направим банята с наклон към душа, а паравана да има просвет при пода. Така пък 100 % ще излиза вода под него, но поне ще се връща към сифона в душ пространството. Банята е около 4 кв. Какво мислите? Кое ще е по-удачно?

# 629
  • Мнения: 6 297
Не разбрах защо трябва да запушвате единия сифон? Да направи наклоните така, че да отиват към двата сифона или не може?
 Като няма да имате праг ако е само стъкло то може да стъпи на пода като или му се слага силиконово уплътнение, от което няма как да излиза вода, или се слага П-образен метален профил с уплътнение, който се захваща за пода и пак не позволява да минава вода. Седи красиво.

Последна редакция: ср, 19 окт 2016, 21:32 от drago_2008

Общи условия

Активация на акаунт