Познай коя е книгата - 14

  • 47 911
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 38
Мисля, че е "Климати" на Андре Мороа

# 721
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Емонаха, поне автора е този, Артемис вече ни е дал верния отговор. Давай новата загадка ти  Peace

# 722
  • Мнения: 38
И те го прегърнаха и целунаха и го заведоха в двореца, и го облякоха с хубави дрехи, и му сложиха корона на главата и скиптър в ръката, и в града до брега на реката то царува и бе негов господар. С голямо правосъдие и милост се отнасяше към всички, злия магьосник пропъди, на дърваря и жена му изпрати богати дарове, а на децата им въздаде почести. Не допускаше никой да бъде жесток към птица или звяр, а учеше на обич, нежност и милосърдие, на бедните даваше хляб, на голите даваше дрехи и в страната имаше мир и благоденствие.
И въпреки всичко не царува дълго. Толкова голяма е била мъката му и толкова жесток огънят на неговото изпитание, че само след три години умря. А тоя, който дойде след него, бе безсърдечен властелин.

# 723
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Хорхе Букай ... или пък Паоло Куельо ?

# 724
# 725
  • София
  • Мнения: 6 132
Някоя от приказките на О.Уайлд?

# 726
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 177
Скрит текст:
И те го прегърнаха и целунаха и го заведоха в двореца, и го облякоха с хубави дрехи, и му сложиха корона на главата и скиптър в ръката, и в града до брега на реката то царува и бе негов господар. С голямо правосъдие и милост се отнасяше към всички, злия магьосник пропъди, на дърваря и жена му изпрати богати дарове, а на децата им въздаде почести. Не допускаше никой да бъде жесток към птица или звяр, а учеше на обич, нежност и милосърдие, на бедните даваше хляб, на голите даваше дрехи
и в страната имаше мир и благоденствие.
И въпреки всичко не царува дълго. Толкова голяма е била мъката му и толкова жесток огънят на неговото изпитание, че само след три години умря. А тоя, който дойде след него, бе безсърдечен властелин.

Андерсен винаги свършва зле  Mr. Green

# 727
  • София
  • Мнения: 6 132
Андерсен винаги свършва зле  Mr. Green
Не и при Дисни. Laughing

# 728
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Някоя от приказките на О.Уайлд?

 И аз мисля, че е от Уайлд. Така красиво пише той.

# 729
  • София
  • Мнения: 6 132
Не е "Щастливият принц", защото той приживе не е щедър.  newsm78

# 730
  • София
  • Мнения: 1 223
"Звездното дете" е. Скоро се опитах да я чета на малкия, ама  Cry

Не искам да пускам загадка, така че не ме бройте.

# 731
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Ако ти не щеш, и ако Уайлд е верен отговор, тогава Спунк трябва да е Thinking

# 732
  • София
  • Мнения: 1 223
И според мен трябва да е Спунк, освен автора е написала и "приказки".

Интересно ще ми е авторката на загадката да напише от коя книга е загадката, понеже "Приказки" ги има издадени в доста разновидности от заглавия.
Аз лично имам две, едната е старо издание с твърди корици - "Приказки", а другата е по-ново, което подариха на сина ми - "Щастливия принц", поредица "Майстори на приказката" на издателство ПАН.

# 733
  • София
  • Мнения: 6 132
Пускам цитата по спомен, защото не успях да открия произведението в нета, а хартиеното издание е в дома на родителите ми. Ако прецените, че загадката е некоректно зададена, някой друг да пусне нова.

Скрит текст:
Как устните си да науча аз да казват "сбогом"?
Те никога на ще запомнят страшния урок,
защото щом поискам да ти кажа "сбогом",
те викат, викат пак "Обичам те!"
Как мога аз бунтовниците да упреквам?
И как едната устна ще нахока другата?
И двете са виновни и отказват
да произнасят пагубната дума.

Редактирам се, защото открих книгата. Цитатът вече е точен. Само една дума бях сбъркала.  bowuu

Последна редакция: сб, 18 фев 2017, 19:49 от Спунк

# 734
  • Мнения: 1 786
Заповядайте в следващата тема!  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=966358.new#new

Общи условия

Активация на акаунт