Бързо, хранително, балансирано и икономично хранене - 2

  • 66 518
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 711
закуса смуути с манго и замразени горски плодове и сандвич с пълнозърнест хляб, вегански салам и сиренце и кафеви домати, на които им забравих името  Laughing

Скрит текст:

обядът отново е под въпрос, на път за работа ще си взема нещо

вечеря мусака. От снощната, стана много хубава. За първи път използвах пушен червен пипер. Не съм възхитена, но ММ през цялото време се навърташе около печката и предполагам на него му допадна аромата  Wink

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 26 549
Днес за закуска 2палачинки с лютеница и извара,към 10ч.-бяло фрапе с кокосова сметана,обяд-фреш от портокал,следобед-фреш от портокал,пъпеш,вечеря-салата от домати,чушки,градинска салата,извара,песто.

# 62
  • Мнения: 1 345
Закуска- за малкото дете -овесени ядки с масло и сирене,за мен и голямото - смути от боровинки, арония, чиа, кокосово масло и орехи
 обяд за децата леща,за мен - 50 грама кашу
 вечеря за всички  - пилешки бутчета с картофи и салата от домати и краставици

# 63
  • Мнения: 711
Amanda, точно в момента и аз обядвам с кашу  Laughing

Doli, много ми се прияде солена палачинкова торта, обожавам я, а никога не съм се опитвала да направя. Тази зима съм се зарекла!

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 26 549
Никога не съм правила и не съм яла палачинкова торта,...бързо свършват палачинките

# 65
  • Мнения: 37
Понеже вчера не успях да споделя менюто - закуската ми беше кафе без захар и без мляко, на обяд хапнахме картофи на фурна, а вечерята ми беше салата (айсберг, късчета пилешко месо, синьо сирене, домат, краставица и сос за салата цезар)

Днес за закуска бяхме на път и си позволихме да си вземем закуски (не бяха мазни банички, но бяха с лютеница и колбас Simple Smile ) Обядът ми беше пиле фрикасе, а за следобедна закуска - праскови и много диня (събрали сме се само нейни фенове  Grinning ). Вечерята беше лека салата.

# 66
  • Мнения: 711
Като чуя за пиле фрикасе и ме връхлитат спомени за детската градина, там постоянно го сервираха  Joy Отне ми близо десетилетие да превъзмогна вида му и да се престраша да го опитам отново. Сега си го хапвам без проблем, ама само когато майка ми направи, аз не съм пробвала.

Doli, аз палачинките ги правя с бадемово/кокосово/соево мляко и се получават добре. Изобщо не личи, че не са с краве. Това го казвам в случай, че реша да са по-диетични. Иначе последните палачинки, които правих, бяха с шоколадово мляко и бяха кафеви на цвят. Намазах ги после с течен шоколад и и сложих банан, калорийна бомба отвсякъде  Shocked

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 26 549
Сигурно са хубави с бадемово/кокосово. Не съм правила,но може и да пробвам...
Сега гледам по тв за храните в Сингапур,много ядат тез хора,по всяко време на денонощието. За закуска риба,ориз,пържено,сосове...а са слаби Thinking

# 68
  • Мнения: 711
Сигурно са хубави с бадемово/кокосово. Не съм правила,но може и да пробвам...
Сега гледам по тв за храните в Сингапур,много ядат тез хора,по всяко време на денонощието. За закуска риба,ориз,пържено,сосове...а са слаби Thinking

Може би защото ядат чиста храна и много риба, не пият и газири/сладки напитки. Вероятно не се и стресират колкото в по-развитите държави, карат колело... това са моите теории  Mr. Green Японците също ядат много ориз и пържено, но и те са слаби. Другата ми теория е, че приготвят лично храната си, а не се тъпчат в полуфабрикати.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 26 549
Много пържено ядат,хранят се с улична храна със съмнителна хигиена. Може лютото и многото пикантни подправки да е от значение за метаболизма им Thinking

# 70
  • Мнения: 3 743
Amanda, Doli, mimi.7299 съчувствам ви за храносмилателните проблеми Hug

Вчерашното ни меню

закуска - домашна баница със сирене и диня; за мен огромна ябълка и 3 в 1
обяд - за помен: салата от домати и краставици и маслини, боб и зеле, кюфте и кебапче и жито
следобед - капучино; децата не пожелаха закуска
вечеря - постни пълнени пиперки с ориз с краставица с кебапчета

# 71
  • Мнения: 711
Аз от вчера не мога да спра да си мисля за палачинки и това ще е закуската. Малко късно стана (10:30 е тук), обаче имах нужда да се наспя. Ще направя с мед, конфитюр някакъв и сиренце - отделно, обаче, не сме любители на смесването на сирене и сладко.

За обяд ще чоплим нещо, под въпрос е още.

Вечерята ще е лещичка и салатка от печен пипер.

Наскоро имах период, в който всеки ден ядях домати... Е сега не искам да ги виждам и така се развалят в хладилника  #Cussing out

Последна редакция: ср, 24 авг 2016, 21:40 от Ехи

# 72
  • Мнения: 37
Днес похапнах морков за закуска, колкото и необичайно да е за мен Grinning Обядът вкъщи беше супа от боб със салата от домати. Следобедната ми закуска беше кафе и плодове. За вечеря хапнахме солени катми като всеки си слагаше различни добавки - сирене, домати, месо и т.н.

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 26 549
З-трахана със сирене и масло
    10ч.фрапе с кокосова сметана
    11ч.еспресо с кокосово масло Crazy
    2с.л.нутела Embarassed
О- 1/2пилешко печено бутче
    към 16ч.кофичка кис.мляко 2,9%+вафла на хармоника с Лимец
В- пилешко крилце печено+дом.лютеница
     диня и грозде

# 74
  • Мнения: 1 345
Doli, азиатците ползват мазнини с висока точка на прегаряне /сусамово олио и т.н/, рядко пържат на маслена баня, а дори и тогава често доготвят нещата на пара, да речем китайските бао бън питки. В техниката пържене с бъркане олиото се загрява до димене и продуктите по-скоро се сотират. Иначе казано, азиатците ползват мазнини, които не дават наситени мазнини, богати са на омега мазнини, продуктите също са богати на омега мазнини, а порциите им са малки. Въглехидратите идват основно от ориз и ядки, глутен реално няма, а порциите са малки. Млечни продукти също реално нямат. Е, на какво отгоре да пълнеят. Може, ама ако са се ояли и олежали, де.
Днес
закуска - варени яйца и домат
обяд - аз 50 грама бадеми и един малък банан, децата са яли при майка кюфтета с доматен сос
вечеря пълнозърнест хляб с хумус и салата от домати и краставици , за мъжа ми пържола в добавка

Общи условия

Активация на акаунт