Бързо, хранително, балансирано и икономично хранене - 2

  • 66 559
  • 752
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 743
Amanda, много хубаво си описала азиатската кухня Hug

И аз мисля, че с мазнината е много лесно да се прекали. Знам, че изчисляването на калории се отрича от някои режими, но аз все пак съм на мнение, че при отслабване имат значение. И аз никога не готвя на маслена баня и едно шише с авокадово олио го ползвам поне няколко месеца Peace

Вчера

закуска - пъпеш и домашно подквасено мляко от пр. мляко от автомат Heart Eyes с 3 в 1 и специално кафе Фитнес като Инка, но с 16 билки;
обяд - аз го пропуснах Blush; децата ядоха на ресторант
следобед - 3 в 1; на децата направих от нашите ледени близалки с кис. мляко, праскови, круши и орехи; даже племеницата, която предпочита купени сладоледи, много ги хареса и каза пак да направя Heart Eyes
вечеря - панирани сиренца, пилешки хапки с картофено кюфте с домати и краставици; децата почти не ядоха; много яли на обяд Laughing

# 76
  • Мнения: 29 269
Ние с една колежка мъчим да сме на 90 ДД, днес ни е ден ВХ,
З плод
О две филийки с лютеничка домашна и салата домати и краставици
В прегеших, пилешка супа с една филийка Embarassed и пъпеш Simple Smile

# 77
  • Мнения: 1 348
Галче, стана ми интересно това кафе. Кое е?
за днес закуска - пак варени яйца
обяд пържола със салата
вечеря лозови сарми с мляно месо, ориз и домати нарязани отделно
Знам си, че като го подкарам протеиново от закуска, поглъщам много сумарно като калории,но ми се стори, че се е появил някакъв целулит от повечкото въглехидрати и реших да го поизчистя
Децата са били цял ден на гости и са яли там кюфтета и салата, закусиха овесени ядки с кисело мляко

# 78
  • Мнения: 3 743
Amanda, ето това е кафето:

Ние вчера пак бяхме в движение по туристически обекти Laughing

# 79
  • Мнения: 532
Белени семки с кисело мляко се оказа добър избор за закуска. 200гр какъвто и да са вид ядки или семки не мога да изям, та тук минах само с няколко шепи и половин кофичка мляко и съм доста заситена.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 26 693
Ама как 200гр.?! Повече от 100гр.на ден не бива,много са калорични.
Днешната ми закуска е от козе кисело мляко с чия,канела и люспи от елда.
Вчера карах на фрешове и фрапета,беше лунна диета Wink

# 81
  • Мнения: 532
Това казвам, невъзможно е да се изяде толкова. Дали съм погълнала и 50-тина грама. Т.е. ще карам известно време с тях.

# 82
  • Мнения: 3 743
laseen, и аз мисля, че е добра комбинацията, като цяло нещо което е голямо като калоричност, но малко като количество, и още нещо голямо като обем и по-малко като калоричност. Например дори и чипс да ядеш, ако го комбинираш със зеленчуци или доматен сос или лютеница например доста трудно можеш да изядеш голямо количество, а ако ядеш само чипс, можеш да изядеш цял голям пакет и за още да питаш даже Wink Поне при мен е такъв ефектът Peace

# 83
  • Мнения: 532
Само ако доматеният сос и лютеницата са ти домашни. Нямам вяра на купешките. Освен ако не съм си взела домати в буркан и да си ги разбия. А чипс не съм яла... от година може би. Аз и пърженото избягвам, освен от време на време някой кюфтак. А чипса го пропускам, защото ядох американски. И разбрах защо тия хора са дебели. Безобразно вкусни са, същото важи и за сладоледите им. Сигурно в една хапка има повече захар и сол, отколкото използвам за готвенето си цяла година, но е така балансирано, че се размазваш. И там с една опаковка просто не се оправяш. Докато тукашните ни боклуци, то все едно ям шперплат и е лесно да пропускам.

Последна редакция: пт, 26 авг 2016, 17:29 от laseen

# 84
  • Мнения: 1 348
Галче, ще си го взема това кафе, любопитно звучи. Благодаря  Hug
за днес закуска:  банан /няма нищо друго на работа, което да става за ядене/. А не мога да разнасям храна, тежка ми е чантата, нямам хубави кутии и храната после изглежда ужасно.
обядо-вечеря :гювеч със свинско, тиквички, патладжани, моркови, домати
за децата съм сварила и царевица
Няколко пъти съм яла чипс досега. Като бях дете, имаше само един в малки, мазни пакетчета и съм опитвала веднъж, стана ми супер гадно и после съм си взимала по едно-две парчета няколко пъти, но не ми хареса особено. Правила съм и нещо като домашен - рязани на  тънко картофи с малко мазнина върху хартия за печене /заради малкото, което е фен на всякакви гадости, които открива, че другите ядат/. Но знам, че Галчето нямаше предвид това да обсъждаме чипса - при мен важи същото за комбинацията нискокалорийна -висококалорийна храна, освен в моментите, ако не почна от пържолата и за десерт да си оставя салатата, че повече я обичам. Тогава, ако съм гладна, си излапвам цялата пържола, независимо колко е голяма. Та трябва да се яде успоредно и комбинирано за по-малко калории.

# 85
  • Мнения: 711
Ако трябва да избирам между чипс и сладолед, сигурно има да мисля поне седмица  Laughing Днес се чудех какво да готвя за вечеря и реших да проверя фризера, току-виж изскочи някой пакет месо или риба. Нищо подобно! Имаме 10 кутии сладолед + огромна сладоледена торта. Останалото са замразени зеленчуци и замразен бульон. Наскоро открих един сладолед, просто не мога да се спра като го почна, както казва  laseen много добре са го нацелили  Laughing

Закусих със замразена пица, защото нямах никакво желание да си приготвям каквото и да е, а и докато се печеше успях да свърша малко домакинска работа.

За обяд може би ще изям ананаса, който вече седмица стои изоставен в хладилника.

Вечерята ще е салата + картофени кюфтета с чеснов сос, като под картофени кюфтета разбирайте това

# 86
  • Мнения: 29 269
Аз днес съм повече от гладна Simple Smile
З банан
О салата, картофена крем супа
СЗ един буркан сварени зеленчуци във вода и лъжичка зехтин
В печени червени чушки с оцет и олио

# 87
  • Мнения: 3 743
laseen, така си е за американските "сладости" и "солености".

Аз затова ги уча моите деца и се надявам да се научат да различават храната за тялото от вкусовите си усещания, т.е. да знаят, че разните "вредности" са само за опитване и не водят до наяждане, а до разяждане Joy и не доставят нищо необходимо на организма Rolling Eyes

Аманда, много точно си го казала bouquet Точно това е и моето мнение и за реда на ядене съм съгласна. Обемната храна или преди или заедно с основното по-високо калорично ядене.

Ехи, аз изобщо няма да се чудя, ако трябва да избирам между сладолед и чипс Laughing И само на сладолед мога да живея Blush но понеже не е възможно, само го опитвам купения и то много рядко. Шоколадът е най-честото ми прегрешение, но понеже нямам проблеми с кг, успокоявам се с факта, че тъмният бил полезен Mr. Green

Днес менюто

закуска - диня, праскови, овесени курабии с три съставки с банан и орехи; 3 в 1 и кафето фитнес и ледените близалки този път с подквасено мляко от домашно пр. мляко, слънчогледов тахан с мед и банан.
обяд - телешко варено от моя татко Heart Eyes със салата от домати и краставици
следобед - смокини със сурови бадеми
вечеря - панирани пилешки бонфиленца в корнфлейкс с пълнозърнеста франзела и салата от домати и краставици

Утре сме пак на път Sunglasses

# 88
  • Мнения: 29 269
Галче, това всичкото написаното успя ли да го изядеш? Simple Smile Hug

# 89
  • Мнения: 3 743
Мими, разконспирира ме Wink аз изядох една курабия, по-скоро мъфин-кексче беше с една голяма праскова; ледените близалки бяха за децата Whistling
Обядът и вечерята чинно си ги изядох hahaha

Общи условия

Активация на акаунт