Ясли в Бургас

  • 21 843
  • 99
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 111
Ние сме записани през 2006., и в 2те ясли номерата важат.

# 76
  • Мнения: 917
Е,супер значи може и по рано.Старшата готина ли е? Като цяло доволна ли си от яслата,дъщеря ти свикна ли бързо?Извинявай за въпросите,ама нали знаеш в този момент какви размисли и страсти бушуват ooooh!
старшата изглежда разбрана. малката от начало плачеше , но само докато я оставя. за две седмици свикна и даже почна да ходи със желание. като я спрях даже ми е вдигала скандал, че не я водя. храната ми се струваше малко, която я дават, защото мойта е много злояда, а там казваха че всичко си изяждала, а като я вземех от яслата до вкъщи не издържаше от глад. бяха ме разочаровали, когато се прибра малката цялата нахапана и синя, с рани по ръцете - от китките до рамото. щях да си кажа, хайде как да е, но те тръгнаха да ми обясняват, как сигурно така съм я била завела. тва най-много ме разочарова, че се опитаха да ме направят на луда. направо ми паднаха в очите - и старшата и любиматна ни госпожа Брайкова. други проблеми не е имало. от начало малката ходеше два дни до обяд и на третия я оставих за цял ден. обще взето съм положително настроена, защото бързо свикна и ходеше с огромно желание. като видеше децата и сестрите и забравяше за мен

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 213
Калисто, пусни си където искаш детето само не и на тази на "Републиканска" Peace
Макар че познавам две майки, на които децата им бързо свикнаха там и те са доволни, аз никак не я харесах. Въпросът с парното също е много важен - аз си пуснах детето там през зимата (и го спрях), там е една стара къща без парно, с климатици, но те са само в стаите - в коридорите и в банята (толкова силно казано "банята") има духалки, които я работят, я - не. Стаята за спане ми я показаха и докато децата са в дневните стаи, там не се отоплява и все едно си навън ("ама то бързо се стопля"), то само отоплението да беше...

# 78
  • Мнения: 917
а има ли деца, който вече ходят в Щурче в Лазур

# 79
  • Мнения: 1 111
bubi4ko и rolela благодаря ви! Колебанието за яслата е единствено за това,че тази на Републиканска ми е по близо,но въобще не ми харесва като база.Пък и много лоши отиви чувам напоследък,за това се спирам на Щурчето.Много майки предпочели варианта за по близка ясла,после съжаляват.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Здравейте момичета! Дъщеря ми ходи в ясла Щурче.Какво да ви кажа...в рамките на нормалното е всичко.На прима виста се сещам да споделя,че всички групи/4/имат и климатици освен парното и е доста топличко.Менюто им изглежда много добре,но само на хартия/залепено на входа/.Преди 2 месеца попитах какви плодове им дават и госпожата беше искрено учудена:Ама ние от много време нямаме плодове в менюто,освен ако някой родител не донесе.Или примерно пише някаква закуска ,която се приготвя в кухнята,а като си оставиш детето се чува как лелката врещи на децата да грабват баничките и да закусват.Та така.Тери ходи миналата година май и юни,а после тръгна пак от септември.За извеждане в двора също не се споменава.Ами това е.Ако нещо по-конкретно ви интересува питайте.

# 81
  • Мнения: 3
А знаеш ли кога мога да подам молба в Щурче и кога са приемите?

# 82
  • Мнения: 2 577
Искам да използвам темата, за да попитам в колко часа си взимате децата от ясла ?
Откак дъщеря ми спи вече там, казваха в началото да я взимаме в 15.30 . Два-три дни ок. Ама вече трета седмица... Един ден майка ми отиде в 16.10 и й направили забележка  Rolling Eyes По мои наблюдения около 16-16.30 почти всички деца вече са взети. Чудя се защо при положение, че за едни работещи родители на редовна смяна това е невъзможно.
Работното време по наредба е до 19ч. с деца  Naughty   

# 83
  • Мнения: 227
Амелиа,не се чуди,а говори с учителките.Не би трябвало да изискват от вас по-рано да си взимате детето.Когато имаш възможност(разбира се,в рамките на работното им време),тогава си го взимаш.

# 84
  • Мнения: 1 111
А знаеш ли кога мога да подам молба в Щурче и кога са приемите?
По всяко време се подават молби,въпросът е кога ще ви дойде редът.Ние сме записани 7м.2006г. и сега като проверявахме молбата ни беше първа в списъка.
Искам да използвам темата, за да попитам в колко часа си взимате децата от ясла ?
Откак дъщеря ми спи вече там, казваха в началото да я взимаме в 15.30 . Два-три дни ок. Ама вече трета седмица... Един ден майка ми отиде в 16.10 и й направили забележка  Rolling Eyes По мои наблюдения около 16-16.30 почти всички деца вече са взети. Чудя се защо при положение, че за едни работещи родители на редовна смяна това е невъзможно.
Работното време по наредба е до 19ч. с деца  Naughty  
Е как до 16.30 ,ние примерно преди 17.30 няма да имаме възможност да взимаме детето.Това във всички ясли ли е ?
margo71
В щурчето до колко се вземат децата.Имам спомен,че пишеше работно време до 18.30

# 85
  • Мнения: 1 298
В яслата в Славейков дават плодове.Или поне така пише на менюто  Thinking
Амелия тук работят до 18ч. с деца доколкото разбрах  Rolling Eyes Но ние си го взимаме в 16ч. понеже имаме възможност. Попитай до колко най-късно можеш да я оставиш  Wink

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
В Щурчето на вратата пише до 18 часа.Аз 2-3 пъти взех Тери към 17:10 часа и бяха останали само 3 деца и моята плачеше.Сега се вземаме в 16:30 и до 18 часа седи при мен на работа.Много ми се иска да я вземам по-късно,че ми е трудно да работя с нея,но пък от друга страна не искам да си тормозя детето и то да се чуди защо седи само и да и стане още по-противна яслата/тя все още си плаче и не иска да ходи/.

# 87
  • Мнения: 1 111
Е, който има възможност да взима по рано е добре,но аз нямам.Дано само госпожите да не правят физиономии.

# 88
  • Мнения: 323
има една ясла в центъра на "Демокрация"-точно на ъгъла и другата е на "Сан Стефано"-/синът ми ходеше в нея ,доволна съм/

# 89
  • Мнения: 917
Дени като беше лятото на ясла в Щурче, веднъж ходих до Варна та ми се наложи да я взема към 17,40. Беше последна горката. Иначе винаги съм бягала от работа и най-късно в 16,30 съм си я взимала. Наблюденията ми са, че всички бързат да си вземат децата от рано и все се намира кой да ги вземе, а баба, я дядо, я някой от родителите и това вече се е превърнало в масово явление. Може би, ако другите деца ги оставяха в яслата до 18ч и аз щях да си изкарам работният ден до край и след това да си взема детето, ама поради факта че ще седи само и ще ме чака. Та правя го заради детето, а не заради сестрите и лелки.

Общи условия

Активация на акаунт