Отслабване със Сиофор - тема 5

  • 77 405
  • 671
  •   1
Отговори
# 195
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 078
Преди около година, година и половина.

И на мен много ми пада косата от около година. Мойта щитовидна си е ок, скоро пак я изследвах. Ще се ходи при ендото да търсим причината.

# 196
  • Мнения: 1 693
Ох днес много се изложих , изядох две филии  вита на закуска, 1/3 шоколад на обяд и Пълна чиния с ориз за вечеря. Как се справяте без въглехидрати всеки ден? Два месеца издържах , но напоследък ми е много трудно. Мисля че не ми стига енергията за през деня. Много ли е вредно според вас да ядем бързи въглехидрати с метформина? В началото не ми се ядеше сладко и ориз, но от няколко дена много си мисля за такива храни и днес се наядох. Мисля си че май е време да увелича дозата на 3х 850, че такъв апетит ме гони

# 197
  • Мнения: 9 451
Аз пък умирам за плодове. Това е от лекарствата. Хляб почти съм изключила от менюто, както и газирано, ама пустото сладко не мога да го огранича напълно.

# 198
  • Мнения: 1 693
Аз по принцип не ограничавам плодовете- грозде и банани не обичам , а от другите си хапвам по един два плода през ден-два, даже сега бях един ден само на диня и сирене. То това са си витамини, дават енергия. Да попитам от както пиете хапчетата и сте на диета  забелязали ли сте да сте по уморени, разсеяни и да ви се пие повече вода от обикновено? Може само да си въобразявам но на мен честичко ми се случва напоследък изведнъж да се почувствам  много уморена и тогава малко шоколадче ме връща в кондиция. Но след него не пия хапче имам чувството че ще ми изяде енергията.

# 199
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 078
Аз без въглехидрати мога, карам от 2 години така с малки прекъсвания. Обаче диета на въглехидрати без мазнини си е живо предизвикателство, толкова е сухо всичко и много бързо ги намразваш Wink

# 200
  • София
  • Мнения: 8 000
На мен ендокриноложката ми каза да намаля ориза и картофите, но да не ги спирам изцяло, че щяло да стане по-зле. Естествено, говорим за умерени количества, не ежедневно и без вьглехидрати от сладко, тестено, напитки.
Искам да питам дали при някой друг се получава така: спортувам на обяд, като преди това закусвам. След спорта обядвам и около час и половина-два след  това започва зверско главоболие, което не се повлиява от нищо. Престанах да пия Метформина на обяд, но главоболията остават. Някакви идеи от какво може да е?

# 201
  • Мнения: 2 496
Провери си кр.захар около тренировката -преди,след ,след нахранване и след 2 часа.
Според мен,въглехидратите не трябва да се нулират ,не е необходимо ,а и ще се заместят с друго,което пак става глюкоза.Мазнините трябва да са нормално количество-такива ,че храната да е вкусна ,а не тричава.

Последна редакция: пн, 28 авг 2017, 19:04 от liola

# 202
  • София
  • Мнения: 8 000
Много благодаря за сьвета, явно ще трябва да проверя какво че случва с крьвната захар.

# 203
  • Мнения: 1 693
На мен ендокриноложката ми каза да намаля ориза и картофите, но да не ги спирам изцяло, че щяло да стане по-зле. Естествено, говорим за умерени количества, не ежедневно и без вьглехидрати от сладко, тестено, напитки.
Искам да питам дали при някой друг се получава така: спортувам на обяд, като преди това закусвам. След спорта обядвам и около час и половина-два след  това започва зверско главоболие, което не се повлиява от нищо. Престанах да пия Метформина на обяд, но главоболията остават. Някакви идеи от какво може да е?
От колко време го пиеш? И при мен беше така първия месец, намалих дозата и след 10 дни пак я увеличих. Аз вече повече от 2 месеца  го пия и още не съм стигнала 3 по 850, точно заради главоболието

# 204
  • Мнения: 1 467
Здравейте, пила съм Сиофор преди няколко години но и с него ми беше малко по-висок инсулина, и тогава лекаря ми го смени със Пиоглитазон, там нормализирах инсулина до 10 на гладно Simple Smile след време решихме да го спрем и да заложа на фитнес, и така без хапчета свалих инсулина до 9 Simple Smile За мен истината е в спорт, и се старая да отделям по 40 мин на ден за фитнес. Знам че за хора с ИР най-добре се отразяват силовите упражнения(повече от колкото кардиото)

# 205
  • Мнения: 54 646
То и 9 е много, продължавай с диета и спорт.

# 206
  • Мнения: 1 467
Мислите ли че 9 е много, нали референтната стойност е до 10 Sad

# 207
  • Мнения: 54 646
На гладно трябва да е колкото кръвната захар, до 6-7 най-много.
Нагоре вече не е добре.

# 208
  • Мнения: 1 467
Добре благодаря, продължавам упорито голям инат съм.
Впрочем вчера бях при моят лекар, споделих му че ходя на фитнес, храня се здравословно но не мога да отслабна много ( 173см 74кг който никак не ми личат, но искам да ги намаля) и ми предписа Цефамадар, уж хомеопатично, някой пробвал ли го е?

# 209
  • Мнения: 54 646
Глупости! Хапчета за отслабване?! Rolling Eyes

С висок инсулин няма как да отслабнеш.
Затова първо диета, без въглехидрати, после спорт.
И ще стане работата.

Ти консумираш ли тестени?

Общи условия

Активация на акаунт