Пазаруване от Aliexpress.com 50

  • 108 583
  • 730
  •   1
Отговори
# 675
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
Здравейте,
Днес получих кецове, поръчани от Aliexpress. Номерата им са еднакви, но като размер на подметка, се разминават с около 1см. Simple Smile



Проблемът е, протекцията ми изтече вчера, тъй като пратката се забави доста. До колкото разбирам, системата на Aliexpress е освободила вече парите към продавача. Сега като чукна на детайлите на поръчката имам все още активен бутон Disput. Писах му вече съобщение, за да му кажа за разминаването. Какво следва? До кога ще е активен бутона Open Disput и трябва ли да отварям такъв в конкретния случай?  newsm78


15тина дни е активен бутона  Peace

# 676
  • Мнения: 272
Благодаря. Вече си комуникирам с продавачът и предполагам ще ми измисли някакво решение, което да устройва и двама ни.

Имам още един въпрос. Тъй като ще поръчвам няколко бройки от определен продукт, се договорих с Китаеца за по ниска цена на този продукт. Каза ми да направя поръчката, той щял да коригира цената и аз да заплатя. Как точно става това изготвяне на поръчка, без да съм заплатил?

# 677
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
Благодаря. Вече си комуникирам с продавачът и предполагам ще ми измисли някакво решение, което да устройва и двама ни.

Имам още един въпрос. Тъй като ще поръчвам няколко бройки от определен продукт, се договорих с Китаеца за по ниска цена на този продукт. Каза ми да направя поръчката, той щял да коригира цената и аз да заплатя. Как точно става това изготвяне на поръчка, без да съм заплатил?

Правиш поръчка до момента, в който си въвеждаш картата и затваряш всичко Laughing

# 678
  • Мнения: 272
Като затворя всичко, ми изчезва и самата поръчка в меню "моите поръчки".  newsm78
(Може би, защото съм запаметил автоматично заплащане, без нужда от въвеждане на данните на кредитната ми карта.)

# 679
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
Като затворя всичко, ми изчезва и самата поръчка в меню "моите поръчки".  newsm78
(Може би, защото съм запаметил автоматично заплащане, без нужда от въвеждане на данните на кредитната ми карта.)

Да  Peace Когато е запеметена картата няма как да го направиш, защото поръчката завършва с плащане.
Изтрий картата и ще стане. Натискаш бутон Place order и спираш до там. Peace

# 680
  • Варна
  • Мнения: 283
Достатъччно е да промени начина на плащане. Под кредитната карта излиза "Друг начин за плащане". Кликва върху него и след това затваря поръчката.

# 681
  • Бургас
  • Мнения: 1 699
като чета горните постове имам въпрос към написаното
Един път ми бе сгрешен тракинга, отворих диспут че пратката в пратена другаде - след седмица си е получих, но междувременно затворих доброволно диспута и забелязах че надписа /опен диспуте/ пак се върна на мястото си и времето си продължи от където е спряло - все едно нищо не бе станало.
Тава което чета значи ли че втори път немога да ползвам /опен диспуте/ - след като бутона си седи

# 682
  • Мнения: 2 143
Тава което чета значи ли че втори път немога да ползвам /опен диспуте/ - след като бутона си седи

Опитай, но според условията не можеш да оспорваш повече от веднъж една сделка

# 683
  • EU
  • Мнения: 400
Благодаря на всички пишещи. Първата ми поръчка дойде  Hug Направих я на 7 ноември. Е, разбира се размера беше доста по-малък от обявеното в таблицата, но го очаквах - тъкмо подарък за сестра ми за Коледа. Очаквам си останалите 6 поръчки от 11 ноември.

# 684
  • Мнения: 558
Здравейте,ако на тракинга пише,че пратката е в София,това означава ли,че ще ми я препратят до моят град или ,че са объркали адреса...
Нещо не са ми ясни тези проследявания на пратките,както и как да разбера колко време ми остава ,ако искам да започна диспут.Ползвам мобилното приложение и ще съм благодарна на вашата помощ

# 685
  • Бургас
  • Мнения: 1 699
дай тракинга

# 686
  • Мнения: 34
Здравейте, прочетох всички обяснения относно правенето на поръчки от Али, но има някои неща, които не са ми ясни, защото никога не съм имала регистрация, а много искам да си направя понеже си харесах много неща Laughing. Едното нещо, което не разбирам е свързано със стойността на поръчката и ДДС-то, което ще трябва да платя и дефакто въпроса ми е такъв: Ако поръчката ми е под 30 лева, ще плащам ли ДДС? Другите ми въпроси са: Задължително ли е да си вкарвам номера на кредитната карта (извинявайте, ако въпроса ми е глупав, но досега не съм пазарувала с карта онлайн Embarassed)? Кой номер на картата трябва да въведа? И също така ще съм Ви благодарна, ако ми обясните подробно кога, къде и защо трябва да си снимам личната карта?
Благодаря предварително на отговорилите, ще следя темата с огромен интерес и скоро се надявам да започна и аз да споделям с Вас поръчките ми! Лека вечер!

# 687
  • Мнения: 5 281
Здравейте,ако на тракинга пише,че пратката е в София,това означава ли,че ще ми я препратят до моят град или ,че са объркали адреса...
Нещо не са ми ясни тези проследявания на пратките,както и как да разбера колко време ми остава ,ако искам да започна диспут.Ползвам мобилното приложение и ще съм благодарна на вашата помощ
Има тема за проследяване на пратки.
Пазаруване от Китай - проследяване и превоз на поръчките - 7
За оставащото време за диспут влизаш в My Orders, натискаш върху самата поръчка(картинката на продукта или името на продукта) и там ще видиш един таймер. Това е времето, което ти остава да отвориш диспут + още 15 дни след този срок.

# 688
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
Тава което чета значи ли че втори път немога да ползвам /опен диспуте/ - след като бутона си седи

Опитай, но според условията не можеш да оспорваш повече от веднъж една сделка
Ако диспутът е затворен преди отговорът от продавача - няма проблем, но ако продавачът е дал отговор официално в диспута мисля, че не може да отвори наново  Peace
Имаше такава схема по едно време - карат те да отвориш диспут уж за ти въстановят някакво намаление, бонус и т.н , приемат диспута и получаваш примерно 3-4$ , но не можеш да отвориш втори диспут за самата стока  Peace

# 689
  • Мнения: 2 143
Ако диспутът е затворен преди отговорът от продавача

...сделката се счита за приключена и парите ти са възстановени. За какво да отваряш втори диспут?
Ако не са... пак не можеш да оспориш арбитражното решение!

Общи условия

Активация на акаунт