Причините за затлъстяването при децата

  • 35 015
  • 237
  •   1
Отговори

Анкета

Причините за затлъстяването при децата:

Опции:

* Гласуването приключено: нд, 15 яну 2017, 05:10
* Може да изберете максимум 10 опции.

# 210
  • Мнения: 7 006
Имам наблюдения върху две момичета,набори на сина ми.Като се родиха си бяха съвсем ОК
Обаче,едното беше злоядо,и родителите се тръшкаха,че гладувало,като чувах реплики "Ми от сутринта е яла само една супа",а часът е едва 11 преди обед..Сътоветно тъпчеха с хрупанки,кубети и прочее боклуци..Към днешна дата,детето е н 10 години,тежи 60 кг. За последно като ги видях не можеше да изкатери една пързалка,и таткото я буташе отзад да помага,щото тя пищеше и ревеше,че не може,пук другите деца се катерили..
Другата пък реши,че детето и има астма,а те повечето лекари толкова си и могат и знаят..Тъпкаха я с лекове,боклуци  и кво ли не..Имам чувството,че мамата даваше мило и драго да се уреди с телк..Уредиха се де..Детето е вече на 13,и то е към 70 кила,а разбира се от астмата и помен няма..

п.п.Според мен всичко опира до яденето,и много малко са случаите когато е само ген ..Яж плодове,зеленчуци,сухари и извара ,пък недей тича,да видим колко пък ще се затлъстее от зеленчуците..
А инак,коли,фанти и всякви "натурални"сокчета с по амнайсет "Е"-та..Салами,колбаси,пилешкото месо е много вредно вече,защото е всичко друго ма не и пиле..
Преди години помня как в Гърция се смях на едни гърци,че не ядяли пилешко и не давали на децата,щото им растяли цици..И аз смях,смях..кви са прости видиш ли..Простата съм била аз разбира се,ма кой ти да е чувал преди 20 години за месо бъкано с хормони и консерванти..

# 211
  • София
  • Мнения: 38 199
И аз това се сетих - една от главните причини е престараването на родителите.

# 212
  • Мнения: 54 045
И аз това се сетих - една от главните причини е престараването на родителите.


Така е.
От глад никое дете, при налична храна, не е умряло.
Но много родители и баби държат да се изяжда някакво количество храна, по тяхна преценка. И децата дебелеят...

# 213
  • Мнения: 11 870
.Към днешна дата,детето е н 10 години,тежи 60 кг.

Детето е вече на 13,и то е към 70 кила,а разбира се от астмата и помен няма..



Тези родители са за едни сериозни социални служби. А децата лични лекари нямат ли, че да обърнат внимание?

Скрит текст:
Като си помисля, че аз на 18г. бях 60-63кг и бях дебела Sad А сега съученички ми казват Ауу, колко си слаба, ми не съм, отслабнала съм с 4-5кг, ама вие като бяхте по 48, аз 60, естествено, че бях дебела тогава.

# 214
  • Мнения: 54 045
И да каже нещо ЛЛ, какво от това?
Пак давам моя племенник за пример.
С наднормено тегло и високо кръвно, в седми клас. Rolling Eyes
ЛЛ го предупреждава да отслабне и да има повече движение.
Обаче те продължават с пиците и другите тестени у тях.
И аз говоря на сестра ми, но...,  няма сериозно отношение към проблема. Whistling

# 215
  • Мнения: 12 648
Между другото, французите не похапват между храненията и никога няма да ги видите, крачещи по улицата с баничка или дюнер в ръка.

# 216
  • София
  • Мнения: 38 199
А пък българите все - да има манджичка, супичка. Особено супичката за детенцето. Супичката като първо, с хлебче, после второ и трето... и става една ... дебела работа.

# 217
  • Мнения: X
Супичката с повече месце и зеленчуци, но без хлебче, си е ОК. Особено, ако е с истински бульон от кости.

# 218
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Между другото, французите не похапват между храненията и никога няма да ги видите, крачещи по улицата с баничка или дюнер в ръка.
Е, много ясно, че няма да ги видиш с баничка и дюнер. Виж с някой льо кроасон може  Laughing

# 219
  • Мнения: X
А пък българите все - да има манджичка, супичка. Особено супичката за детенцето. Супичката като първо, с хлебче, после второ и трето... и става една ... дебела работа.
Така сме свикнали и е в пъти по-добре от чийзбургер с картофки и сок.

А за мен точно плодовете не са като за закуска в междучасието. Не казвам да се яде джънк, но пък  и една кифла върши работа. Като гледам колко си падат по миене на ръце децата, все ми е на ума колко ще се измият, за да си ядат ябълката, да не говорим да трябва да ядат портокал или нещо друго. От всички плодове единствено бананите са удобни за ядене. А да нарежа плод в кутия и той да чака да бъде изяден два часа, ми е пресилено. Вкъщи имат идеална възможност да ядат плодове и зеленчуци колкото си щат.

Някои деца прекарват 10 (десет) часа в училище... Чисто физически остава много малко време за "в къщи", където да ядат плодове и зеленчуци на корем...
Постоянните съставки на кутията за храна на моя първолак си остават краставица, червена чушка и банан. Сменя се само останалото... това си е изцяло негово желание и поръчка. Всичко е измито, нарязано и приготвено в удобен за ядене вид. Кутията му е с вградена вилица, която той много харесва. Честно казано предпочитам да яде краставица с мръсни ръце отколкото втора кифла с мръсни ръце (предлагат се закуски по програмата за ученици - той ги харесва и си ги изяжда).
..

Съгласна съм. След 8-9-10 часа навън освен една вечеря, то не сотава физическо време ,в което детето да яде на корем предложените.  Peace

# 220
  • Мнения: 2 113
...
shinebox, всичко е въпрос на приоритет. Аз работя на пълен работен ден, ужасно напрегната работа, върша си сама цялото домакинство и стоя с децата на площадката по 3-4 ч всеки ден, когато времето го позволява (т.е. не вали и не духа ураганен вятър). Събота и неделя по 2-3 ч преди обяд + 3-4 часа следобед.
Е кога успявате ?
Работа 9-17, транспорт и взизмане на децата - поне час, т.е. поне 18 ч. е станало, + 3-4 часа на площадката всеки ден, т.е.  от 18 до 21-22 ч Сутрин поне 1 ч. закуска, тоалет, водене на градина или училище.
Кога готвите, чистите, гладите, приготвяте се за новия ден,..., спите ? Респект към Вас, но аз никога не съм усявала да ги изведа и вкъщи да ми е ОК (прилично чисто, подредено, с домашна храна и пр.). Или едното или другото и то не оптимално.

# 221
  • Мнения: 54 045
Ами ясно е, че няма как да стане.
Просто вкъщи нещата са зарязани. Или има друг, който ги върши.

# 222
  • Мнения: X
Ами ясно е, че няма как да стане.
Просто вкъщи нещата са зарязани. Или има друг, който ги върши.
Ако не се лъжа, Савина е лекар и най-вероятно работи на смени. Примерно от 7-8 сутринта до към 14ч. Поне моята приятелка, която е лекар в болница, работи така. След нощно дежурство има 2 дена почивни. Така нещата се получават. Но не и при стандартния ден в офиса от 9 до 17/18ч.

# 223
  • Мнения: 54 045
Така може.
Но при пълен работен ден не става.

# 224
  • Мнения: X
При пълен работен ден е пълен абсурд. Все едно аз да се похваля, че всеки ден се занимавам с дъщеря ми допълнително по БЕЛ и английски, без тя да посещава занималня, но да пропусна да спомена, че 80% от работното ми време е от дома.

Общи условия

Активация на акаунт