Още мъничко остана, скоро ще съм ДЕКЕМВРИЙСКА МАМА - Тема 7

  • 53 139
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 206
Здравейте сладурки и от мен!
Честита нова тема, дано се напълни с прекрасни новини за много здрави и красиви бебчета и щастливи мами и татковци!
За болежките и аз от вчера имам сериозно оплакване. В 34-та седмица съм и си мислех, че ще избутам до края без обичайните болки, ама не. От вчера на моменти имам непоносима болка много ниско в таза отзад и чак към крака ми отива. Като ме заболи направо едва ставам и сядам, да не говорим при ходене...
Честно казано вчера след посещението при лекаря навъртях сериозен километраж по магазините с едни бая височки обувки. Да ме пита човек защо?! И се надявам да е от това и днес-утре да премине.
Ако не, ще звъня на доктора, дано не се наложи.
Иначе бебината ми е доста нагоре и от време на време ме рита и сръчква в ребрата, но и свикнах вече.
Нямам киселини, но все по-трудно заспивам нощем. После вече си спя, чак и до тоалетна не ставам, та ММ ме събужда от време на време, че било вредно за бебето да не пишкам толкова дълго.
Снощи за пръв път изпих една чаша топло мляко с лъжичка мед и заспах, като бебе. Ако ви се налага, пробвайте, много помага. 

# 16
  • Мнения: 139
Момичета, аз имам въпрос, който много ме вълнува. Как е по добре според вас -при раждане да си в самостоятелна стая или с още някой? Дали ако сме сами ще ни е по-добре или напротив, ако сме 2 можем да си помагаме? И още нещо...при секцио важна ли е акушерката? Т.е да избирам ли и акушерка или при операция доктора си върши цялата работа?

# 17
  • Мнения: 206
Аз мисля да си взема от т.нар. VIP стаи, но за две майки. Не ми се иска да съм сама.
От друга страна, в болницата, в която съм си избрала оставят бебето при теб почти през цялото време (по желание де, ама то кой няма да желае) и се чудя няма ли да си пречим, ако сме 2...
За секциото не мисля, че има акушерка, но не съм сигурна, все пак мисля, че ти си избираш само водещия лекар, а той си подбира екипа.

# 18
  • Мнения: 349
Момичета, аз имам въпрос, който много ме вълнува. Как е по добре според вас -при раждане да си в самостоятелна стая или с още някой? Дали ако сме сами ще ни е по-добре или напротив, ако сме 2 можем да си помагаме? И още нещо...при секцио важна ли е акушерката? Т.е да избирам ли и акушерка или при операция доктора си върши цялата работа?
Чувала съм, че ако си секцио е по-добре да има поне още 1 жена в стаята, която е с нормално раждане за да може да ти помага първите дни. Да викне доктора ако се наложи, да ти помогне да станеш и т.н. Пък и ще ти е компания и ще има с кого да си обмениш инфо и опит. Даже мисля, че в нашата болница умишлено ги слагат нормално родили и секцио именно пораду тази причина - да си помагат. А иначе за избора на екип май с доктора си вървят в комплект и акушерките. Те всъщност са главните действащи лица при израждането, доктора се намесва само ако има някаква по-специфична ситуация.

П.П. не съм раждала и може да не съм права, но така съм чувала от мои родили приятелки.  Wink

# 19
  • Варна
  • Мнения: 98
Шоколадче, благодаря за темата! bouquet

Иви, щом ще си секцио акушерка не ти трябва, само доктор си избери. Иначе при предното раждане аз бях с още едно момиче в стая и за мен така беше по-удобно, първо че имаше с кой да си говоря, после ако ми се наложеше да сляза някъде тя гледаше и двете бебета и обратно, аз ги гледах, когато нея я нямаше, бяхме си разменили телефоните и ако имаше проблем ми звънеше и аз на нея съответно. Но пък някои хора предпочитат да са сами, така че както ти ги усещаш нещата. Grinning

Аз засега нямам кой знае какви неразположения, но аз съм и по-назад от повечето тук, 29 седмица съм, така че очаквам по-нататък всички екстри.  Laughing Даже си спя и като пън, но още ходя на работа и се измарям, от другата седмица вече съм вкъщи и тогава ще видя как ще е.  Simple Smile

Вени, на моето раждане доктор си ме израждаше, това за акушерките важи май повече в чужбина, или поне моя опит е такъв.  Simple Smile

Мама Вес, в болницата, в която аз ще раждам остават бебчето с теб още от самото начало и никой не го взема после, искаш, не искаш е при теб  Mr. Green , но те в началото само ядат и спят, поне повечето  Grinning , така че не вярвам да си пречите.

Последна редакция: вт, 18 окт 2016, 15:01 от Гануша

# 20
  • Мнения: 297
Абе то акушерка си трябва при всички положения! Друг е въпросът, че при секциото по- голяма част от работата върши Док, а при нормалното раждане - акушерката.
В повечето случаи когато раждането е секцио, един вид те "помолват" - да направиш избор на екип, а не само на лекар, но това е което аз съм чувала от мои познати!
За стаята май по- добре да не си сама, ама знае ли човек....
Мама- Вес, аз и без мляко заспивам като бебе...ама после ставам по 4-5 пъти  Laughing
Аз пък другата седмица имам ходене до Майчин дом /Варна/ и се чудя да питам ли колко е нормалното раждане  newsm78 Ей тъй информативно, че нали навсякъде се плаща.... да се ориентирам малко

# 21
  • Варна
  • Мнения: 98
Пепи, ами аз бях нормално раждане и не ме е пипала акушерка, доктора си ме изроди, заши и т.н.  Grinning , така че явно пак си зависи от конкретния лекар, болница и т.н. Даже имаше двама стажанти, на които доктора показваше как ме шие  Mr. Green , мен разбира се тогава въобще не ми дремеше кой ме гледа  Mr. Green , изпитвах такава еуфория, че съм родила.  Grinning  Сещам се, че веднага след самото раждане(което трая точно два-три напъна) си викам свърши се и в същото време жестоко ми се схвана крака  Laughing , и бяхме една гледка - аз съм легнала на магарето и съм си вирнала единия крак нагоре, някой ми го разтрива да ми мине схванатото, доктора си ме шие иначе, голяма гледка сме били отстрани сигурно.  Joy

# 22
  • Мнения: 220
Здравейте и от мен! Аз вчера изпрах две перални и днес ги изгладих. Добре, че го напарвих сега. Цялата съм вдървена и всичко ме боли от това мероприятие. Добре, че не го оставих за по-късно, както си мислех предните дни. Вече почнах да не издържам от болки и неразположения.

# 23
  • Мнения: 206
Аз май ще рискувам със стая за двама. Досега само веднъж съм влизала в болница, в началото на бременността, заради кървене и сигурно изкарах голям късмет, не знам, но ако не беше другото момиче с мен в стаята, сигурно щях да се побъркам. Беше много мила и симпатична, а и с повече опит, та ми помогна много с информация и морална подкрепа...
То сега поводът да сме в болницата ще е много по-добър де, пък и няма да сме сами и надявам се за кратко, но за мен лично е по-добре да има и някой възрастен покрай мен Simple Smile

# 24
  • Мнения: 206
Тони, това същото мероприятие с прането и гладенето ми предстои и на мен тези дни. Само да мине кръста...  Laughing Почвам да ги разбирам пенсионерите Joy

# 25
  • Мнения: 297
Пепи, ами аз бях нормално раждане и не ме е пипала акушерка, доктора си ме изроди, заши и т.н.  Grinning , така че явно пак си зависи от конкретния лекар, болница и т.н. Даже имаше двама стажанти, на които доктора показваше как ме шие  Mr. Green , мен разбира се тогава въобще не ми дремеше кой ме гледа  Mr. Green , изпитвах такава еуфория, че съм родила.  Grinning  Сещам се, че веднага след самото раждане(което трая точно два-три напъна) си викам свърши се и в същото време жестоко ми се схвана крака  Laughing , и бяхме една гледка - аз съм легнала на магарето и съм си вирнала единия крак нагоре, някой ми го разтрива да ми мине схванатото, доктора си ме шие иначе, голяма гледка сме били отстрани сигурно.  Joy
И при мен първия път беше горе долу така. Лекарката си стоеше при мен през цялото време, на финалната права акушерката извади бебка. Иначе и аз така набързо и със шевчета, но само с един стажант.

# 26
  • Мнения: 373
Благодаря за новата темичка  bouquet
И на мен ми се подуват крака, ръце, халката не ми става, кръста ме боли, подготвителни контракции си имам точно със задушаване, често като легна ми се повдига, изобщо всички екстри.
Имам обаче въпрос - от три - четири дена забелязах, че корема ми доста е паднал и честно да си призная това малко ме стряска. В 32 седмица влизам утре. Някой друг има ли вече да наблюдава нещо такова или да е запознат? Утре съм при АГ и ще я питам и ще и кажа да ме види на ехографа и шийката да видим пак, но да си питам и тук.

# 27
  • Мнения: 206
Aska, нямам представа кога нормално започват да слизат бебетата надолу, говори си с лекарката, тя ще знае най-добре. Вярвам, че всичко ще бъде наред.

# 28
  • Лондон
  • Мнения: 839
Askata,преди малко четох една статия,в която пишеше,че след 36-та седмица е нормално коремът да слезе надолу,че по този начин се нормализирало и дишането,защото бебчето не е толкова нагоре.При теб защо се е случило,нямам представа,съмнявам се да е нещо лошо,но най-добре се консултирай с лекар,за всеки случай Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 1 175
Привет и от мен и благодарности за новата тема!  bouquet
Относно самостоятелна или не стая,и аз се чудя.Ако съм сама,ще е по-спокойно и мм може да прекарва повече време с нас,но пък ако сме две,няма да ми е скучно.И аз още не знам,ще го мисля.
Аз засега от неприятните екстри на бременноста имам само болките в таза,но понякога така ме боли,че не мога да спя.Иначе бебо постоянно ме ръчка в ребрата,ама се търпи.
Утре съм на последната фм и нямам търпение да видим дали всичко е наред и да видим бебо. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт