Пациентки на АГ болница "Д-р Щерев" гр. София - Тема No 12

  • 106 822
  • 756
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 962
Е, Птицо Прекрасна, аз горе прочетох за преглед, естествено, че за изследвания съм плащала даже и повече. Аз визирах поста на Мммасситта за 73 лв за преглед....

Съветвам момичетата, които се съмняват в цените при всяко плащане да си искат фактура -мен винаги са ме питали, на фактурата за разлика от касовата бележка има подробна разбивка, кое колко струва и как се образува крайната цена.

# 376
  • Мнения: 731
Прегледа с уз е 40, преди беше 35. Но, ако е повече, то е заради нещо допълнително.

# 377
  • Мнения: 744
Савова и на мен не ми е симпатична, малко се държи като леля на мегдана, но това няма общо с качествата й като лекар. Моята лекарка я вика един път при УЗ преглед за второ
 мнение на място и тогава чух коментара че е от най-добрите УЗ диагностици в клиниката. Билчев аз лично не бих го ползвала за абсолютно нищо (писала съм защо, спирам че ще излезе че с някаква цел го повтарям).  За чакането при нея нямам опит, но всеки път редовно по 6 часа ми звучи много странно, това е патент на друга клиника. Цена от 73 лв за УЗ преглед в клиниката няма. Иначе наистина ако не чувстваш химия и не вярваш в лекаря няма смисъл да правиш тежки АРТ процедури.
Пожелавам ти да намериш твоя лекар и мноооого бързо да успееш   Hug

# 378
  • Мнения: 6
Момичета,

Аз написах всичко това с цел да ви предпазя и да ви накарам да помислите, да знаете, че не сте сами и поне така да мога да помогна. Нито съм ходила да се карам с жената, нито съм се държала невъзпитано. Но смея да кажа, че е недопустимо да не обясняваш защо... за каквото и да е, когато е свързано, пъро - със здравето ти, второ - с мечтите ти, трето - с живота ти. По повод на несъгласните и гръмогласието - не съм съгласна абсолютно. Във форумите съм препоръчала моята лекарка на всички и отново само с факти. На всички, които са имали проблеми - също. За редовни гинекологични прегледи - също. За това как съм изразила благодарността си и благоговението си към тази жена, лекар и майка - смятам, че не е нужно да коментирам. И да - когато съм недоволна, искам всички да са запознати с фактите. Оттам нататък, пак - на жената не съм се и опитала да навредя. Но откога търсенето на отговори и споделянето на мнение и опит се наказва?

# 379
  • Мнения: 6 205
Синът ми ще навърши 10г. и го имам въпреки д-р Савова.
А й бях пациентка около 2,5г. т.е. тя си е такава не от вчера. И до днес изпитвам гняв само като се сетя за нея вкл. и за нахалството да си припише заслуги за бременността ми, която се случи, когато се заех сама да си реша проблема и тя нямаше никаква заслуга за нея.
НО за сметка на това беше много внимателна, обгрижваща и съответно успешна лекарка за приятелка, която дойде при нея от конкурентен лекар. Приятелката ми беше преглеждана с направление и без да чака по цял ден за да влезе. А мен ме приемаше само платено, знаеше че пътувам нощем от Бургас и въпреки, че уж имах уговорен час влизах последна в края на работния ден - абсолютно всеки път в продължение на тези 2.5 години, при положение, че от автогарата отивах в клиниката и заедно със санитарките посрещах останалия персонал и лекарите и тя ме виждаше, че съм там на диванчето и приемаше всички други дошли след мен, а аз чаках до към 13ч.  .
Не съм сигурна в името след толкова години, мисля че доктора се казва Бъчваров, но този човек ни помогна без да види и 1ст. от нас, без да ни е видял дори.
Сама назначих микробиология на ММ и след антибиотично лечение, назначено и следено от д-р Бъчваров по телефона /изследванията на ММ ги взимаше от лабораторията/ забременях спонтанно след 4 инсеминации и 1 инвитро - неуспешни. За тези 2.5г. тя не назначи на никой от нас най-елементарното изследване - микробилогия. Правих стимулация за инвитро докато ММ се лекуваше с антибиотик и тя знаеше за това и след като погрешно ми таймира пункцията и от 4 яйцеклетки изгубихме 2 ми се накара, че лаборантите трудно оплодили яйцеклетките защото ММ бил на антибиотик и материала бил лош. И това при положение, че идвам от другия край на България и съм се натъпкала с хормони. Два пъти ме излъга съзнателно и съвсем не благородно.
След операцията ми /не беше лапароскопска/ която трябваше да води тя, а през това време близките ми са я видели да си тръгва се появи в стаята и без дори да попита как съм ми заяви "И нали знаеш, че ти отрязаха яйчника и тръбата" и направо ме закопа, а аз тъкмо излизах от упойката и се чувствах отвратително.
А яйчника го загубих защото когато можеще да се спаси с навременна операция тя ме върна обратно в Бургас с измислена причина да ми дойдел цикъла /който не дойде и към момента на операцията заради бясно растяща ендометриозна киста/ и с двуседмично отлагане вече нямаше какво да се спаси.
И още мога да напиша.
Ако питате защо не съм я сменила ще отговоря че друга лекарка в клиниката се чувстваше неудобно и ми отказа, а д-р Стаменов каза че ако отида при него започваме от АБ, а вече бях на 34г. и нямах нито биологично време, нито финансови ресурси, нито психически и физически сили да започна от 0-та.
Свързах се с доц. Конова /може би вече е професор/ и тя ме прие, но по ирония на съдбата при нея съм била на 3-я ден след зачеването на сина ми. Но пък с изследванията, които тя направи и назначаването на простичко лекарство като аспирин протект в точния в случая момент чудото се случи ВЪПРЕКИ д-р Савова.

# 380
  • Мнения: 6
Синът ми ще навърши 10г. и го имам въпреки д-р Савова.
А й бях пациентка около 2,5г. т.е. тя си е такава не от вчера. И до днес изпитвам гняв само като се сетя за нея вкл. и за нахалството да си припише заслуги за бременността ми, която се случи, когато се заех сама да си реша проблема и тя нямаше никаква заслуга за нея.
НО за сметка на това беше много внимателна, обгрижваща и съответно успешна лекарка за приятелка, която дойде при нея от конкурентен лекар. Приятелката ми беше преглеждана с направление и без да чака по цял ден за да влезе. А мен ме приемаше само платено, знаеше че пътувам нощем от Бургас и въпреки, че уж имах уговорен час влизах последна в края на работния ден - абсолютно всеки път в продължение на тези 2.5 години, при положение, че от автогарата отивах в клиниката и заедно със санитарките посрещах останалия персонал и лекарите и тя ме виждаше, че съм там на диванчето и приемаше всички други дошли след мен, а аз чаках до към 13ч.  .
Не съм сигурна в името след толкова години, мисля че доктора се казва Бъчваров, но този човек ни помогна без да види и 1ст. от нас, без да ни е видял дори.
Сама назначих микробиология на ММ и след антибиотично лечение, назначено и следено от д-р Бъчваров по телефона /изследванията на ММ ги взимаше от лабораторията/ забременях спонтанно след 4 инсеминации и 1 инвитро - неуспешни. За тези 2.5г. тя не назначи на никой от нас най-елементарното изследване - микробилогия. Правих стимулация за инвитро докато ММ се лекуваше с антибиотик и тя знаеше за това и след като погрешно ми таймира пункцията и от 4 яйцеклетки изгубихме 2 ми се накара, че лаборантите трудно оплодили яйцеклетките защото ММ бил на антибиотик и материала бил лош. И това при положение, че идвам от другия край на България и съм се натъпкала с хормони. Два пъти ме излъга съзнателно и съвсем не благородно.
След операцията ми /не беше лапароскопска/ която трябваше да води тя, а през това време близките ми са я видели да си тръгва се появи в стаята и без дори да попита как съм ми заяви "И нали знаеш, че ти отрязаха яйчника и тръбата" и направо ме закопа, а аз тъкмо излизах от упойката и се чувствах отвратително.
А яйчника го загубих защото когато можеще да се спаси с навременна операция тя ме върна обратно в Бургас с измислена причина да ми дойдел цикъла /който не дойде и към момента на операцията заради бясно растяща ендометриозна киста/ и с двуседмично отлагане вече нямаше какво да се спаси.
И още мога да напиша.
Ако питате защо не съм я сменила ще отговоря че друга лекарка в клиниката се чувстваше неудобно и ми отказа, а д-р Стаменов каза че ако отида при него започваме от АБ, а вече бях на 34г. и нямах нито биологично време, нито финансови ресурси, нито психически и физически сили да започна от 0-та.
Свързах се с доц. Конова /може би вече е професор/ и тя ме прие, но по ирония на съдбата при нея съм била на 3-я ден след зачеването на сина ми. Но пък с изследванията, които тя направи и назначаването на простичко лекарство като аспирин протект в точния в случая момент чудото се случи ВЪПРЕКИ д-р Савова.

Рори... силно те прегръщам и ти се възхищавам за силата и куража... Да сте живи и здрави...  Hug

# 381
  • Мнения: 744
Рори, това е ужасно просто...Милата, направо не мога да повярвам че толгова гадно се е държала с теб  #Crazy Този лекар вече на никой не бих го препоръчала...

# 382
  • Мнения: 582
Момичета, нека да не внасяме шаш и паника в темата и да не отчайваме дамите, които вече са започнали лечение в клиниката и особено при д-р Савова. Да си говорим честно- всеки иска да е при най-добрия, най-хваления доктор, при този с най-дълтг стаж. Записват се при такъв доктор и после се започва едно недоволство и хейт по форумите. Много се чакало, много ги претупвали, не било това което искат. Ами нормално е. Обикновено най -добрите и с най-много опит ги викат на всякъде и те трябва да се разкъсат на сто места. Да не дава Господ някоя от оплакващите се да има нужда от спешна помощ. Тогава песента ще е друга.  Ако отидете в Надежда и искате д-р Стаменов, ще видим там какво значи чакане.
Според мен всяка пациентка трябва да си дава сметка за тези неща. В клиниката има още много добри лекари, които не са чак толкова натоварени. Аз съм при една от тях и никога не ми се е налагало да чакам  Peace.

# 383
  • София
  • Мнения: 2 016
Да, преди 10 години не се знаеше за ефекта от Аспирин протект и инжекциите с Фраксипарин за запазване на бременността. Също така и МБ не беше задължителна при ин витро процедурите, за щастие вече е задължителна.

Прегледа, както казват и другите момичета е 40 лв. Неможе всеки път да е било плащано 73 лв.

А при д-р Стаменов, не ми харесва това, че чужденците се приемат без да чакат и лично от него а българите са със записани часове за след месеци.

# 384
  • Мнения: 6
Българинът си е българин. Аз не разбирам защо все на предна тема изтъквате парите и чакането. Това са дребни неща, които бяха споменати от мен, ако щете и за справка. Унизителното, съкрушителното и гнусното в случая е некадърната диагноза и това, че не ти дават шанс за втори преглед, за лекуване, заклеймяването и пренебрежението. Естествено, че бих дала всички пари на света и цялото си време за детето си. Но в случая не ти е дадена възможността да го направиш безболезнено. Но ако искате, говорете за ценорасписи и време. То тогава не си заслужава изобщо да говорим.

И не, темата не е отчаяние, а отстояване и борба с некадърни лекари, които се предполага, че създават живот...

# 385
  • Мнения: 744
За мен има смисъл да се споделя и такъв негативен опит за да има информация за съответния лекар който си позволява да се държи така и пациентите - настоящи и бъдещи да си преценяват.Да, най- важното е компетентността на един лекар, но колко трудно се записват редовно часове, колко се чака и колко струва редовен преглед НЕ е без значение. Защото ако приемем че една АРТ одисея е средно 2г. с непрекъснати прегледи и манипулации повечето пациентки няма кой работодател да ги търпи по цял ден да ги няма. Едно е да излезеш за час, друго е да те няма 2/3 от деня. А някой трябва и да финансира цялото лечение...

Между другото за първи път чувам че Савова преглежда и с направление,  мислех че никой друг освен Билчев не го прави.

# 386
  • София
  • Мнения: 2 016
Mmammassitta,  като са дребни неща за теб, защо споменаваш тогава чакането и тия 73 лева? Нека да говорим само за компетенции на лекаря.
Аз за първи път чувам, че TSH не се прави по време на цикъл.  newsm78 Възможно ли е по време на цикъл да са ти назначили и базисните хормони и за да не те бодат два пъти затова и тиреоидните да са сложени със същата дата за изследване?
Също така не разбрах  в крайна сметка каква ти е окончателната диагноза независимо от кой лекар ти е поставена Савова или някой по-компетентен.
За мен чакането е от голямо значение, защото съм си взимала и отпуски, когато не съм могла да отида на работа.

# 387
  • Мнения: 6
Споменавам цената, защото на останалите места е двойно по-малко и най-вече във връзка с прегледите, които не бяха нужни. Относно чакането - за щастие аз съм с гъвкаво работно време, но останслите жени, които припадаха в претъпкания коридор, които не смееха да идат до горе да хапнат, за да не ги прередят, тези, които пътуваха от цяла България... На Вас това редно ли Ви се струва, при положение, че в една Надежда дори не се чака толкова. Ми да си бяха направили труда едни прости номерца да въведат.

Относно TSH, не не може да мине с останалите прегледи, защото по време на цикъл, нивата са по-високи, за разлика от другите хормони, които се изследват на 3-я ден, например. И благодарение на това се тъпках 3 месеца с хапчета. Ако е искала да не ме разкарва, нямаше 1 година да ми прави един и същ преглед и нах-важното - щеше да повтори цветната снимка с упойка. Аз се превърнах в по-разбираща от всички тия процедури спрямо самата Савова в един момент.

И окончатената диагноза беше поставена от Савова след като видя цветната снимка, твърдейки, че никаква инсеминация и никаква операция не може да ми помогне и че можем да пробваме само с ин витро. Умолявах я три пъти да направим друга снимка, а тя дори не ме чу. Умолявах я да говорим с още един гинеколог от болницата - и това отказа. Помолих я да ме прати на лапароскопия и да пробваме, просто да пробваме - нищо нямаше да загубим. Но не... И пак - ако това Ви се струва наред, аз нямам намерение да Ви настройвам негативно.

Mmammassitta,  като са дребни неща за теб, защо споменаваш тогава чакането и тия 73 лева? Нека да говорим само за компетенции на лекаря.
Аз за първи път чувам, че TSH не се прави по време на цикъл.  newsm78 Възможно ли е по време на цикъл да са ти назначили и базисните хормони и за да не те бодат два пъти затова и тиреоидните да са сложени със същата дата за изследване?
Също така не разбрах  в крайна сметка каква ти е окончателната диагноза независимо от кой лекар ти е поставена Савова или някой по-компетентен.
За мен чакането е от голямо значение, защото съм си взимала и отпуски, когато не съм могла да отида на работа.

# 388
  • Мнения: 744
Никъде в София в добра АРТ клиника не е двойно по-малко, има места където разликата е незначително по-малка. Ще ме прощаваш, обаче ако има ад под небето на тема висене това е Надежда, Савова каквато и бакия да е спретнала не може да им стъпи на малкия пръст, явно е че не си ходила там.
Учудва ме защо не си сменила Савова, имам три близки които абсолютно безпроблемно си смениха лекаря и нямаше  никакви проблеми, даже въпроси не задават. Имам чувството че е негласна политика това да се толерира без въпроси към пациента защо се налага.
Колкото до ТСХ, питала съм двама добри ендокринолози има ли стриктни изисквания за изследване, и двамата казха сутрин без кафе. Иначе битува мнението че трябва да е на чист ден, но се оказва че изобщо не дава кой знае каква разлика.

# 389
  • София
  • Мнения: 2 016
Колкото до ТСХ, питала съм двама добри ендокринолози има ли стриктни изисквания за изследване, и двамата казха сутрин без кафе. Иначе битува мнението че трябва да е на чист ден, но се оказва че изобщо не дава кой знае каква разлика.
И аз това знам за ТСХ, съгласна съм с vespers.
До колкото ми е известно, самото ин витро като процедура е създадено първоначално, като единствено леченеие на стерилитета свързан със запушени тръби.
Не е разрешена инсеминация при запушени тръби  Stop, а самата лапароскопия е по-тежка отколкото да преминеш през една ин витро процедура. Още повече, и финансово, че не се покрива от здравната каса. И накрая пак ще стигнеш до ин витрото.

Общи условия

Активация на акаунт