Качване на килограми при бременност...

  • 82 435
  • 695
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 25 757
Не е вярно, аз нито веднъж не съм огладнявала през нощта като бях бременна Wink
Не е и само до режим, а до организъм.
Аз си огладнявам пред нощта редовно. hahaha

# 466
  • Мнения: 6 542
Исках да кажа, че това не е правило Rolling Eyes

# 467
  • Мнения: X
И аз нито веднъж не съм яла през нощта (бременна или не), не съм се почувствала гладна нито един път. Само вода наливам и после се чудя защо не спя и ставам по 100 пъти да пишкам. Wink

# 468
  • Мнения: 25 757
Блазе ви, ние снощи ядохме в 3 и нещо...но пък ставаме по обяд така, че все едно сме нощна смяна. Laughing

# 469
  • Мнения: 18 488
Нощният глад според мен е свързан с непълноценно или неправилно хранене през деня - било то заради прекомерен прием на прости въглехидрати или недостатъчен прием на мазнини и протеини.

Много странно качих последните 3 кг. - будя се с килограм повече от предния ден и после 10-12 дни не мърдам грам.

# 470
  • Мнения: 25 757
Нощният глад според мен е свързан с непълноценно или неправилно хранене през деня - било то заради прекомерен прием на прости въглехидрати или недостатъчен прием на мазнини и протеини.

Аз и преди да забременея си бях с нарушен режим. Години нощни смени, и хранене късно, няма как да вляза в ритъм. От ниския хемоглобин спя много и пропускам едно хранене, то и за това нощем огладнявам.
Да не помислите, че спя пред хладилника, не, само от време на време ям плод,мляко, или нещо малко...Пазя се все пак, кой ще ги сваля после тези кила.

# 471
  • Мнения: 406
Според мен е доста индивидуално кой в какви граници трябва да качва и сваля - начални килограми, заедно с ръст, начин на живот, процент мазнини и тн. Та 15 килограма не ми се струват чаак толкова много, нито пък задължителна граница, въпреки че и аз не се натискам да ги стигна, камо ли да ги прескоча. Ама не е и чак такава болка за умиране, освен ако не е нещо болестно. Има разлика да си 1.80 и 1.50.

Аз спя от няколко месеца вече по 2-3 часа през няколко часа и хич не знам нощно ли ми е храненето, дневно ли. Май пак е индивидуално. Такъв ми е режима - никакъв. Движих се доста повреме на бременността обаче, винаги съм залагала повече на движение и добро хранене, отколкото на ограничаване. Сега накрая само се налага да лежа, но за 2 седмици ме съмнявам да кача повече от 5 килограма, не знам какво трябва да направя, за да ги прескоча.

Но пък почнах от сега да чета как се влиза във форма след раждането. Чудя се и към кого мога да се обърна за консултация, като се приключи, че половината неща, дето бих ги пила, ако не кърмя, не знам до каква степен се прехвърлят в кърма, нито пък имам идея колко точно мога да се натоварвам физически. Не трябвало и повече от 0.5кг на седмица да се свалят уж, въобще, влизане във форма+кърмене ми изглежда доста по-сложно от това да внимаваш какво ядеш по време на бременността Grinning

# 472
  • Мнения: 25 757
Чудя се и към кого мога да се обърна за консултация, като се приключи, че половината неща, дето бих ги пила, ако не кърмя, не знам до каква степен се прехвърлят в кърма, нито пък имам идея колко точно мога да се натоварвам физически. Не трябвало и повече от 0.5кг на седмица да се свалят уж, въобще, влизане във форма+кърмене ми изглежда доста по-сложно от това да внимаваш какво ядеш по време на бременността Grinning
Изчакай да дойде момента. Ще се възстановиш със твое темпо.
И аз слушам майки, качили 8 кг, с раждането свалили 6, и от кърмене не можели да свалят тези 2 кг  hahaha

# 473
  • Мнения: 406
Много ми хареса последната лекция за раждане - жената каза 8кг от раз с раждането. Много оптимистично ми се струва, но смятам да вярвам, хахаха

# 474
  • Мнения: 25 757
Много ми хареса последната лекция за раждане - жената каза 8кг от раз с раждането. Много оптимистично ми се струва, но смятам да вярвам, хахаха
Ако е качила 30 кг, аз вярвам, че с раждането е махнала 8.

# 475
  • Мнения: 5 468
Да, с раждането се свалят от раз кг-бебе, плацента, околоплодни води и т.н., което са едни 5-7 кг.

За някои 15кг не са много, но за други, като мен, се оказват много. Качих 15кг, с раждането свалих 7кг, а останалите се закучиха и не мърдаха. Когато малката беше на 6 месеца, започнах умерена диета. Заради кърменето трябваше да внимавам много, без драстични диети. И така, с много воля и търпение свалих 10кг за 4 месеца. Ако не беше диетата, още щях да съм на същите кг. Така че, отслабването по време на кърмене не е невъзможно, но е трудно, защото хормоните не играят в наша полза, а точно обратното. Другият минус е, че диети се препоръчват след 6тия месец, защото до тогава бебето е горе долу само на кърма и кърмата се регулира, така че има опасност да намалее. Аз лично след опита, който имам, при следваща бременност бих спазвала режим на хранене и бих се стремила да не кача повече от 10-11кг.

# 476
  • Мнения: X
Да, и аз гледам да спазвам някакъв режим - закуска, междинна закуска, обяд, 1-2 закуски, вечеря и ако много се налага някакво хранене към 22:00 - 23:00. Всички тези закуски са само ако в този ден се чувствам гладна по това време, а не всеки ден задължително, не стоя гладна, но не и всеки ден изпитвам нужда от всички тези междинни хапвания. За тях ям предимно плодове, зеленчуци, мляко. В основните ядения си ям, всичко каквото ми се яде, включително ориз и картофи, наблягам и на месото, когато мога. Ако съм много гладна към 22:00 - 23:00 може нещо по-съществено, но също не ми се случва всяка вечер. След това и да ставам през нощта, не ям, защото се изнервям допълнително и не мога дълго да заспя след това и след 2-3 такива ставания, ако са и със спирка за хранене ще се чувствам като парцал на следващия ден, все едно не съм спала изобщо. Изключила съм повече от 1-2 филийки хляб на ден и то не бял; не ям тестени закуски и пици изобщо, те не ми се и ядат; джънк, чипсове и т.н.; сладко също почти не - ако ми се прияде си ям естествено, но това се случва 1-2 пъти месечно максимум; пържено изобщо, но то и преди не съм яла, т.е. не ми липсва. Не се чувствам ограничена по никакъв начин - горе-долу си ям, това което и преди, просто сега е повече и по-начесто. Още е рано да се каже какво ще стане до края, но се надявам качването да е в някакви разумни граници...

# 477
  • Мнения: 50
При мен се получи най-голямото качване 5-6 месец, след което строго ограничих приеманото количество храна и много внимавах точно какво ям. Някои жени са склонни да трупат. Сега съм бременна за втори път и пак качвам въпреки, че много внимавам от самото начало.

# 478
  • Мнения: 6 542
Свалят се с раждането , аз точно -8кг се претеглих като ме изписаха. Бях качила 15,5-16гк. А бебето беше само 2кг. За 10-тина дни свалих още 3кг. Не пазя диети, защото кърмя, но така помежду другото си отидоха още 1-1,5кг за няколко месеца. А наскоро изкарах гадния коремен летен ворус и вече съм по-слаба, отколкото преди забременяването...

# 479
  • Мнения: X
Аз две седмици след секциото бях с 12 кг по-лека. Но бях качила 40 кг по време на бременността, отделно само бебето беше 4 кг. И в болницата почти не ядях, а след изписването бяхме на целодневни разходки.

Общи условия

Активация на акаунт