Качване на килограми при бременност...

  • 82 829
  • 695
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 5 468
Wild poppy, браво на теб. Втория път си успяла да контролираш качването на килограми. И аз се убедих за себе си, че е по-добре през бременността да се внимава, защото после по време на кърмене апетитът е по-голям, килограмите се задържат и т.н. Аз моите кг ги свалих докато кърмя благодарение на моя инат и лишаване от много неща, които обичам да хапвам. Като знам колко трудно си свалих килограмите, ме хвана яд на всички въглехидрати, които съм изяла през бременността. Grinning

Ради, най-добре е да не ядеш сладко, тестени изделия, джънк и да не прекаляваш с картофите и ориза. Хапвай зеленчуци, плодове, млечни продукти, месо, полезни мазнини. Моля, някой да добави, ако съм пропуснала нещо. Така ще доставяш необходимото на бебето без да ти се лепва на теб. Моя позната беше на подобна диета през бременността заради гестационен диабет и качи само 8-9кг за разлика от предишната си бременност, през която е качила 15-20кг.

# 526
  • Мнения: 1 019
Според мен Ради много добре знае какво трябва и не трябва да яде, но за съжаление понякога това не е достатъчно, защото тялото отвътре ти крещи и самоконтрола липсва. Аз съм така със сладките работи, НО вчера прочетох една статия за епигенетиката и затова, че с неправилно ядене може да отключим гени, които е нямало да се отключат и не искам да рискувам.
Нооо е мн трудно. Вчера за пръв път не ядох сладко освен банан, киви и грейпфрут, което е постижение, защото 1 месец ядях по 1 шоколад и още сладко към него всеки ден, въпреки че са био/органик.... пак е захар... дори не съм качила много - само 4-5кг за 30седмици, но вредата от тази захар е по-страшна...

# 527
  • Мнения: 822
момичета, а аз съм в позиция, в която не мога да ям. коремът ме притиска страшно. хапвам по две три лъжички на ядене като после не мога да дишам. глад почти не изпитвам. притеснявам се за бебчето. изцяло съм спряла плодовете и зеленчуците, защото просто не мога да ги смилам и хапвам по мъничко кисело мляко или сирене и това ми е. пия витамини. може ли да му стане нещо на миличкото?  То мърда много силно и днес като пих чай лате много се въодушеви.

# 528
  • Мнения: 1 019
Нищо няма да му стане. Аз така бях с първото ми дете. Толкова ме притискаше,
Че от 2 хапни се наяждах. Качих само 4кг и беба се роди 3,3. Сега започнах и аз така да се чувствам, ако хапна повече ще се пръсна и умишлено гледам да ям храни, които не надуват, защото после ми е доста неприятно Simple Smile

# 529
  • Мнения: 822
ох дано си права. гледам като ям да е нещо по-пълноценно, но са си мижави количества. и аз избягвам да ям това, което ме надува, което за съжаление са зеленчуците ми Simple Smile)) обмислям шейкове или нещо такова, но не знам колко са полезни. 

# 530
  • Мнения: 6 574
момичета, а аз съм в позиция, в която не мога да ям. коремът ме притиска страшно. хапвам по две три лъжички на ядене като после не мога да дишам. глад почти не изпитвам. притеснявам се за бебчето. изцяло съм спряла плодовете и зеленчуците, защото просто не мога да ги смилам и хапвам по мъничко кисело мляко или сирене и това ми е. пия витамини. може ли да му стане нещо на миличкото?  То мърда много силно и днес като пих чай лате много се въодушеви.
Нищо му няма на бебето, то си взима каквото му е нужно, а дефицитите, ако има такива, са за твоя сметка.

# 531
  • Мнения: 5 468
Bodybeautiful, съвсем нормално е бебето да те притиска и да няма място за много храна. Доколкото знам ти си съвсем в края на бременността и вероятно бебето вече е достигнало здравословно тегло, така че няма за какво да се притесняваш. Така или иначе то си взима необходимото. Аз помня, че последния месец изобщо нямах апетит. Дояде ми се повечко чак няколко дни преди раждането (явно организмът е събирал сили Grinning)

# 532
  • Мнения: 1 148
Според мен Ради много добре знае какво трябва и не трябва да яде, но за съжаление понякога това не е достатъчно, защото тялото отвътре ти крещи и самоконтрола липсва. Аз съм така със сладките работи, НО вчера прочетох една статия за епигенетиката и затова, че с неправилно ядене може да отключим гени, които е нямало да се отключат и не искам да рискувам.

Ало, ало слънчице може ли да споделиш статията  bouquet Благодаря.

# 533
  • Мнения: 822
Благодаря ви момичета, да към края съм , не мога да повярвам. Изкарах една много невротична бременност с притеснения и треперене да не объркам развитието на бебето и се надявам да не объркам на финала нещо пупупу и да родя здраво бебченце и аз да съм здрава. Другото, което наблюдавам е повишена жажда, но може да е свързано с ограничената храна, защото по принцип голяма част от течностите се приемат под формата на храна. Някой друг изпитвал ли е подобно нещо?

За епигенетиката имаше и статия и в тази тема също така, от български лекар! Аз я прочетох още в началото на бремеността и си спомням, че и аз се бях постреснала.

# 534
  • Мнения: 1 019
ДА, разбира се Simple Smile аз в момента уча биология, анатомия, но на по-леко ниво и точно бяхме минали материала за епигенетика. Ние всъщност носим гени в нас, които си стоят неотключени един вид. Епигенетиката се фокусира на това, че ако пра пра пра родителите ни са носили някакъв ген за дадена болест, то може да се отключи по време на бременност. Също така, за съжаление спрямо епигенетиката, инвитро крие опасност именно в това отключване на гени, след като ембриончето е извадено и е в среда, в която не би трябвало да е, което отключва гени, които по принцип не биха се отключили, но .......... както казах, за съжаление много хора разчитат на инвитро и това е последната алтернатива, към която дори аз бих се насочила Simple Smile

https://xedra.wordpress.com/2013/11/04/special-diet-1/

Статията съдържа материал именно затова, че и по време на кърмене трябва да се внимава какво се яде Simple Smile

# 535
  • софия-napoli
  • Мнения: 213
Благодаря на всички.Да знам лекаря постоянно ми прави забележка.Сега вече тотално спрях сладкото и тестените изделия Sad Незнам наистина какво ми става,но постоянно трябва да ям,а по принцип не бях така преди да забременея  бях 55 кг. Ще гледам да се ограничавам.


Аз така започнах с 53 кг. И до края бях качила 25. Ами още ми е трудно да ги сваля,ама това да беше.Организма не може да понесе рязко толкова кг.  отгоре и имах ужасни разширени вени.Чувствах се на 100 години и ме беше срам да обличам поли.Обеца на ухото ми е вече и внимавам за всяка хапка.

# 536
  • Мнения: 28
Здравейте!
Бременна съм за първи път.
В момента съм в 15-та г.с. и съм качила 5 кг. не ям безразборно и определено се храня здравословно, с малки изключения понякога.
Активно спортуваща съм по принцип, и сега започнах с дълги разходки на бързо темпо.Силно се надявам, че ще кача в рамките на нормаланото Hug

# 537
  • Мнения: 32
Излезе статия някъде, че било полезно да спортуваш до към петия месец, но след това не било полезно за бебето.
На мен ми звучи много глупаво и невярно, но вие какво мислите?

# 538
  • Мнения: 28
Излезе статия някъде, че било полезно да спортуваш до към петия месец, но след това не било полезно за бебето.
На мен ми звучи много глупаво и невярно, но вие какво мислите?

Здравейте!
Ами лично аз смятам, че не е реално, но зависи разбира се от сами спорт.
Ако е натоварващо с тежести и др. тренировки, които бихме практикували и без да сме бременни - ми се струва опасно.Но все пак да се поддържа някаква активност с ходене, плуване и йога, ми се струва направо задължително Innocent

# 539
  • Мнения: 440
Глупости.При мен почти до края на четвъртия месецми се спеше та две не виждах,нямах тонус за нищо,организмът ми се адаптираше.Сега по 3-4 пъти седмично карам велоаргометър и всеки ден се разхождам с кучето.Може би към края на седмия месец ще ми стане малко трудно да го правя това,но ще мисля варианти.Не спирайте да се движите,не слушайте простотии ако се чувствате добре и нямате сериозни проблеми тренирайте!

Общи условия

Активация на акаунт