Мама е с коремче вече, а отвътре я побутва АПРИЛското човече - Тема 8

  • 48 423
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
# 706
  • Мнения: 39
Добро утро! Гледам количките обсъждате. Аз "зимния" кош го ползвах доста време, дори малката спеше вечер в него първите два месеца. Коша за новородено ми става и за кола, слага се един адаптор м колата и така се задоволява. Когато я водих на ортопед, беше на два месеца, ми каза да ползвам само кошницата.
Мами имам стерилизатор за микровълнова на chicco, който няма да ползвам. Няма му абсолютно нищо, просто малката се постара да ни отърве от микровълновата, а ние не сме и привърженици и няма да купим нова. Ако някой иска да му го подаря нека ми пише. Не мога да намеря само щипката за шишета.http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/uredi/sterilizatori/c … a-pechka-s-shishe

# 707
  • Варна
  • Мнения: 594
Благодаря за мненията и съветите  Hug
Мис, ваната с повивалник която видяхме, беше големичка. Както и да е отказвам се от този вариант (аз не бях и много навита, но мъжа ми хареса идеята) Мисля да взема шкаф с повивалник, който после може да стане на обикновен шкаф, или директно скрин върху който да сложа повивалник. Нямам никакъв опит и в същност не знам дали би било по удобно да си го повивам на леглото да речем, вместо на повивалника. Той е като мушама... ако си представя аз да седна мокра върху такова нещо, хич не ми е приятно усещане  Laughing .. абе, не знам.
За кошчетата за кола се убедих, че вероятно ще е добре да се вземе много качествено и удобно такова, за да  го ползва бебето  до поне 1 година. Ако не се плануват разходки с кола и с бебето в близките 6 м. поне, то по добре да се купи столче за деца, което да става и за малко по големи бебета, и също да е качествено. Излизанията с бебето и с кола обаче ще са неизбежни мисля - ще е лято, сигурно и болницата ще трябва да посетим, и т.н. ангажименти все свързани с кола.

# 708
  • Мнения: 1 499
Ние основно кошница за кола май само трябва да купим. Първата едвам избута и второто дете, беше на Maxi-cosi за 150 лв, но сега гледам че цените са двойни. Най-евтините почват от 290 лв  #Crazy

# 709
  • Мнения: 1 111
Теди, аз пробвах веднъж на леглото да повивам, изключително неудобно ми беше. Ползвах повивалник върху скрин. И не, не слагаш бебето на мушамата:)) Аз си купих памучни пелени и слагах по 2 върху повивалника - 1, за да лежи върху нея и 1, с която го подсушавах след миене.

# 710
  • Мнения: 3 422
Добро утро  Hug
И аз съм решила да ползвам повивалник върху скрина. Но съм се чудела, как ще сложа детето на този повивалник(на мушамата). Сега вече ми е ясно  Flutter
Manhamanha, мерси за разяснението  Hug

# 711
  • Мнения: 1 341
Момичета въртим сучим все на количките и столчетата сме, и аз голямо чудене се чудя  newsm78
И във връзка с покупките, че гледам всички сме започнали, аз може ли да помоля майките с опит, да пуснат списък на основните неща от първа необходимост за бебето и за вкъщи, за да могат такива като мен да се ориентират, кое могат да вземат на заем, кое задължително да купуват, с кое да се подхожда с повишено внимания при покупка, ако ви е удобно разбира се да правите такъв списък.  newsm03, не насилвам нещата.
Че аз освен за количка легло и дрехи, другите артикули в магазините направо им се чудя за какво са  Blush   Joy

# 712
  • Мнения: 1 111
Момичета въртим сучим все на количките и столчетата сме, и аз голямо чудене се чудя  newsm78
И във връзка с покупките, че гледам всички сме започнали, аз може ли да помоля майките с опит, да пуснат списък на основните неща от първа необходимост за бебето и за вкъщи, за да могат такива като мен да се ориентират, кое могат да вземат на заем, кое задължително да купуват, с кое да се подхожда с повишено внимания при покупка, ако ви е удобно разбира се да правите такъв списък.  newsm03, не насилвам нещата.
Че аз освен за количка легло и дрехи, другите артикули в магазините направо им се чудя за какво са  Blush   Joy
Извинявам се, но ми е малко трудно все още да правя връзката с ФБ по никове и имена, членуваш ли в групата? Има публикуван един списък, на който аз качих вариант с моите коментари кое ми е било полезно и кое не. Ако не - ето ти линк да си го свалиш: http://www.filedropper.com/-bebe-didi
С 2 думи според мен повечето списъци са изключително раздути, но някои неща са доста индивидуални.

# 713
  • Мнения: 3 422
Manhamanha, мерси много за списъка  Hug
Разни списъци са ми попадали, но честно си признавам, не съм виждала толкова подреден и практичен списък  Peace

# 714
  • Мнения: 1 111
За списъка голямо благодаря на tsangel, която го е запазила и прати преди време. Аз не помня дали съм следвала такъв с първото раждане, но със сигурност не съм си запазила.

# 715
  • София
  • Мнения: 138
Manhamanha и tsangel, много благодаря за списъка! Hug Аз, разбира се, такъв не пазя и този ще ми бъде много полезен. Manhamanha, благодаря и за другите полезни съвети за чужди сайтове за пазаруване, които даваш. Може би ще ми се наложи пак да те питам след известно време, защото някак ми е рано за пазаруване все още. Мисля към февруари да започна да допълвам каквото ми липсва.
alexis, сега ме подсети, че и моят стерилизатор е за микровълнова, а вече нямаме такава. Какви са другите варианти за стерилизация? Как мислиш да процедираш?

# 716
  • Мнения: 3 422
Може би тенджера или уред на пара  Peace
Да кажат мамите с опит.

# 717
  • Мнения: 39
Аз съм си харесала електрически , ето този http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/uredi/sterilizatori/t … ator-ctn-42320091

# 718
  • Мнения: 1 111
Имам електрически на Томи типи. Поредната глупост, която си купих предния път и не съм ползвала повече от 3-4 пъти. Ако детето е на кърма и не иска биберони като моето няма никакъв смисъл.
Алексис, нещо подобно на твоя е, може би по-стар модел. Пак да кажа, знам, че се повтарям, ноооо не пазарувайте такива неща от тук, само Амазон. Много по-евтино излиза. Това намирам на прима виста, не съм сигурна, че е съвсем същия модел, но прилича: https://www.amazon.co.uk/Tommee-Tippee-Closer-Steriliser-Electri … tippee+steriliser
Всъщнот и на тази цена не бих си го купила. Това е уред, който пуска малко пара на шишетата, абсурдно скъп е.
Пумичка, за пазаруването свиркай ако има нещо неясно.

Последна редакция: пн, 05 дек 2016, 13:13 от Manhamanha

# 719
  • Мнения: 1 341
Manha  и Tsanel много благодаря за списъка, иначе не членувам във фейсбук озобщо Simple Smile
Знам че нуждите са индивидуални но все пак една насока мисля би ни била полезна Simple Smile Мерси още веднъж Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт