Мама е с коремче вече, а отвътре я побутва АПРИЛското човече - Тема 8

  • 48 419
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 520
стерилизаторът наистина е доста ненужна вещ, като се замисля, но първият път държах да имам и една приятелка ми го даде да го ползвам. сега тя също ще има бебче и няма да мога да се възползвам, но пък имам миялна, която има такава програма за бебешки неща и ако приритам, ще ползвам нея Wink

дайте идея какъв повивалник за върху шкаф да си взема?
исках за върху дървеното легло, но моето с някаква много смотана извивка и не знам дали ще стои...

# 721
  • Мнения: 1 280
Аз и АМ да давам пак няма да си купя стерилизатор.Като мога да си ги изварявам в тенджара ,не виждам,защо да давам толкова пари.  Rolling Eyes

# 722
  • Sofia
  • Мнения: 179
и аз съм с lupo, но без кошче за кола. за бъдещия батко купихме сточе britax, което е и за новородено, с идеята за второ Simple Smile ще си ползвам него - е, няма да мога да го слагам на количката, но ще го преживея Wink

И ние сме с бритакс, first class plus, ползвахме го буквално до преди дни. Сега по принцип ще стане и за бебето, защото с възглавничката става и за новородено, но продължавам отчаяно да си търся адаптори за макси кози, които да стават на лупото. В България вече не ги предлагат и ще видя дали могат да ми ги доставят. Много ми липсваше преди кошницата да става и за количката, а не ми се иска да купувам тяхната куче марка, която е нещо като чиполино, но излиза три пъти по-скъпа.

Ваничка преди имах от Джъмбо, сравнително малка и със "сифон". Беше ми много удобна. На вилата имаме една доста по-голяма без сифон. Тази вкъщи си я предпочитах. Много по-лесно е, отколкото да вдигнеш после цялата вана, за да изсипеш водата. Освен това дъщеря ми като не искаше да излиза от ваната, вече като по-голяма, просто я отпушвах тапата, и казвам: "Етоо, водата изтече, свърши банята, хайде вече да ходим да се бършем" и драмите бяха сравнително по-малко. Друг плюс е, че може спокойно да се изплакне детето.

Стерилизатор съм ползвала, защото понякога замразявах кърма и си стерилизирах помпата и чашките, в които я съхранявах. Ползвах един за 20 лв, отново от Джъмбо. Вършеше ми перфектна работа.

Не знам дали се похвалих, но съм болничен. Както мислех да не ползвам дори 45-дневния преди раждането, така ми се промениха плановете. Още не съм решила януари и февруари дали ще работя. Дъщеря ми е болна и не е на градина. Покрай нея е голяма занимавка. И тя вече няма търпение да се роди бебето, за да си има братче.

Утре най-накрая съм на фетална морфология, доживях! Дано само да намеря на кого да оставя детето.

# 723
  • София
  • Мнения: 3 059
Аз и АМ да давам пак няма да си купя стерилизатор.Като мога да си ги изварявам в тенджара ,не виждам,защо да давам толкова пари.  Rolling Eyes

И за мен е абсолютно безмислено. С първото си дете изварявах в тенджера.  Simple Smile

# 724
  • Мнения: 175
Имам стерилизатор на Авент за микровълнова и го ползвах 2-3 месеца само, после сякаш ми се обезмисли всичко. Миех с бебешко веро, гъба само за нея и сушилник само за нея. Това до към годинка може би, после спрях да се втелявам. По същият начин бях и с гладенето - първите 2-3 месеца само се гладеше всичко, после само от естетична гледна точка ако се наложи нещо. Сега ще процедирам по същият начин.

# 725
  • Мнения: 110
Аз също имам стелиризатор на Авент за микровълнова, ползван е срванително малко. В момента е при друго бебе и като се роди нашето ще си го вземем.
Полудявам като видя дете без столче да се разхожда по седлаките Sad Малката така е свикнала със столчето, че като се качим в такси си го търси.
За количките гледам пак сте подхванали темата Grinning Аз май вече се спрях на модел Jane Muum Koos 3в1, матрикса нещо не ме грабна, като и Чикото Urban не съм го изключила от списъка Grinning
Столчетата за кола и аз знам, че най-добрите са Рекаро, Бритакс и Сайбекс.

# 726
  • Sofia, Младост 3
  • Мнения: 674
За количка - вчера взехме решение след поне час бутане, разглобяване, натискане и подробно разяснение кое как. Бях избрала три марки - Peg Perego, Mutsy и Jane. Накрая се спряхме на Jane Crosswalk с matrix кош, въпреки че мислех, че няма да ми хареса той. Даже я купихме и складирахме опакована да чака беба.
Тази вечер усетих за пръв път ритниче, а таткото беше до мен, затова успя и той и много се зарадва  Heart Eyes Досега беше нежно побутване, недоловимо с ръка, тази вечер според мен беше обърната с крака към коремната ми стена, което явно се случва рядко, на прегледи все е забила глава някъде из корема ми.  Laughing
Днес бяхме и на гости на едно 42 дневно бебе, което гушках... Щях да се разтопя-като восъчна кукла беше, такава красота. Бях забравила колко са малки, преди 8 години последно съм гушкала братовчедка ми новородена.  Heart Eyes

# 727
  • София
  • Мнения: 18 679
Аха, то щом на 40 дни ти се е видяло като кукла, ще видиш какво е с такова на няколко часа Grinning Като по-големичко пиле от магазина Mr. Green

# 728
  • Мнения: 1 111
Хаха, доста гласовито пиле обаче Simple Smile
Честита количка!

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аха, то щом на 40 дни ти се е видяло като кукла, ще видиш какво е с такова на няколко часа Grinning Като по-големичко пиле от магазина Mr. Green
Ще има да се почесваме по главата и да се чудим "Как да сложа памперс на бройлер"  Laughing

Мъжът ми снощи обърна матрака от по-твърдата страна и ми беше сякаш по-удобно. Поне не се чувствах като кит, изхвърлен на сушата и се въртях по-лесно

# 730
  • Sofia, Младост 3
  • Мнения: 674
Ааа, аз и на няколко дни съм гледала без проблем  bowuu  Laughing , просто всеки път ми се виждат страшно съвършени за малкото си телце и не мога да повярвам колко бързо след това стават големи  Heart Eyes Но наистина, без да се шегувам, явно се забравя и моето бобче ще ми се вижда съвсем малко като се роди.  baby_neutral

# 731
  • София
  • Мнения: 18 679
Малко е сюрреалистично в началото, да. Много са миниатюрни. Но много бързо се свиква Grinning И е важно да се помни, че бебето не е чупливо и природата го е направила да издържа на родителските напъни. Няма да му се извади рамото, докато го обличате и няма да му спукате черепа, докато му миете косата!
Аз съм в момента на същия хал, както и нераждалите жени - тотално съм забравила. Наскоро бях в компанията на тримесечно - гледам го и си мисля - в какво се забърках ooooh! Mr. Green
Но пък и те не са толкова малки за дълго. Буквално за няколко седмици се стават човечета, за мачкане и целувки Heart Eyes

Аз наскоро видях в мола на паркинга един човек как си сгъна количката с едно движение и тя стана като книга. Много ми хареса. Сега като гледам клипчета разни, си мисля, че е била Peg Perego, ама да видим...

# 732
  • Sofia, Младост 3
  • Мнения: 674
Belinda, да, Пег Перегото Book Plus със сигурност се сгъва така. Нашата също, но не на две, а на три части. Тоест, едната сгъната е по-дълга, другата по-дебела  Laughing То и Mutsy мисля така се сгъва с едно движение. Аз все мързеливи работи харесвам, та бях харесала и трите  Laughing

# 733
  • Мнения: 1 280
Belinda , искрено се посмях тази вечер. rotfImbo smile3532
Лека нощ момичета. smile3525

# 734
  • Варна
  • Мнения: 594
Добро утро момичета Simple Smile  Да се похваля и тук, мина моята фетална вчера. Нашият мъж си е 100 процентов, размахва пишка и на този професор. Питах към края на прегледа, понеже изобщо не спомена за пол " Момче ли е?" и в отговор получих " Е, момче е разбира се, мятка я тази пишка, от началото се вижда ясно" хахаха. Изглежда е 294гр., но не знам колко е голям в см. Крайниците и главата вървят с 5 дни напред, Краката и раменете били по добре развити- краката били по дълги, торса по малък - явно ще си имаме атлет Grinning Едва успя да го хване в поза в която да измери бедрото, голямо ритане и въртене беше. Главата му била дълга и била най развита, отговаря на 20г.с. и 5 дни, а според цикъла съм 19 с и 4 дни. Надлъжния размер бил по голям от напречния( на главата) - това какво точно означава не знам, но всичко изглеждало нормално. Кръвотока бил добре, на долна граница - било опасно ако е на горната граница. Общо взето всичко е ок и очакваме извънземно с дълги крайници и голяма глава с много мозък.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт