Професия учител - 2

  • 110 856
  • 1 180
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 843
За СДК или магистратура, то цената е почти еднаква, мисля. Аз лично съм се спряла на магистратурата, също съм с БФ, магистратурата е една година, както и СДК  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 64
За СДК или магистратура, то цената е почти еднаква, мисля. Аз лично съм се спряла на магистратурата, също съм с БФ, магистратурата е една година, както и СДК  Simple Smile
[/quote

В Бургас магистратурата след БФ е 2.5 години, Вие къде мислите да я карате?  Wink

# 47
  • у нас
  • Мнения: 5 715
За СДК или магистратура, то цената е почти еднаква, мисля. Аз лично съм се спряла на магистратурата, също съм с БФ, магистратурата е една година, както и СДК  Simple Smile

В Бургас не са. СДК е една академична година /2 семестъра по 380 лв/, а магистърската програма е 4 семестъра по 550 лв.

# 48
  • Мнения: 64
За СДК или магистратура, то цената е почти еднаква, мисля. Аз лично съм се спряла на магистратурата, също съм с БФ, магистратурата е една година, както и СДК  Simple Smile

В Бургас не са. СДК е една академична година /2 семестъра по 380 лв/, а магистърската програма е 4 семестъра по 550 лв.

Даже май са 5 семестрите  Confused
Все си мисля, че СДК биха ми я признали....дано не греша.

# 49
  • Мнения: 28 478
Те ще ти я признаят, Simple Smile но ако трябва да избират между двама ще вземат магистратурата,...а като знам как се намира място за учител в Бургас.... ooooh!
При нас идваха в Университета хиляди млади хора да взимат магистърска...осем години работих там, това е моят съвет, ти си знаеш Simple Smile Не си губи времето със СДК Simple Smile

# 50
  • Мнения: 2 843
Аз говоря за СУ, магистратура Начална педагогика, след като е с БФ, т.е. профил педагогика, е една година магистратурата. За предучилищна не съм запозната  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 64
Те ще ти я признаят, Simple Smile но ако трябва да избират между двама ще вземат магистратурата,...а като знам как се намира място за учител в Бургас.... ooooh!
При нас идваха в Университета хиляди млади хора да взимат магистърска...осем години работих там, това е моят съвет, ти си знаеш Simple Smile Не си губи времето със СДК Simple Smile

Благодаря за съвета.  bouquet

# 52
  • Мнения: 2 843
Новамама, сега видях и магистратура в СУ Предучилищна педагогика, с придобита вече учителска правоспособност обучението е една година   bouquet

# 53
  • Мнения: 64
Новамама, сега видях и магистратура в СУ Предучилищна педагогика, с придобита вече учителска правоспособност обучението е една година   bouquet

Благодаря за информацията, но съм с малко дете и нямам възможност да уча извън Бургас. Тук вариантите са само два:СДK 1 година или магистратура 2.5год.  bouquet

# 54
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Новамама, сега видях и магистратура в СУ Предучилищна педагогика, с придобита вече учителска правоспособност обучението е една година   bouquet
Може ли линк?

# 55
  • Мнения: 28 478
Новамама, сега видях и магистратура в СУ Предучилищна педагогика, с придобита вече учителска правоспособност обучението е една година   bouquet

Благодаря за информацията, но съм с малко дете и нямам възможност да уча извън Бургас. Тук вариантите са само два:СДK 1 година или магистратура 2.5год.  bouquet
Запиши в Асен Златаров, бързо ще мине,...освен това можеш да започнеш работа и все още незавършила, последната година...трябва да представиш само уверение, че го учиш!  Hug

# 56
  • Мнения: 64
Новамама, сега видях и магистратура в СУ Предучилищна педагогика, с придобита вече учителска правоспособност обучението е една година   bouquet

Благодаря за информацията, но съм с малко дете и нямам възможност да уча извън Бургас. Тук вариантите са само два:СДK 1 година или магистратура 2.5год.  bouquet
Запиши в Асен Златаров, бързо ще мине,...освен това можеш да започнеш работа и все още незавършила, последната година...трябва да представиш само уверение, че го учиш!  Hug

Имам още малко да помисля,Януари ще е приемът за магистър .Май ще се откажа от СДК . Благодаря Ви! Hug Wink Hug

# 57
  • Мнения: 2 843
Новамама, сега видях и магистратура в СУ Предучилищна педагогика, с придобита вече учителска правоспособност обучението е една година   bouquet
Може ли линк?

http://fnpp.uni-sofia.bg/Magistri/2016/PNUP.html Дано се отваря   bouquet

# 58
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Кокосче, bouquet

# 59
  • Мнения: 2 898
Аз съм начален учител. Бях в класната стая цели 40 години в едно и също училище. Още в началото придобих  2 ПКС по старата система /казваше се клас-квалификация/ след това първа ПКС и  всякакви квалификационни курсове, с изключение на чужд език, за което съжалявам. Можех да  придобия право за преподаване, но в онзи момент реших, че няма смисъл. А е имало смисъл. Сега много се търсят учители по Чужд език.  Вече трета учебна година съм пенсионерка. ...............................

Гинче, завиждам на всички твои ученици! Да си жива и здрава още дълги години да помагаш на децата!

Общи условия

Активация на акаунт