Искам да кажа ... (97)_21.11-27.11.

  • 52 689
  • 831
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 22 036
Ако искаш, ще ти казвам така  Hug. на мен цялото ми име и с австралийски акцент по-ми допада  Mr. Green

Това само доказва, колко е нелепа борбата за имена на децата.

# 406
  • Мнения: 18 049
Галеното ти име е супер, бе жено! Толкова е нежно, много ме е яд, че ми казват Тони, а не като твоето галено.  Crossing Arms

В тази връзка- имаме 3-ма познати с името Георги, единият е Гошо, другият Жоро, третото /дете / е Гого. Маргарита- едната си е Марги, другата Мими, третата Марго. А де...що така не знам, но аз не мога да кажа на Жоро Гошо, все едно няма да е той

# 407
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 253
Мен ме прекръстиха на Ели като дойдох в София, преди си бях другояче Simple Smile
Дребният беше свикнал да му казват на фамилия в градината, за да не бъркат Гоговците. Не се обръщаше на Жорко, а и ние не искахме да му казват така. Бяха трима и за нашия, последен дошъл в групата, останало Жорко. Еми... не стана Жорко Simple Smile

# 408
  • Мнения: 22 036
Галеното ти име е супер, бе жено! Толкова е нежно, много ме е яд, че ми казват Тони, а не като твоето галено.  Crossing Arms

В тази връзка- имаме 3-ма познати с името Георги, единият е Гошо, другият Жоро, третото /дете / е Гого. Маргарита- едната си е Марги, другата Мими, третата Марго. А де...що така не знам, но аз не мога да кажа на Жоро Гошо, все едно няма да е той

Баща ми се казваше Георги, както и синът ми. Никой никога не им е казвал Гошо. На бащами му казваха Жоро, а баба ми (майка му) Жори  Simple Smile.

Синът ми наричам Гуги или Георги.

# 409
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
И в групата децата казваха по фамилия на адашите. Примерно Ангел - имаме трима. И когато някое дете обяснява, казва "Иванов" или "Петров". Или се е случвало двама Георгевци - "Госпожо, Георги малкия...", просто защото единият Георги е по-дребен.  Grinning

А за имената - понякога такива смехотворни комбинации сме имали, че...

# 410
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
А  мен ме озадачи името на внучката на Илиана Раева - Илиана-Куин. Много не разбирам каква е идеята на това име и го намирам страшно нелепо.

Когато дойдох в София преди години, се учудих, че едни и същи галени имена се отнасят и за мъже, и за жени - Дени, Вики, Деси, Краси, Вили, Боби - не можеш да разбереш за кого се говори. Като си говорим с една приятелка и тя ми разказва за общи познати, винаги се налага да уточнявам - Боби мъжа или Боби жената, Пешо мъжа или Пешо жената и т.н. Joy

# 411
  • Бургас
  • Мнения: 7 429
не се казва така внучката. Само Илиана е

# 412
  • Мнения: 4 841
А  мен ме озадачи името на внучката на Илиана Раева - Илиана-Куин. Много не разбирам каква е идеята на това име и го намирам страшно нелепо.

На Милена Славова дъщерята се казва Куин.

# 413
  • Някъде там
  • Мнения: 16 251
svetal4o27 тя си е само Илияна. Куини и казва баба и нагалено от кралица.
Мен са ме кръстили на дядо понеже като на  баба ми имало много деца в родата. ooooh!
Баба е Недялка-Нели трябвало да се казвам,уви Здравка съм.

# 414
  • Бургас
  • Мнения: 1 275
АКК е врътка, докато събереш продуктите за плодовата смес. После иска спокойствие да си слагаш по лъжица от брашното, по едно яйце и да си бъъъркаш в унес. Правя го от години, раздавам на приятели и съседи, че е свръх сладък и не е от бързо свършващите храни. Правя и няколко проверени с времето дребни сладки, те не са ми стихията, но съм им хванала цаката. Предпочитам торти и кексове да правя, нещо обемно, да лови око като го види човек.
Кръстена съм на любимата ми баба, майка на баща ми. Моята майка го молила да модифицират малко името, галения вариант да ми сложат например. Той, твърд като скала-както е майка ми и дъщеря ми ще е. Като съм се родила и казали на баба тя се смяла, оказало се, че Ч -то го няма и тя си беше с хубавото Ивана, а аз-дето изцяло уж на нея-със селското Иванка.

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Потретвам - пращайте насам Laughing Laughing Laughing Laughing  И АКК обичам Simple Smile

# 416
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Какво е АКК?

# 417
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Английски коледен кейк - АКК. Гледах рецептата, ама няма да го правя.

# 418
  • Бургас
  • Мнения: 6 621
Когато избирахме име за Вики дори не сме обсъждали вариант да е на някоя баба/дядо. Направихме списък с имена, които ни харесват, имат хубаво галено, звучат добре и тук, и в чужбина, да не се римува галеното с някоя тъпотия. И така през няколко дни отпадаше по някое.
Сега обаче ММ си е решил име /комбинация от имената на свекърва ми и починалия ми свекър/. Харесвам много името, но се чувствам леко притисната от категоричния му избор. Поне Вики се отказа от нейния-Олаф Simple Smile

Белинда, как я караш днес?

Марипоса, моята девойка я отбих за около седмица /беше на 1 г и половина/. Вечер се буди, муши се в мен, аз обаче или вода или нищо. Поплакахме си няколко нощи и двете и като видя, че няма накъде, спря. Но и аз трябваше да отсъствам от страната и нямах избор, трябваше да я отбия на всяка цена, иначе съм мека Мария.

# 419
  • София
  • Мнения: 18 679
Привет Hug
Абе сякаш съм горе-долу читава днес Rolling Eyes Стегна ме по едно време следобед, но не беше продължително или болезнено. Просто си ги има, гадовете, колкото да ме тормозят и да не мога да се отпусна и наслаждавам Twisted Evil Щото се бях зарекла, че на тази бременност ще й се насладя максимално като за последно, то за това от ден първи проблеми, пууууу!

АКК много му се точех и аз, няколко години все си викам - почвам го, ама...вкъщи децата не ядат сушени плодове, мъж ми не е баш по кексовете, подозирам, че ще има да си го ям основно сама и затова му се назландисвам.

За вечеря - пица.

Общи условия

Активация на акаунт