Време е да узнаем вече: момче или момиче е Юнското човече- тема 4

  • 34 223
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 247
Petkova25.new , полът не се научава от БХС -то ,а от прегледа/ФМ/.Да не бъркаш двете понятия?На феталната /прегледа с ехограф/ще те гледат на коремен,ще видите бебето,органи,ще измерят нухална гънка на вратлето,ще видят има ли костица на носа,мерят мисля и бедърцата,гледа се стомахчето,скелета,мозъчето и такива работи.По прицип е рано за пола,но някои лекари се опитват да дадат отговор и на този въпрос.На мен в документа даже ми пише : пол-предполагаем мъжки.Това ,което ще ти е интересно всъщност е прегледа/феталната/, не БХС-то.То е само вземахе на кръв и треперене какъв резултат ще излезе.

# 31
  • Мнения: 114
Здравейте, не знам дали ще ме "приемете" при вас, тъй като термина ми е на 4 Юли. Но ще съм с планирано секцио, и живот и Здраве, бебче ще се роди Юни.
Пожелавам на всички пухкави финали

# 32
  • Мнения: 307
Petkova25.new , полът не се научава от БХС -то ,а от прегледа/ФМ/.Да не бъркаш двете понятия?На феталната /прегледа с ехограф/ще те гледат на коремен,ще видите бебето,органи,ще измерят нухална гънка на вратлето,ще видят има ли костица на носа,мерят мисля и бедърцата,гледа се стомахчето,скелета,мозъчето и такива работи.По прицип е рано за пола,но някои лекари се опитват да дадат отговор и на този въпрос.На мен в документа даже ми пише : пол-предполагаем мъжки.Това ,което ще ти е интересно всъщност е прегледа/феталната/, не БХС-то.То е само вземахе на кръв и треперене какъв резултат ще излезе.

Е, ясно... а ФМ в коя седмица е добре да се направи, 12 и 3-4 дни рано ли е? И от доктора който води ЖК ли се прави или и при друг може? #Crazy

Aaaa и от този начин на смятане ми  излезна " девочка" Ха ха ха Simple Smile) newsm68 newsm44 newsm44 newsm44 newsm51

# 33
  • Мнения: 20
Който иска да пробва и да пише дали му изчислява правилно: http://forumok.ru/who.html

На мен ми изчисли момиченце - дано много се надявам да имаме дъщеричка. А по таблицата отдолу ми излиза момче Grinning Утре сме на обикновен преглед 2д и увещаваме бебчо да се обърне правилно, че да може да се види. Шансът е минимален, но все пак надеждата умира последна Grinning

# 34
  • София
  • Мнения: 1 609
Ето ме и мен в новата тема, благодарности на Ели за заглавието и на келти за всичко останало.

Моята ФМ + БХС мина, много съм доволна от лекарката (д-р Янкова в "Св. Петка"). Доста подробно ме гледа, всичко му замери на бебето, обясняваше и на мъжа ми, имаше и втори монитор, разположен така, че и придружителят да вижда всичко. Бебето доста шаваше и прегледа се проточи, докато успее всичко да му измери. През корема беше, както и очаквах. След това ми показа изчисления за риска от тризомии само на база моите данни (възраст, тегло) и измерените показатели на бебето, но каза, че финалният резултат е като се комбинира с кръвното изследване. Иначе засега всичко изглежда наред - видима назална костица, НТ 1.75 мм, други органи - изглеждат нормално. Предположения за пол няма; каза, че е толкова рано, че общо взето е 50/50 и няма смисъл.

Това за прегледа Simple Smile

Иначе аз се влошавам, вдигнах температура 38.5, едната ми сливица е толкова подута, че се вижда с просто око отвън на врата ми и ме боли зверски, едвам преглъщам. След прегледа се върнах до офиса да си събера нещата и си тръгнах за вкъщи и сега лежа, смуча Инфлуцид, пия чай от джинджифил и се надявам скоро да съм по-добре. Хубавото е, че съм гладна, тоест не съм чак толкова зле Simple Smile

# 35
  • Мнения: 980
Кати, вземи и тонзилотрен, той е точно ща сливиците. Също е хомеопатичен. Мисля че трябва да свалиш температура поне до 38.

# 36
  • Мнения: 665
Мила не искам да те отчайвам, но и аз бях като теб само  без темперетура една седмица пиех инфлуцид и тонзилотрен и се оправих но доста се и измъчих с това гърло в комбинация с магарешката кашлица.
Ако можеш наблягай на меда, лимоните и чая Hug

Имам един въпрос на някой да му се бели кожата около гърдите защото моята е ужасна  Sad
А също да попитам мамите които преди са пушили сега допушва ли ви се от време на време, аз понякога умирам за цигара и паля пуша малко и я хвърлям друг път я изпушвам цялата и много се ядосвам на себе си, но се радвам че ги поспрях и намалих доста от кутия на ден пуша по няколко дръпки/цигара на два три дни  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 1 782
Еее и на мен ми излезе "девочка" Simple Smile И по двата метода - да видим Simple Smile
Много в забавно това  Grinning Heart Eyes

Bo0o, блазе ти - аз все още съм на 3-4 цигари на ден  Sad Sad Sad

*Cathy*, радвам се, че всичко е наред на ФМ. Стискаме палци и за БХС  Praynig

nelito0o_ , и аз съм като теб - добре си ни дошла, лека и успешна бременност  bouquet

Mrs.P, добре дошла и на теб  Hug
Леко бременнене и пухкав финал  Praynig

# 38
  • Мнения: 108
Да се запиша и аз Simple Smile
На мен ми се падна мальчик Simple Smile и докторката така каза на феталната морфология.
За всички, на които им предстои фетална морфология - за да е спокойно бебето по време на прегледа(тъй като нашето бебче не спря да шава) на мен ми препоръчаха следващия път преди прегледа да хапна цитрусови плодове или да пия фреш от такива плодове - мандарини, портокали. Така бебето щяло да бъде спокойно и прегледа да мине по - гладко Simple Smile
Аз пушех преди да забременея. Спрях цигарите от раз. Бяхме на разходка с кумовете(още не знаех, че съм бременна), запалих цигара и още в първия момент, в който си дръпнах(пушачите знаят колко е хубав тази първа дръпка) ми се догади  Sick и загасих цигарата. След няколко минути опитах с нова - пак същото. Така се осъмних, но не смеех да се надявам все още, тъй като все още не ми бише закъснял цикъла и можех само да си чакам... И така. Не ми се пуши, липсва ми по - скоро момента, в който след работа пушихме с колежката и правихме разбор на деня, например. Липсват ми моментите, които съм споделяла с цигарата, а не самата цигара, ако ме разбирате.

# 39
  • Мнения: 980
Не пуших, не пуша и никога няма да пуша. Освен алергия на тютюновия дим ми се повдига от него и ми идва да разстрелям пушач, ако има такъв наблизо  #2gunfire Супер чувствителна съм к тази миризма, а сега като съм бременна то се е изострило. Обаче ми се пие червено вино. Не знам защо, хемоглобина ми е наред. Преди бременноста предпочитах бяло. Дръпвам по 1 глътка седмично от чаша на мъжа ми, ако той пие... Мисля че няма да навреди таково количество...

# 40
  • Мнения: 665
Да се запиша и аз Simple Smile
На мен ми се падна мальчик Simple Smile и докторката така каза на феталната морфология.
За всички, на които им предстои фетална морфология - за да е спокойно бебето по време на прегледа(тъй като нашето бебче не спря да шава) на мен ми препоръчаха следващия път преди прегледа да хапна цитрусови плодове или да пия фреш от такива плодове - мандарини, портокали. Така бебето щяло да бъде спокойно и прегледа да мине по - гладко Simple Smile
Аз пушех преди да забременея. Спрях цигарите от раз. Бяхме на разходка с кумовете(още не знаех, че съм бременна), запалих цигара и още в първия момент, в който си дръпнах(пушачите знаят колко е хубав тази първа дръпка) ми се догади  Sick и загасих цигарата. След няколко минути опитах с нова - пак същото. Така се осъмних, но не смеех да се надявам все още, тъй като все още не ми бише закъснял цикъла и можех само да си чакам... И така. Не ми се пуши, липсва ми по - скоро момента, в който след работа пушихме с колежката и правихме разбор на деня, например. Липсват ми моментите, които съм споделяла с цигарата, а не самата цигара, ако ме разбирате.

Напълно те разбирам за тези моменти които описваш като че и на мен това много ми липсва, при мен е много интересно защото ми става гадно от цигарения дим а в същото време ми се и пуши ..  ooooh!

# 41
  • Мнения: 20
Обаче ми се пие червено вино. Не знам защо, хемоглобина ми е наред. Преди бременноста предпочитах бяло. Дръпвам по 1 глътка седмично от чаша на мъжа ми, ако той пие... Мисля че няма да навреди таково количество...
На мен АГ-то ми каза, чe ако ми си допие бира или вино до 1 чаша няма проблем, но не всеки ден, разбира се. Аз си позволих само глътка бира, че много ми замириса мъжа ми като я отвори Grinning

# 42
  • велико търново
  • Мнения: 190
Айде и аз съм вече в новата темичка много ми харесва заглавието,моя термин е 16 юни Wink а за гъбичките докторката ми каза като отида ще види течението и ще обсъдим с какво ще се лекувам,за сега само тоалет да си правя,а аз и имам пълно доверие,първото си дете родих при нея и съм адски доволна от вниманието и Simple Smile аз ще поработя до 19,... и вече вкъщи по точно до 10 след това ще си взема отпуска и без това няма да ми я платят по добре да си я използвам Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 501
Аз също съм бивша пушачка. Пушех по кутия на ден последните 6-7 години всеки ден. Спрях цигарите 3 месеца някъде преди да правим опити за забременяване, тъй като го бях планирала. Ако трябва обаче да бъда честна отдавна нямам физическа зависимост, но психически си я имам и понякога ми липсват цигарите, но не си позволявам да запаля. Надявам се само да не започна след раждането отново.

# 44
  • Мнения: 71
Вчера си правих изследванията, за които ме изпратиха от женската консултация. Всичко е в реф граници освен  ph урина 8.5 при горна 8.  Някой знае ли какво може да значи това, вашите как са

Общи условия

Активация на акаунт