МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 62-ра ТЕМА

  • 81 151
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 932
Здравейте, извинявайте, че се намесвам. Отдавна следя темата и научих много полезни неща за хлебопекарните.
Ако не се лъжа Мунчо има Мидеа.  Peace

# 61
  • Мнения: 199
Скрит текст:
Аз слагам 1/5 кубче мая на 500 грама брашно, но програмата ми е 5 часа.
Маята слагам на дъното на съда, отгоре брашното, сол, захар, мазнина. Накрая сипвам водата. Мисля, че в книжката ми беше написана тази поредност и си я спазвам от години.

А 1/5 колко гр. е? Питам ,защото тук,където живея пакетчетете са по 25гр. ?  Rolling Eyes
В БГ кубче мая е 42гр., сухата е 7 гр.
В случая говоря за жива мая, значи 1/5 от 42 грама - около 8-9 грама жива мая.

Благодаря!  bouquet

# 62
  • Мнения: 199
Моята машина е Панасоник SD 2500.Днес правих Панетоне по рецептата от книжката и стана прекрасно, обаче посочените 4 1/2 супени лъжици са малко и не е достатъчно сладко.Някой правил ли е? Смятате ли, че ако добавя захар следващия път ще получа по-сладък резултат без това да попречи на качеството на самата смес.Спомням си,че ако в козунак сложиш повече захар не се получава, но това е панетоне.

Не съм го приготвяла, но ако има мая в рецептата може да не се получи. Знам , че има някаква зависимост между маята и захарта, но.......не съм толкова запозната Simple Smile

# 63
  • Мнения: 51
Вчера си направих една драскотина на перката на хлебопекарната ми. Дали трябва да сменя перката, с тефлоново покритие е?

я качи някоя снимка показваща тая драскотина  newsm78

Той тефлона определено изцяло като тефлон е опасен и токсичен, няма значеие дали е надраскан и прочие. При много дълбоко надраскване най много да ти се покаже основата, но и тогава си е опасен колкото при здравото. Ако надраскването е на по дълбокичко, има опастност да се скрият някои други бактерийки таме и тези ми животинки могат да си произведат определени ензими таме и само ако не се измие добре от хигиенна гледна точка става опасничко ...толкова... според мене ползвай си я със здраве

Последна редакция: пт, 16 дек 2016, 19:53 от Ердинч

# 64
  • Мнения: 9
Здравейте, аз съм нова тук и искам да купя Коледен подарък за родителите си. Тъй като са двама, по малки размери хлебчета ще е по-добре за тях. Спряла съм се на тази машина . Смятате ли че е добра?
http://www.technopolis.bg/bg/Bread-makers/Bread-maker-TEFAL-PF22 … 9D%D0%90/p/824811

Благодаря предварително, Поздрави

# 65
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, аз съм нова тук и искам да купя Коледен подарък за родителите си. Тъй като са двама, по малки размери хлебчета ще е по-добре за тях. Спряла съм се на тази машина . Смятате ли че е добра?
http://www.technopolis.bg/bg/Bread-makers/Bread-maker-TEFAL-PF22 … 9D%D0%90/p/824811

Благодаря предварително, Поздрави

Да, стига размерна на тестото /до 1кг./ да ги устройва.

# 66
  • Мнения: 9
Благодаря за бързия отговор Simple Smile
 Сега гледам и една друга http://www.technopolis.bg/bg/Bread-makers/Bread-maker-TEFAL-PF2101/p/824880  (малко по евтина) .
Според вас коя ще бъде по-добра или са доста аналогични ( виждам че втората има по-малко програми и няма прозорче, но чудя се дали дали само това е разликата)

# 67
  • Мнения: 2 301
Благодаря за бързия отговор Simple Smile
 Сега гледам и една друга http://www.technopolis.bg/bg/Bread-makers/Bread-maker-TEFAL-PF2101/p/824880  (малко по евтина) .
Според вас коя ще бъде по-добра или са доста аналогични ( виждам че втората има по-малко програми и няма прозорче, но чудя се дали дали само това е разликата)


Аз имам тази показаната в линка.
Ама я ползвам най - често за 500гр хляб, тъй като хапваме само за вечеря от хляба и правя 1 вид хляб - хляб памук. 2-3 пъти съм я ползвала за 1кг хляб и резултатът беше добър, беше си изпечен.
Та мен ме устройва при това ползване, прозорче не ми е нужно, тъй като меря и тегля съставките, слагам и отварям, когато е готов хляба.
Пробвала съм и 1,2 пъти ръжен хляб, също беше добре, но вкусово не ми харесва, та просто за пробата.
Бърз хляб съм пробвала. И тесто за пица...другите рецепти от книжката разни кексове и сладки хлябове - не съм, може и да не ги пробвам...
Може би разликата е в повечето програми, тъй като ваничката и бъркалката на черната са като на моята. В сайта на тефал за черната пише също, че няма прозорче...там липсват ватове или поне аз не видях, в технополис пише 650 w, на моята пък в технополис не пише, а в сайта на тефал са дадени 720w

# 68
  • Мнения: 9
Благодаря за бързия отговор Simple Smile
 Сега гледам и една друга http://www.technopolis.bg/bg/Bread-makers/Bread-maker-TEFAL-PF2101/p/824880  (малко по евтина) .
Според вас коя ще бъде по-добра или са доста аналогични ( виждам че втората има по-малко програми и няма прозорче, но чудя се дали дали само това е разликата)


Аз имам тази показаната в линка.
Ама я ползвам най - често за 500гр хляб, тъй като хапваме само за вечеря от хляба и правя 1 вид хляб - хляб памук. 2-3 пъти съм я ползвала за 1кг хляб и резултатът беше добър, беше си изпечен.
Та мен ме устройва при това ползване, прозорче не ми е нужно, тъй като меря и тегля съставките, слагам и отварям, когато е готов хляба.
Пробвала съм и 1,2 пъти ръжен хляб, също беше добре, но вкусово не ми харесва, та просто за пробата.
Бърз хляб съм пробвала. И тесто за пица...другите рецепти от книжката разни кексове и сладки хлябове - не съм, може и да не ги пробвам...
Може би разликата е в повечето програми, тъй като ваничката и бъркалката на черната са като на моята. В сайта на тефал за черната пише също, че няма прозорче...там липсват ватове или поне аз не видях, в технополис пише 650 w, на моята пък в технополис не пише, а в сайта на тефал са дадени 720w



Мерси , KaPaMeJl Simple Smile И аз си мисля, че на нашите ще им трябва за 500г хляб, така че предполагам и те ще я ползват главно за малки хелбчета. А шумна ли е много машината ? и още един въпрос за бързия хляб -добре ли става?

# 69
  • Мнения: 2 301
Шумна е докато меси. Иначе пък е малка и лека, не заема много място.
Бързия хляб и него 2-3пъти съм го пробвала. Първия път по рецепта от книжката и нещо не ми хареса, беше един като недопечен, другите пъти го правих като памук хляб, само че на програмата за бърз и беше добре.

# 70
  • Мнения: 491
Аз за това и пуснах този пост.За да чуя някакви отзиви.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 926
Аз за това и пуснах този пост.За да чуя някакви отзиви.

Мога да дам мнение само за моя модел на Мидеа, но той вече не се произвежда. Иначе съм много доволен от нея, но не и от сервиза на марката. Не са успели да ми осигурят нито хубави бъркалки, нито казанче. Та бих се огледал за нещо друго. Не знам дали до Коледа ще пуснат пак лидълските машинки на промоция. Те май са най-изгодни от ниския ценови клас. Комплекта от казанче и бъркалки е на цената на комплект бъркалки за големия ми Мулинекс Simple Smile.

П.П. Преди известно време взехме за една позната хлебопекарна Финлукс на промоция в Кауфланд за 99 лева. Справя се прилично с правенето на хляб, но нямам поглед върху сервиза, който обслужва марката.

Последна редакция: сб, 17 дек 2016, 10:18 от Mунчо

# 72
  • Мнения: 9
Шумна е докато меси. Иначе пък е малка и лека, не заема много място.
Бързия хляб и него 2-3пъти съм го пробвала. Първия път по рецепта от книжката и нещо не ми хареса, беше един като недопечен, другите пъти го правих като памук хляб, само че на програмата за бърз и беше добре.




Благодаря отново за отговора Simple Smile. Току що пробвах да поръчам машината онлайн от Технопилис, но имам лек проблем. Тъй като не живея в България искам да я поръчам и платя онлайн с банкова карта, но нещо не става.

Някой пазарувал ли е онлайн и плащал ли е онлайн?  Аз виждам че мога да финализирам поръчката и да избера начин на плащане (наложен платеж, банков път, epay.bg и банкова карта). Съответно избрах банкова карта, но никаде нямаше възможност плащане( не ми излезе виртуален ПОС терминал) а ми позволява да финализирам. И като гледам при финализирането ти дават номер на поръчка и да си следиш къде ти епоръчката, но не и как да я платиш.  И си мисля да не би да я поръчам , да я доставят и да накарат нашите да я платят с карта. #Crazy

Доста по лесно са го направили в сайтове като Амазон, избираш начина на плащане , въвждаш данните на картата и готово...за жалост при Технополис не е толкова лесно (или може би аз не виждам нещо).

Ще съм много благодарна ако някой има опит с пазаруване от там и сподели Simple Smile

# 73
  • Добрич
  • Мнения: 5 468
До сега не съм пекла хляб с брашно от лимец. Безглутеновата програма ли е най-удачният избор?
 

# 74
  • София
  • Мнения: 2 926
До сега не съм пекла хляб с брашно от лимец. Безглутеновата програма ли е най-удачният избор?
 

В лимеца има глутен. Защо да е на безглутенова програма? Попаднах на тази рецепта - http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D1%80%D0%BD%D0%B0

Общи условия

Активация на акаунт