МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 62-ра ТЕМА

  • 81 116
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Аз слагам 1/5 кубче мая на 500 грама брашно, но програмата ми е 5 часа.
Маята слагам на дъното на съда, отгоре брашното, сол, захар, мазнина. Накрая сипвам водата. Мисля, че в книжката ми беше написана тази поредност и си я спазвам от години.

А 1/5 колко гр. е? Питам ,защото тук,където живея пакетчетете са по 25гр. ?  Rolling Eyes
В БГ кубче мая е 42гр., сухата е 7 гр.

# 46
  • София
  • Мнения: 9 940
Содената питка се замесва леко на ръка и това ѝ е напълно достатъчно.

Hm,... Може и така, да, но не съм много по месенето, ако става на пекарната, ще я заредя до макс и така ще имам за няколко дни "хляб".

# 47
  • София
  • Мнения: 2 923
  Суха мая има и по 11 грама - САФ Инстант. Аз ползвам само от нея и по празниците от живата.

# 48
  • Мнения: X
Скрит текст:
Аз слагам 1/5 кубче мая на 500 грама брашно, но програмата ми е 5 часа.
Маята слагам на дъното на съда, отгоре брашното, сол, захар, мазнина. Накрая сипвам водата. Мисля, че в книжката ми беше написана тази поредност и си я спазвам от години.

А 1/5 колко гр. е? Питам ,защото тук,където живея пакетчетете са по 25гр. ?  Rolling Eyes
В БГ кубче мая е 42гр., сухата е 7 гр.
В случая говоря за жива мая, значи 1/5 от 42 грама - около 8-9 грама жива мая.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 869
Моята машина е Панасоник SD 2500.Днес правих Панетоне по рецептата от книжката и стана прекрасно, обаче посочените 4 1/2 супени лъжици са малко и не е достатъчно сладко.Някой правил ли е? Смятате ли, че ако добавя захар следващия път ще получа по-сладък резултат без това да попречи на качеството на самата смес.Спомням си,че ако в козунак сложиш повече захар не се получава, но това е панетоне.

# 50
  • Мнения: 51
моята хлебопекарна(хп) е Бревиле и съм пре-предоволен, но обаче е много скъпа, казанчето и струва 2 обикновенни машини, скатаващата и се бъркалка е само за около 30щатски Twisted Evil , в момента вече предимно в нея месим тесто,  който па се пече във фурната върху камък...

 Hug

а ето и един от опитите за Трабзон хляб на бърза(2:20часа) програма със прясна и замразена близо 3месеца във фризера юва мая.

https://youtu.be/onLywk1n5tI

 smile3525

# 51
  • Мнения: 726
Здравейте отново Simple Smile Имам едно питане - когато включа машината си (Tefal 350138 Bread & Baguettines) на дисплея горе се изписва "Baguettines". Виждам, че на снимки има изписано "Home bread". Четох инструкциите няколко пъти, пробвах да намеря инфо и в мрежата, но тц..... Моля споделете как аджеба се сменя тази индикация, с кой бутон? Хляба си го пекох на програма 4 (обаче така времето беше с 3 мин. по-кратко, отколкото е упоменато в книжката за същата програма) и горе пак си пишеше "Baguettines". Мислех, че като сменям програмите ще се сменя автоматично, но не е така.
Благодаря предварително и се извинявам ако въпроса е тъп  Embarassed

Последна редакция: пт, 16 дек 2016, 08:13 от Rosi9550

# 52
  • София
  • Мнения: 1 832
Купих нахутена мая. Има ли нещо специфично при приготвяне на хляб с нея? Мисля да направя хляб, като за първи опит с  бяло брашно.
Това не е ли изсушен нахутен квас?
Не зная. Ето такава е.
Скрит текст:

# 53
  • Мнения: 51
Здравейте отново Simple Smile Имам едно питане - когато включа машината си (Tefal 350138 Bread & Baguettines) на дисплея горе се изписва "Baguettines".

22 страница   Hug

# 54
  • Мнения: 726
Здравейте отново Simple Smile Имам едно питане - когато включа машината си (Tefal 350138 Bread & Baguettines) на дисплея горе се изписва "Baguettines".

22 страница   Hug
Ами аз ги четох поне 5 пъти инструкциите. Правя това, което е написано, но никой от бутоните или комбинация от такива, както и нито една различна програма от такава за багети, не позволява да се смени тази индикация "Baguettines" изписана най-отгоре на екранчето....И по-тъпото е че, времето зададено от книжката на програмите се различава по този начин от това, което ми изписва на мен Sad Може би някой, който ползва Тефал, дори и различни модели, би могъл да ми обясни с 2 думи прости, защото направо се изядох от яд, че не успявам  Sick Sad   bouquet

# 55
  • Мнения: 51
Здравейте отново Simple Smile Имам едно питане - когато включа машината си (Tefal 350138 Bread & Baguettines) на дисплея горе се изписва "Baguettines".

22 страница   Hug
Ами аз ги четох поне 5 пъти инструкциите. Правя това, което е написано, но никой от бутоните или комбинация от такива, както и нито една различна програма от такава за багети, не позволява да се смени тази индикация "Baguettines" изписана най-отгоре на екранчето....И по-тъпото е че, времето зададено от книжката на програмите се различава по този начин от това, което ми изписва на мен Sad Може би някой, който ползва Тефал, дори и различни модели, би могъл да ми обясни с 2 думи прости, защото направо се изядох от яд, че не успявам  Sick Sad   bouquet

Роси ако не се получава както е написано долу, май ще ти се наложи да прескочиш до сервиза на тефал  newsm78



при включена машина опитай и с дълго натискане(3-4 секунди) на бутона Start/Stop, след което пак пробвай както е написано по горе

ако не се получават по горе описаните, евентуално имаш развалена платка или развален бутон

Последна редакция: пт, 16 дек 2016, 14:30 от Ердинч

# 56
  • Мнения: 726
Мерси, Ердинч  beer2
Искрено се надявам да грешиш за платката или бутона, защото машината е на 3 дни и съм я ползвала само веднъж и ако така стартираме ... Sad
Тя си работи иначе, но по този начин, по който описах. Много се надявах просто да не съм разбрала и да е нещо елементарно. На мен не ми пречи да пише "багети", но със сигурност програма 4 излиза по този начин с 3 минути по кратка и трябва да настоя ръчно още няколко отгоре. Гледах клипчета е нета сега и на хората с подобни модели Тефал, които могат да пекат и багети им индикира "Home bread", а не "Baguettines"  newsm78
Дали ако се обадя в сервиз биха ми помогнали по телефона? Най-много да ме изкарат турбо олигофрен  Laughing

# 57
  • Мнения: 491
Търся хлебопекарна за подарък.Имам бюджет 100-120 лева.Разгледах по всички сайтове и се спяхна една Мидеа
http://technika.bg/product/3462/hlebopekarna-midea-ehd-25-ad.html
За парите си май е с най-добри параметри.Някакви съвети или пък отзиви за тази машина имате ли.Може и вие да ми предложите нещо

# 58
  • София
  • Мнения: 12 006
Търся хлебопекарна за подарък.Имам бюджет 100-120 лева.Разгледах по всички сайтове и се спяхна една Мидеа
http://technika.bg/product/3462/hlebopekarna-midea-ehd-25-ad.html
За парите си май е с най-добри параметри.Някакви съвети или пък отзиви за тази машина имате ли.Може и вие да ми предложите нещо
Не гледай само парите и описанието на хартия, а търси мнения на хора които я ползват поне от 2-3г. за да добиеш представа изпича ли хляба добре, бели ли се казанчето и перките и т.н. Моята е друга марка, не познавам никой с мидея и не мога да дам мнение за показаната от теб.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 832
Вчера си направих една драскотина на перката на хлебопекарната ми. Дали трябва да сменя перката, с тефлоново покритие е?

Общи условия

Активация на акаунт