Математически турнири - 41

  • 118 157
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 357
Вероятно не са се явили. Изглежда това е създало проблем, защото тази информация на сайта е нова:

Уведомяваме родителите на участниците в състезанието, които не се явиха на турнира на 29.01.2017 г., че при следващо участие в което и да било състезание, провеждано в Детската академия, ще бъдат санкционирани с допълнително заплащане на 50 % от таксата за участие в зимния кръг на турнира "Математика без граници".
С цел да се предотврати разхищението на ресурси, заплащането на санкцията и на такса правоучастие в следващо състезание за тези участници ще се извършва предварително, в офиса на Детската академия. При неявяване на участника в състезанието, заплатената такса няма да подлежи на възстановяване.

# 721
  • Мнения: 819
Каква е тази глупост да се санкционират деца,които не са се явили.Причините могат да бъдат много,ами ако детето е болно...Напоследък не съм доволна изобщо от начина,по който провеждат състезанията в ДАНИС.Неотоплени стаи,сами деца без квестор,сега и някакви си санкции.Разочарована съм от ръководството.

# 722
  • Мнения: 90
Не съм писала във форума от 6 години аз, но покрай детето ме обзеха вълненията Simple Smile

За децата без резултат - доколкото разбрах, "Математика без граници" тази година ще се провежда и в някои училища "домакини". В нашето училище, състезанието е насрочено за утре (четвъртък) от 13.00 часа.
Според мен тази информация се появи в училището след като беше започнала регистрацията и е възможно някои родители, в последствие да са избрали логистично по-удобния вариант.
В този смисъл - предполагам, че табличката ще се попълни, след като излязат всички резултати.

За съжаление не видях списък, с училищата "домакини" и датите им. Явно локално всяко учлилище си комуникира към учениците.



# 723
  • Мнения: X
Не е глупост изобщо. Защото очевидно е имало повече желаещи да се явят в ДАНИС, които не са успели да се запишат поради липса на места(местата там все пак са ограничени).
А като им гледам таблицата - ужасно много записани не са се явили. Поне от 1 клас.

Отделно от това - това е все пак загуба на доход. Ангажирали са примерно 3-ма квестори, а поради неявяване на голяма част от децата е бил нужен всъщност само един. Прост пример.
Според мен е напълно резонно да се иска заплащане на таксата предварително, а не както е в ДАНИС в момента на явяването.

Резултатите се оповестяват там където детето се е явило. Така, че таблицата на ДАНИС ще си остане полупразна.

Аз бях решила да пусна моето дете в ДАНИС, но като видях колко народ ще е...се отказах. А се оказа, че не е имало нужда.

Последна редакция: ср, 01 фев 2017, 11:43 от Анонимен

# 724
  • София
  • Мнения: 1 740
Като гледам колко деца не са се явили, ги разбирам. Имаше хора, които са искали за първия час да се запишат, но вече не е имало места. Съответно от първата група излязоха 10-15 деца. Останалите не са се явили. Навсякъде искат таксата предварително, само тук спестяват разкарване на родителите два пъти. И заради масово неявили се деца, сега ще го променят и тук това. Нима твърдите, че 50% от първи клас, са били болни? И затова не са се явили. Надявам се, в София няма такава епидемия в момента.
Според мен тази информация се появи в училището след като беше започнала регистрацията и е възможно някои родители, в последствие да са избрали логистично по-удобния вариант.
В този смисъл - предполагам, че табличката ще се попълни, след като излязат всички резултати.

Едва ли. Тук изнасят резултати само на деца явили се в ДАНИС.

# 725
  • София
  • Мнения: 4 025
33 неявили се от 114 записани, доста си е. Редно е било родителите да се обадят и да кажат, че децата им няма да се явят, без значение от причините. Иначе много студено в тази академия. Вярно, че на хладно по-добре се мисли, ама чак толкова.  Laughing Не бих си записала детето там при такива условия. А кой води курсовете им за 2, 3 и 4 клас?

# 726
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 071
студено е в приемната, в стаите до сега не сме имали проблем. Peace

за московската олимпиада заниманията се водят от Карлов Peace



# 727
  • Мнения: 90
Аз бях останала с впечатление, че ДАНИС са организатор на състезанието. Или поне съ-организатор.
Затова предположих, че накрая те ще обобщят резултатите, но явно съм се заблудила.

Успех на децата, на които все още им предстои.

# 728
  • Мнения: 19 310
Моето дете се е явявало един път в Данис и според мен е много студено. Когато имам възможност, избягвам да се явява там.
А те ли са организатирите на Московската олимпиада за България?
Нещо много е сгафил българският организатор с изпращането на задачите в Пловдив и с искането на допълнителна такса.

# 729
  • София
  • Мнения: 4 025
st. Dobri, мерси, за Карлов прочетох някъде из сайта им и аз. Питане ми беше за обикновените им курсове. Нали имат за всеки клас? При тези студени стаи вероятно имат добри или поне известни учители, които да привличат деца и родители?

# 730
  • София
  • Мнения: 10 825
st. Dobri, мерси, за Карлов прочетох някъде из сайта им и аз. Питане ми беше за обикновените им курсове. Нали имат за всеки клас? При тези студени стаи вероятно имат добри или поне известни учители, които да привличат деца и родители?
преди 2-3 години Данков водеше курсове там. Нямам представа дали все още е така

# 731
  • Мнения: 395
Факт е, че детето ми не отиде на МБГ, защото не го записах на време. Имаше място само в последната група, в много неподходящо време за мен. Ако по някакъв начин знаех за свободните места в предните групи, щяхме да се възползваме.

# 732
  • Мнения: 839
Факт е, че детето ми не отиде на МБГ, защото не го записах на време. Имаше място само в последната група, в много неподходящо време за мен. Ако по някакъв начин знаех за свободните места в предните групи, щяхме да се възползваме.
И не само вие.

# 733
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 071
st. Dobri, мерси, за Карлов прочетох някъде из сайта им и аз. Питане ми беше за обикновените им курсове. Нали имат за всеки клас? При тези студени стаи вероятно имат добри или поне известни учители, които да привличат деца и родители?
преди 2-3 години Данков водеше курсове там. Нямам представа дали все още е така

сега една дама изпраща децата, но не участваме и не знам името  Peace

има още резултати  Blush http://www.childrens-academy-bg.com/index.php?page=novini&article=343

# 734
  • Мнения: 4 028
На моето дете му харесва да ходи в ДАНИС, обаче, по време на едно от награждаванията, ми направи впечатление колко е студено наистина. В неделя я облякох с възможно най-дебел пуловер, който иначе досега, при всичките студове, не беше обличала.  Simple Smile

Втората група също излезе с отговори на бланки, което на мен ми хареса - за първи път на състезание се случва.

Не мога да си представя дете да вземе бланка на друго и да преписва или пък да наизустява отговори и т.н.. По-скоро две деца могат да си сравнят отговорите..

Толкова деца, неявили се, явно се случва за първи път... Хубава и удобна е електронната форма и дано не решат да правят предварително записване с плащане на такса.
...
За Московската -  колкото и да са интересни задачите, ние сме на вариант да ги разглеждаме единствено у дома. Припомнете си миналата година дискусията тук - за първи или втори клас - липсваща част от условието, някой получил чертеж, друг не получил, на един признали пълен брой точки, на друг пък - никакви за тази същата задача....
И накрая най-заслужилите деца дълго не знаеха как ще си получат наградите ....
Комуникацията между местния организатор и Пловдив - Академия 21, също навежда на някои размисли.

Общи условия

Активация на акаунт