Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 478
  • 763
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 12 006
А точно за сушилните не ми говори Stop. Даже тук във форума не са харесвани. За пераните - нямам толкова мнения за сравнение с другите марки.
Момичето попита за съвет и аз си казвам моето мнение - какво аз бих купила за тези пари и защо. Който каквото иска да си купува, аз за себе си съм си купила вече. Simple Smile

# 286
  • Мнения: 1 597
Афродита, надявам се не си приела нещата за спор. Подобно на теб,  аз също  Peaceописах и мотивирах мнението си, може би малко по-категорично, но това е моето мнение и не е задължително за никой друг. Аз самата не притежавам никакъв уред извън Сименс и Бош - съдомиялня, но изборът често е въпрос на концепция и възможности. Така както имам въпросните марки битова техника, така също смятам че ЛГ пералните и хладилници са едни от най-добрите и достойно конкурират немските уреди. Момичето пита, ние се изказваме, момичето решава само. Изобщо не е длъжно да се съобрази с нас.  Peace

# 287
  • Мнения: 2 369
Момичета, благодаря и на двете ви за мненията. За мен са важни, защото ми дават храна за размисъл-дали базов модел на реномирана марка или с повече екстри на не толкова реномирана  newsm78 И на мен ми се ще да е Електролукс или Бош, но искам и екстри  Mr. Green Засега съм за Бекото, имам още около месец да сравнявам. Ще се прадвам и на още мнения.  bouquet

# 288
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Абсолютно съм за Беко-то и то като ползвател лично на Беко и Бош + приятелски отзиви. И нито един път мое или приятелско Беко не е било на сервиз. (включително пералня, сушилня и други електроуреди).

# 289
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Още един глас в плюс за Беко, за уред, който се продава на западноевропейския пазар. Сушилнята ни е Беко, много доволни вече година от нея. Виж от пералнята им не съм доволна изобщо! Наистина трябва да се търсят мнения на ползватели в Англия, Северна Европа за конкретния модел.

# 290
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Беко, какъвто и да е уред не бих си купила. Виждала съм техни уреди при приятели, които и са споделяли разочарованието си от избора. Но в крайна сметка всеки си преценя с кое да направи компромис, особено ако бюджета го налага.

# 291
  • София
  • Мнения: 12 006
Ех тоз бюджет Crazy Може да се оглежда за промоции, а сега да се огледа за по-скъпи и да си набележи няколко модела, а като се появят промоциите да види кое влиза в бюджета й.

# 292
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Ех тоз бюджет Crazy Може да се оглежда за промоции, а сега да се огледа за по-скъпи и да си набележи няколко модела, а като се появят промоциите да види кое влиза в бюджета й.
И аз това имах предвид. Бих взела уред с по-малко екстри за тези пари, но не и Беко.
Вярно имат сервиз, но за две години гаранция няколко пъти да го ползваш. Stop А като свърши гаранцията и да го плащаш. От нашите познати, който си е взел Беко няма да повтори.

# 293
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 729
Не е коректно да се изказват мнения за неща с които нямате опит. Имам уреди на Беко и съм много доволна. Това, че съм доволна от Беко, не значи, че трябва да отричам другите марки.
Изказвайте мнения за уреди, които притежавате, така ще сте най-полезни, а не на принципа "някой ми каза, ама аз не съм видял".

# 294
  • Мнения: 1 597
Изборът на техника е много личен въпрос - на финансии, на концепция от типа сменям нещо на всеки 4-5 години, или търся нещо което ще ми служи над 10 години, емоционална зависимост от марка производител или практичност цена/качество. Всеки решава сам. Но преди да се направи покупката всеки си прави проучване - било чрез форуми, било чрез сайтове за оценка. Често модели от прехвалени марки уреди дават проблеми. Това важи и за висок клас като Миле, Сименс и Бош. Аз само изброих плюсовете на Бекото и отзивите за нея - моделът се продава на западния пазар, което го прави и гарантирано по-конкурентен, съобразно битуващото мнение, че Беко уредите продавани в Бг са по-ненадеждни. В конкретния случай  Пав би била изключително полезна със съветите си, но нещо се е затрила около поправката на пералнята на баща си. 
По въпроса за сервизите мога да отбележа, че зависи не само от това колко често се развалят уредите, а и колко голям е сегмента на покупатели на тези уреди. Във всички случаи собствениците на Беко са повече от тези на Миле, Сименс етс. Ако човек има финансовата свобода да избира може да си купи уреди от различни марки но с най-добри качества. За Миле - перални и сушилни, а ЛГ и Сименс като по-бюджетен вариант, за фурна - Сименс и АГ/Електролукс, за котлони Уърлпул и Тека, за хладилници ЛГ, за миялни Бош или Беко. Това за марките представени в Бг. Губят ми се само абсорбаторите, защото там винаги има манипулация. Единственото неудобство при уреди от различни марки е че си контактуваш все с различни сервизи, ако има проблем. И пак повтарям всичко е въпрос на финансова свобода и не малка доза късмет.

# 295
  • София
  • Мнения: 12 554
След малко и аз отивам да си купя Беко.   Grinning
Прецених, че за такъв уред не искам да давам 1000 лева. Нито пък очаквам да работи 20 години. Така че след положителните отзиви тук, смятам, че това е разумна покупка в съотношението качество-цена.

# 296
  • Мнения: 2 369
nana77, какъв модел? Как го избра, имаш ли впечатления за него?

# 297
  • София
  • Мнения: 12 554
nana77, какъв модел? Как го избра, имаш ли впечатления за него?


Моделът е DIS 28020 за пълно вграждане.
Избрах го, тъй като има всички необходими програми, които искам да има, цената му е разумна и има три перки, а кошницата горе се регулира. Освен това е в нужния ми размер от 45 см. Място за по-голяма нямам.
Освен това тук съфорумки пишат, че са доволни от марката, а от конкретния модел, разбира се, че нямам впечатления, защото за първи път ще имам миялна. Но се надявам, че няма да има проблеми.

# 298
  • Мнения: 2 369
Благодаря  bouquet Ще се радвам, ако пишеш отзиви, след като го ползваш.

# 299
  • София
  • Мнения: 12 554
Благодаря  bouquet Ще се радвам, ако пишеш отзиви, след като го ползваш.

Да, ще пиша. Само да я монтират, да я разуча и да видим.

Общи условия

Активация на акаунт