Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 223
  • 763
  •   1
Отговори
# 30
  • софия
  • Мнения: 1 305
Пепински Благодаря изключихме я от тока и проработи newsm44

# 31
  • Варна
  • Мнения: 308
Благодаря за новата тема,  bouquetпри на с драмата с миялната продължава, отпушихме мивката беше ужасно задръстена тръбата, сега се оттича спокойно водата, но на миялната продължава да дава грешка и не ще да тръгне, майка ми отпушвала мивката с едно като вакум и се чудя дали не е вкарала мръсна вода в миялната и да я е повредила Sad, изчаках няколко дни с надежда че ще се оправи но уви ще викаме майстор, все още е гаранционна но знам ли то си е в нас проблема.

Виж на вратата под гуменото уплътнение дали не се е събрала мръсотия и я обери.Като препатила казвам,техник виках за това ,че не тръгва а се оказа че се включва защитата против преливане.Сега пак ми се случи ,отново на Коледа,ама прокарах пръст под уплътнението и тръгна.Иначе щом е гаранционна викайте майстор.
А сега видях че е тръгнала.Да понякога с рестарт тръгва

# 32
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 382
Пепински Благодаря изключихме я от тока и проработи newsm44
Знаех си че ще проработи.Просто като стои включена в тока си помни грешката.

# 33
  • София
  • Мнения: 12 006
За много години !
Ще се опитам да обобщя основното при ползване на съдомиялни машини,защото наблюдавам че се питат едни и същи неща през страница.
И така-сол и гланц се слагат задължително,нищо че на таблетките ви пише че ги има.Всичко в едно е рекламен трик Simple Smile Солта е нужна за регенерация на йонообменната смола,която от своя страна омекотява водата.Гланца освен че придава блясък,помага при сушенето,така че го ползвайте.Вярно че е химия,но кое не е в днешно време.При слабо замърсени съдове е хубаво да се ползва гел-щади и не драска,но за сметка на това не мие толкова добре колкото качествена таблетка.При малки съдомиялни тип кубче делете таблетката на 2.Третирайте с препарат за изчистване поне на 3 месеца,като ползвайте течните на известни фирми.Мийте редовно филтрите/нищо че филтрите  са "самопочистващи"/.
На първо четене това се сещам,ако имате въпроси-ще отговарям с удоволствие.
Абсолютно не съм съгласна с болднатото! Има гелове, които мият чудесно загорели и престоели тави, което за мен е показателно за качеството на препарата.
За това, че е хубаво да се ползва отделно сол и гланц при таблетки е вярно, т.к. не е ясно наличните в таблетката дали са достатъчни спрямо твърдостта на водата, колкото и да се води мека. Добре е да не се забравя, че ако искате да си ползвате допълнително сол и гланц, освен наличните в таблетката не трябва да включвате функцията мултитаб, която на първа стр. от темата пише какво прави.

# 34
  • Мнения: 4 270
Най-кратката ми програма е 1 час, освен бързата за изплакване - 30 минути. Таблетките ги деля на две, тъй като съм с миална за 9 комплекта и цяла таблетка идва много, изплакването на съдовете не е добре с по-голяма доза препарат /живея в София и водата тук е мека/. Добавям сол и гланц, независимо че използвам таблетки  All in one - доскоро Финиш, в момента доизбутвам едни изостанали лидълски.
Ще ви следя за информация и идеи.

# 35
  • Мнения: 110
Всеки има право на мнение.,аз съм изказал моето,ако има такъв гел,дай да го видим.Или не си попадала на Силно замърсени съдове.Как да е,поста ми беше събирателен за често задаваните въпроси,дано е бил полезен.Стоя зад всичко написано от мен,многократно изпитано!

# 36
  • Мнения: 12 979
Моята също не тръгваше преди няколко дни, обадих се на техника, каза да я издърпаме  леко от шкафа,  не е вградена и да я наклоним настрани, изтече малко вода, след което си тръгна без проблем. Спирал тока, докато е работела и се включила някаква защита.
Миялната ми е Smeg, 45 см, много, много съм доволна. Таблетки ми носи приятел от Германия, Феъри три в едно май, защото има три цвята бяло, синьо и зелено, в мека опакова.
Ще ми се да я пусна с препарат да се попречисти, препоръчайте ми някой качествен.
Сол и гланц не слагам, но чиниите и чашите са блестящи и без тях.

# 37
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Моята също не тръгваше преди няколко дни, обадих се на техника, каза да я издърпаме  леко от шкафа,  не е вградена и да я наклоним настрани, изтече малко вода, след което си тръгна без проблем. Спирал тока, докато е работела и се включила някаква защита.
Миялната ми е Smeg, 45 см, много, много съм доволна. Таблетки ми носи приятел от Германия, Феъри три в едно май, защото има три цвята бяло, синьо и зелено, в мека опакова.
Ще ми се да я пусна с препарат да се попречисти, препоръчайте ми някой качествен.
Сол и гланц не слагам, но чиниите и чашите са блестящи и без тях.

Точно това е Феъри платинум, не 3 в 1.

# 38
  • Мнения: 5 160
Здравейте,
тази машина ок ли е- http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-AEG … 5412VI0P/p/687436 /произведено в Италия.
Тук е описано повече https://electron.bg/aeg-f65412viop-p-298680.html
Миещо рамо на тавана на миялното отделение - означава ли, че освен две перки (долу и под горната кошница), има и още нещо на тавана?

# 39
  • София
  • Мнения: 721
От скоро съдовете , които са ми с прозрачно стъкло (там може би си личи) стоят сякаш с препарат по тях, като побелели след изваждане.
Позлвам all in one quant отделно гланц, сол в отеделението за сол.
На какво може да се дължи?

# 40
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте,
тази машина ок ли е- http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-AEG … 5412VI0P/p/687436 /произведено в Италия.
Тук е описано повече https://electron.bg/aeg-f65412viop-p-298680.html
Миещо рамо на тавана на миялното отделение - означава ли, че освен две перки (долу и под горната кошница), има и още нещо на тавана?
Машината е перфектна. Имам наблюдения на големия й вариант 60 см., при която перките мисля, че са 3 / на тавана, под горната кошница и на пода/. Предполагам, че и тази е така. Освен това има ProClean миещо рамо, което доста помага в измиването и по-точно в разпръскването на водата. Има и светлинна индикация на пода - при миене, когато е вкл., но не мие и при грешка. Недостатък е само, че е 45см. Grinning Ако имаш място си вземи 60 сантиметровия вариант.


Bossa Nova - като ползваш таблетка включваш ли функцията мултитаб? Ако да - какво точно изключва при твоя модел, защото са различни и празл. машини?

# 41
  • Мнения: 5 160
Afrodita, благодаря за мнението. Много добре звучи  Peace Гледам са я пуснали уж на промоция. Знам за 60-тте, но инсталираният ми празен шкаф е 45 см  Simple Smile За всеки ден ще върши работа.

# 42
  • Мнения: 702
Аз също ползвам Феъри платинум и съм много доволна,но нямам много база за сравнение,имам още гел на финиш,но той е доста по-слаб в сравнение с Феъри.Сега смятам да взема и от таблетките на Финиш да видим дали ще ми харесат.

Последна редакция: сб, 07 яну 2017, 18:21 от Gali D

# 43
  • Мнения: 4 270
Ще ми се да я пусна с препарат да се попречисти, препоръчайте ми някой качествен.

Аз почиствам с препарата на Finish. Продават го в Билла. Доволна съм.

# 44
  • Мнения: 1 153
От скоро имам съдомиялна Индезит за 6 комплекта. Ползвам гел на Медикс, но ми се иска да пробвам и таблетки. Приятелка ми каза, че таблетките не се разтваряли напълно и това ме спря да ги ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт