Коремчето на мама наедрява, а ЮЛЧЕ все по-силно шава!

  • 31 335
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 351
Madlen4eto, да по 2*1 вечер
За пол в 11 г.с. АГ -то само предположи, че ще е момче, на прегледа тази седмица ще очакваме потвърждение, ако ли не на втората ФМ  Heart Eyes

# 691
  • Мнения: 731
Мадленче, имах ехографски преглед, който беше доста обстоен (около 30 мин гледахме детайлно всичко) при д-р Чавеева. Но си ми беше част от комбинирания бхс..

# 692
  • Мнения: X
Аз пиех досега по 2 таблетки ФК, от тази седмица по една. Трябва да се чуя с доктора аспирин протекта докога да го пия и ще питам и за ФК, но съм чувала, че и през цялата бременност да пие е ок. Въпреки че ми беше попаднала една статия, че приемът на много ФК водила до аутизъм  ooooh! то глупости де, ама съм го запомнила.
Аз за пол, въпреки че и двамата лекари дадоха едно и също предположение май още не искам да се настройвам. Знам, че сме коментирали, че при хубав ехограф и добър лекар се вижда рано, но както казах познавам доста случаи на объркани полове заради позата на бебето.

# 693
  • София
  • Мнения: 520
Аз още си пия ФК и Биозин мама, но се чудя от кога беше добре да се пие Омега 3, някой знае ли newsm78

За пола още на ФМ ни го казаха и седмица по-късно моят АГ също го потвърди Peace Както и с първото дете от самото начало усещах какво ще е, интуиция ли какво ли, но бях толкова силно убедена,че на всички разправях, че ще е момче този път още от самото начало Crazy
С дъщеря ми в 4-5 мес. ми казаха момче, та до 9ти месец така, а аз бях толкова сигурна, че чакам момиче, че дори на лекаря казах,че не е видял добре Laughing После си имахме сини дрешки от бабите Laughing Но преди 10 год техниката, особено в малък град едва ли е била на сегашното ниво newsm78

# 694
  • Мнения: 303
Момичета, махнах бебчо. Така че може да ме махнете от термините...така да се каже днес родих /в истинския смисъл/ и днес погребах. Но живота е пред нас.

# 695
  • Мнения: 156
Georgea, много съжалявам. Кураж и положителни мисли   Hug
Сега се чудя дали да не я започна пак на своя глава... Иначе пия и рибно масло, но май там няма. По кой показател от издледвания мога да разббера какво ми е нивото на ФК.
Beaty  ти защо си пила по 2?
Ms.M.  мисля, че точно това е първата ФМ.
За пола и двамата ми лекари го казаха, но момоче или момиче да ми е живо и здраво и да се гушкаме юли, другото не ми е толкова важно  Simple Smile
 

# 696
  • Мнения: 1 782
Ms. M, то това при Чавеева си е БХС + т.нар. ФМ.
Сега 19-23 седмица предстои втората, или баш ФМ - гледат органи, крайници и всякакви подробности на бебчо  Peace
Аз още си пия ФК, но аз съм с доказан дефицит, така че ще си пия до края.
Утрогестана по принцип до 16 седмица, тогава вече плацентата изцяло поема отговорност за хормоните. Друг е въпросът ако има някаква друга нужда от него...
И аз го намалявам - пиех 3х2, 7-8 дни пих 2х2 и сега съм само на 2.
17 седмица съм.
За урина не знам, аз като давах, моята беше пълна с Утрогестан Sad Но за микробиология и цито ми казаха, че всичко трябва да е чисто там долу поне от 10 дни. Така че ако имам да вземам още Утрогестан - да го пия.
Пия си и Биозин Мама.
За Омега 3 - на мен ми казаха да пия в началото  newsm78
Тогава вземах Селен и витамин Д. После на БХС в 13 седмица Яначкова в Щерев ми каза да ги спирам вече ...
beauty_, не съм чувала това за ФК и аутизъм  newsm78 МОжеш ли да ми пратиш статия ?
Знам, че при недостиг на Б 12 може да се стигне до там.
Но пък Б 12 не се пие току така по време на бременност ! Трябва да има генетичен дефицит или моментен недостиг, и двете се установяват с изследвания  Peace

Някой беше написал, че чака кръв и урина след 2 седмици ???? newsm78
Ама къде е това ? Тези неща излизат в същия ден ....

# 697
  • Мнения: 14
И аз пия все още ФК както и витамини Прегнакер.
Ms.M аз си правих ФМ в 12+6г.с.,в 13 все още може но е краен срок.

# 698
  • Мнения: X
Джорджия  Hug
Мадленче, не знам, моят док така ми каза, с първата бременност съм си пила по 1 таблетка, сега ми каза по 2 таблетки и слушам  Flutter
Бебка, ето статията http://www.cosmopolitan.com/health-fitness/news/a58293/too-much- … baby-autism-risk/

# 699
  • Мнения: 415
bebka_8 на мен ми казаха, взеха ми за спин васерман и кръвната група ли какво беше
каза ми едното ще е готово още утре но другите две след 2 седмици, това и бяха думите

А за ФК аз ще я пия през цялата бременност

# 700
  • Мнения: 7 995
Сигурно тези за спин и васерман ще са след 2 седмици, защото ще ги пращат другаде. Те не се правят навсякъде.

# 701
  • Мнения: 821
Аз пия витамини за бременни (по принцип Огестан, в момента точно едни безплатни мостри на Прегнакеър ми дадоха, но като ги изпия, ще се върна на старото  Embarassed), лекарката ми каза да спра да ги пия "като спра да кърмя"  Crazy
Аз още не мога да се запиша на ЖК, защото тук има грипна епидемия, та закъснявам яко с изследванията  Close

Момичета, да ви подсетя, че наближаваме 50-та страничка и трябва да мислим за нова тема. Заглавията в анкетата май не са актуални, или?  newsm78

# 702
  • Мнения: 7 995
Много са си актуални даже. Simple Smile

# 703
  • Мнения: 1 782
Georgea , разбрам те от опит  Hug
Тежко е, гадно е, несправедливо е - желая ти сили и здраве  bouquet

beauty_, благодаря ти  bouquet

По принцип при неусвояване на фолиева киселина и Б 12, те могат да се натрупат в организма, зашото процесите на метилиране не произтичат правилно. НО като цяло това са водоразтворими витамини и не се предозират - иначе казано отиват си с пиш Simple Smile , ако всичко е наред.
Като цяло невралната тръба се затваря до 12 седмица, мисля беше - повечето лекари я спират след 3 месец  Peace

madlen4etooo, има си кръвно изследване - фолат в серума.
Аз си го правя в Цибалаб, защото при нас в Плевен май няма къде на друго място.
Но имай предвид, че за да покаже реален резултат, не трябва да пиеш ФК.
Иначе за дефицит или неусвояване си е генетично и е част от пакета за тромбофилия.
Който го е правил, си го има изследването  Peace

# 704

Общи условия

Активация на акаунт