Много мина, мъничко остана МАРТенче да гушка мама- тема 9

  • 40 424
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 551
Синеока като мене.Само,че аз не спах,а цял ден съм по пътищата.То и да лежиш по цял ден и да се чудиш какво да правиш не е лесно.
Аз какви планове имах за тия 9м толкова неща си бях наумила да се занимавам,с които не можех,а сега съм вече разконцентрирала и хормона ме избива тотално😃 и времето мина много бързо и пак ми е малко релакса да ви кажа 😃
Иначе моите приятелки всички са бременни-4 бр.с мен😃😏
Аз гледам сериали до по нощите,правя някакви хенд мейд нещица,правя проект по история,чета романи,пиша роман,стихове,ровя се в нета,чат пат сготвя,някой сладкиш.Пия кафе с бабите в нас.
Понякога умирам от скука.Ама се наслаждавам на времето със самата себе си 😊

# 16
  • Мнения: 296
Здравейте!  Hug искам да попитам дали има някаква зависимост в растежа на бебетата... дали се очаква забавяне или все с едни темпове ще си нараства? Туко що излизам от кабинета 29+1 г.с. - 1500 гр. Вече даже ме пратиха на кръвна захар на гладно заради съмнение за гестационен диабет, тъй като от феталната показа 93 % на някакъв си показател... не мога да се сетя какво точно беше. Нямам. Просто е големичък. Много се радвам, че детето си расте, просто се чудя колко ли ще стане като му дойде време да излиза... брат му на таткото е роден 4600.  Joy

# 17
  • Мнения: 140
Здравейте, много е хубава и тази ни тема.
И аз  сe чудя за големината и растежа,
ММ се е родил 4, 500

# 18
  • Мнения: 152
Страхотна нова тема!  bouquet
И аз бях на ФМ онзи ден, всичко е наред. Бях точно 30гс, а беба отговаря на 30гс и 6дни. Каза да не се притеснявам, защото принципно вторите деца са по- големи.

# 19
  • Мнения: 899
Момичета моля ви ми обяснете какво трябва да се направи за майчинството newsm78

# 20
  • Мнения: 1 825
Много хубава тема, много мина - малко ни остана  Laughing

Не мога да се нарадвам на покупките си. Майка ми ми е изпрала дрехите, ще ги изглади и към края на месеца ми ги праща заедно с леглото. Остава само да си намерим жилище  Joy Мислим едни неща с мм, икрено се надявам да ни се получат, но ще има яснота след около месец   Close
Искам да си подредя стаята на бебо и да си е гледам, толкова миличко ми става, макар и мислено само  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 254
Мисля, че качват по 175-200гр на седмица, което за 10 седмици ще е +2кг. Това са средни стойности и може да има отклонения. Аз съм родена в средата на осми месец с тегло 2.500 кротка и много приказлива, кърмена съм един месец и съм била намаляла на тегло, затова майка е спряла да ме кърми и съм минала на кисело мляко Shocked но хумана е нямало, как съм оцеляла недоносена на кисело мляко, толкова ранно не знам. ММ е роден 3.750, кърмен е и от майка си и от леля си baby_neutral бил е най-дебелото и ревливото бебе на света. Аз докато забременях първия път бях в отлична форма, но оттогава съм тюлен. ММ си е слабичък и висок, беше нормален, но от лятото много свали. Така че сумарното ни тегло е непроменено. Казвам му качи някое кило, че ще ме срам да съм по-тежка от тебе, но той не иска Naughty
Каката се роди 3.500 и беше най-ревливото бебе до две години почти не съм спала, можех да заспя на първата пейка. Сега е на шест 116см и 18кг, но е само мускули, ходи на художествена гимнастика и храненето е проблем. Гоня я с лъжицата по целия хол и се моля, ако се откажа нищо няма да яде. На чучало ни прави с това хранене. Дано мъничката да не е злояда като кака си, иначе и тя на гимнастика Joy Май вкъщи само аз съм слушкала и папкала, но дядо Коледа не го отрази Joy

# 22
  • Мнения: 557
Благодарности за новата тема , много е хубава  Hug Hug Hug
И аз от 19.01 излизам в 45 дневния Simple Smile , не остана момичета

# 23
  • Мнения: 796
Страхотна тема! Браво зайче 2.
Ами ако има връзка с теглото на родителите и бебо, аз съм се родила 4,200 Blush , а ММ 2,200, но с големи бузи hahaha , за сега си нямам и на представа колко е бебчо, ще устискам до 20-ти, но ще е с големи бузки знам си, това е закон в рода на ММ Joy
Ние в събота живи и здрави мислим да почваме с покупките. Тя свеки доста неща е накупила от към дрехи(бодита, одеалца 3бр,костюми към 3бр, комплект, който одобрих за изписването, бодита и гащеризони-примирих се вече нека купува и това е, не мога да я спра), количка купихме, друга ми подариха вчера, която е за по - голямо бебе, когато вече стане "човек" над годинка. Честно казано за момента на първа линия ми е легълцето и комплект към него. За помпа съм толкова объркана newsm78 и не знам какво да правя, иначе се спрях на Медела, а сега е и намалена. Thinking  ММ е категоричен, че не иска нищо от племенниците да ми праща сестра ми от БГ, та за това чаках до сега,да започнат големите намаления и да започвам и аз с покупките, и настина нямам търпение Peace

# 24
  • Мнения: 1 390
Благодаря за темата! Аз съм отпуска и се излежавам вкъщи също. От понеделник последно на работа до февруари. Много ми е добре да си мързелувам покрай празниците, но взе да не ме свърта. Започнах преподреждането вкъщи, доста работа имам.
Катерина, за болничните и майчинските каквото знам. 45 дни преди термина гинеколога издава болничен лист. После като влезеш да раждаш от болницата издават болничен. Ако това се случи след термин, тоест 45 дневния е изтекъл, гинеколога издава болничен за междинните дни. После педиатърката на бебето издава отново болничен лист за период до третия месец на бебето. До този момент използваш само болнични. След което се попълва декларация при работодателя за майчинство от третия месец до навършване на една година на бебето. Ако желаеш да ползваш втората си година се попълва втора декларация при работодателя. Ако нямаш работодател и/или не си здравно осигурена положението е по-сложно и аз не знам какво се прави. Прочети в интернет ако те интересуват тези казуси, а и изобщо ще има повече информация.

# 25
  • Мнения: 231
Честита да ни е темата! Аз съм готова с покупките останаха ми единични неща, искам да питам майките които ще раждат в шейново, с кой доктор ще бъдат? Аз имам само акушерка, но ми се ще и да избера екип, освен нея.

# 26
  • Мнения: 275
Здравейте,
Благодаря за новата тема! Прекрасна е...
Моето бебе е гигант Simple Smile.. предвид, че аз съм качила само 7кг. Върви с 12 дни напред.. аз съм родена 3.500, ММ - 4,500, каката 3.200кг... а този ще го видим... Вкъщи всички сме с чудния грип.. малката до вчера беше с 39С. Три дни, а аз вчера дигнах 37.8.. днес нямам, ама си е доста гаден грип.. Пазете се и пийте всякакви имуностимуланти... Малката вече е спряна от детска до май... не ми се иска да носи вируси повече , още повече при малкия...
Аз трябва да взима обиколници и нещо за изписване... ама не харесвам готовите комплекти.. харесах едни неща от Некст, ама още ги няма - пише началото на януари ще са налични...та ще ги почакам още малко, ако не са налични ще се поръчвам от Англия...

# 27
  • cloud number 9
  • Мнения: 92
Хайде и аз в новата тема- много хубава е станала   Hug От мен нищо ново.... лежане и дебелеене и това си е. После ще трябва не да се разхождам с количката ама да правя кардио  Laughing Бебока все по- сериозно рита особено вечер- поради тази причина и заспивам късно. Чакам го да кротне

# 28
  • Мнения: 638
Зайче, прекрасна тема!  Hug  bouquet
Аз лежа по цял ден, не мърдам, корени пуснах на дивана. Като родя няма да седна на него, изобщо. Ако трябва на земята ще седна  Sick Не ми е скучно, детето е покрай мен постоянно. И да се оплача, купих се яке за бременни, много си го харесвам, но няма къде да го нося. В хола у нас си е топло. Rolling Eyes

И аз не се сдържах и понакупих някой неща. Сега като гледам ми е останала само козметиката. Издирвам един крем за дупе, но нещо не го намирам.
Аз на моето момче не съм забелвала. В началото се опитвах, два-три пъти педиатърката го натисна, ами то прокърви и се нацепи и ... сега на 8 г.нямаме проблем с това. Човека сам си се справи с "проблема" Peace
Сега ми е притеснено какво се прави с девойка.  Rolling Eyes
Ние сме с грипна епидемия-София област. Детето не е на училище, като всички ученици де. Ако беше на детска градина щях да го спра, но сега ...няма как. Изпитвам ужас от този грип. Най-вече от Температурата.

Катерина, има тема Майчинството счетоводно- там има доста информация и отговарят на всякакви въпроси.

Зайче, и ММ е рогато- другата седмица има РД. Но...тази година май ще мине без подарък. Аз не мърдам никъде.

Последна редакция: чт, 05 яну 2017, 20:04 от zaichenceto_bialo

# 29
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз покрай празниците съм надебеляла, гледам се и не мога да повярвам в какъв слон съм се превърнала. На смях ме избива като се къпя, то са крака, то е чудо.

Общи условия

Активация на акаунт