Майски мами 2016-Тема 3

  • 54 758
  • 496
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 48
Много хубави мерки имате! Нашите са 9030 гр. и 77 см. Малко слабичка в сравнение с останалите майчета, но е добре и си расте. Simple Smile Ваксината мина също добре, сега започнах да въвеждам белтък заради тази против морбилите. Реших, че е най-добре в кюфтенца от коприва, дадох й два пъту, но не се сещам в какви други печива да сложа.  newsm78 Хрумна ми за печен омлет, но ми се иска и нещо друго. Вие въведохте ли го, в какви печива го слагате?

matahari, аз също днес започнах да въвеждам белтък. Използвах тази рецепта https://cookathouse.com/%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0 … 1%80%D0%BD%D0%B0/. Одобриха се от Ренката. Аз замених олиото със зехтин и сложих по-малко от половин чаша.

# 406
  • Мнения: 528
Много хубави мерки имате! Нашите са 9030 гр. и 77 см. Малко слабичка в сравнение с останалите майчета, но е добре и си расте. Simple Smile Ваксината мина също добре, сега започнах да въвеждам белтък заради тази против морбилите. Реших, че е най-добре в кюфтенца от коприва, дадох й два пъту, но не се сещам в какви други печива да сложа.  newsm78 Хрумна ми за печен омлет, но ми се иска и нещо друго. Вие въведохте ли го, в какви печива го слагате?

matahari, аз също днес започнах да въвеждам белтък. Използвах тази рецепта https://cookathouse.com/%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0 … 1%80%D0%BD%D0%B0/. Одобриха се от Ренката. Аз замених олиото със зехтин и сложих по-малко от половин чаша.
Това е интересн идея, може да я пробвам. Иначе за сега освен в кюфтенца от коприва давах и варен в храната. Добре го приема Simple Smile

# 407
  • Мнения: 1 109
Здравейте, дами! Как сте? Темата замря Sad Ще я побутна леко.
Моят малчуган расте много динамично.(Както всички, де Simple Smile) Сега е 10,700кг Х 81 см. Ходи вече доста самостоятелно, пускам го на площадката, а по тротоарите ходим за ръчичка. Разбира се, количката е винаги под ръка, защото се изморява след 15-тина минути. На площадката, обаче, му е много хубаво и хич не се сеща за умора. Качва се и слиза от леглото и дивана сам. Показва, че е на годинка, колко ще порасне и ми дава усмивка, когато си поискам Simple Smile Показва нос, уста, очи, уши. Сложихме ваксината за морбили, засега нямаме реакция, но още не е минал целия двуседмичен период. Сега се настройваме за море, след две седмици ще ни бъде първото. В момента тъкмо съм се разровила за разни "ексри" - хавлиено пончо, бански, ала бала.
Момичета, започнахте ли приучването на гърне? Аз още не съм, но мисля като се върнем от морето да почвам. Как върви при вас? Тези дни се научи много неприятно да пищи и сега се опитваме да го отучим. Ако нещо не му харесва издава проглушителен писък. В момента не се сещам за друго интересно. Пишете как са вашите хлапетийки! Simple Smile Хубав ден на всички!

# 408
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ху браво на твоето момче  bouquet !
Ние другата седмица сме на ваксина за пневмококи и ще го премеря пак, че после чак на 18 месеца.
Във вторник имаме абитурент освен това, имаме хиляда майстора вкъщи и в общи линии е лудница.

# 409
  • Мнения: 1 109
Две в едно, да ти е жив и здрав абитуриента и да си следва смело пътя в живота!
И спокойствие с майсторите! Simple Smile))

# 410
  • Мнения: 13 944
Ху, браво на порасналото момче  Hug
И моят юнак така пищеше, номера е да не му обръщаш внимание и като не произвежда интерес сам ще спре, поне ние така процедираме.
Две в едно, честит ти абитуриент, ориентиран ли е какво му се прави по-нататък?
Моите деца почнаха да задържат тегло, почти не наддават  newsm78

# 411
  • Мнения: 1 109
Amini, според мен не е притеснително. Те сега се движат повече. Ако педиатърката ви също е спокойна, и ти не си го слагай на сърце. Моя младеж последните 3-4 месеца качва по 200-300 грама най много. Последния - 200.

# 412
  • Мнения: 13 944
Ху, на мен ми изглеждат добре децата, не са някакви недохранени  Grinning
Девойката ми е доста злояда  ooooh! Напоследък майка няма възможност да идва и ги гледам по-често сама. Почнах да ги храня едновременно. Мъка е с нея, иска да прави всичсо друго, но не и да яде. Така и неговото хранене се проточва и почва да нервничи  ooooh!
Като излизам нявън съм ограничена откъм действия, мога само да ги подпря на някоя пейка и да ги дебна да не паднат. Ако взема единия другия не стои мирно в количката...

# 413
  • Мнения: 1 109
Аз и преди съм казвала - възхищавам се на всички майки на близнаци, които се справят сами. Не знам как се оправяш, но едва ли е лесно. Под "сами" имам предвид без постоянното присъствие на трети помощник, таткото си влиза в калкулацията, разбира се. Когато някой коментира, че малкият е палав и сигурно ми е трудно, винаги давам вас за пример за истински трудно. Simple Smile Имам една позната с 3, направо не знам как смогва. Но пък и радостта е двойна, нали?
 По отношение на яденето, моят малчуган е добре с апетита, но от време на време(като тази вечер, например), не знам на какъв принцип решава, че нещо просто не му се яде и това си е. Плюе, прави "бррррррр" с пълна уста и обстрелва горкичкия си хранител с доволна муцуна. През деня ако е, го оставям гладен, но вечер не мога и му правя мляко. Него никога, ама никога не ми го е отказал. Вчера за първи път му дадох да яде сам с лъжица, досега съм давала само с ръце. Доста добре се справяш е в началото, докато не го обърна на игра и заряза лъжицата.

# 414
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Сложиха ни пневмококовата ваксина и се премерихме 82 см. И 10.700.
Следващите мерки ще са на 18 месеца.
Сега искам да му купя сандали споделте кой какви ползва.

# 415
  • Мнения: 13 944
Ейй, че голям юнак  Heart Eyes
Дано да понесе леко ваксината  Hug
Аз засега не смятам да взимам сандали, в априлската тема говорят за кроксове от Уайкики, но то п овече на джапанка прилича. Виж Кларкс ако ще ги поръчваш по интернет.

# 416
  • Мнения: 1 109
Хихи, Две в едно, пак си вървим заедно в размера, но ни задминахте със сантиметър! Simple Smile
Ние взехме такива буйки, не знам дали да ги нарека сандали, имат дупки, но са малки:
https://beko3.com/project/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D … 0%B5%D0%BB%D0%B8/
Исках нещо укрепено в задната част, за да му държи стабилно крачетата при ходене, а и още не смея да купя отворени отпред, защото ми се струва, че често ще си удря пръстите. Освен това с този цип са лесни за обуване.
Иначе, не знам дали знаете този магазин - http://www.millipede-bg.com/gallery_2017_shoes.html (В София е), но е страааааааашно добре зареден и само с детски обувки. На живо има в пъти повече обувки, отколкото в сайта и наистина изборът е огромен.

# 417
  • Мнения: 13 944
Две в едно май не пита за български магазини. Иначе като бяхме на Бебемания много ни харесаха тези обувки https://www.zeazoo.com/shop/ Стояха им като изляти, но бяха една идея по-скъпи от това, което искахме.

# 418
  • Мнения: 1 109
И на мен ми се струват скъпички тези. Като се има предвид колко бързо ги израстват.

# 419
  • Сф
  • Мнения: 4 778
Ходихме на живо да мерим Зизу, за мен не са подходящи за прохождащи. Прекалено са меки, подметката е мн тънка и за навън камъчките ще убиват и набиват. Иначе наистина изглеждат много удобни, но за по- големи деца.

Общи условия

Активация на акаунт